Колко време продължава секцио-то?

  • 34 139
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 595
мойто беше 40 минути ама по-принцип тр да е по-малко щото е имало усложнения

# 16
  • Мнения: 683
BQH SAMO S EPIDURALNA, kategorichno se bqh razbrala s anesteziologa, toi me pita iskam li i spinalna, za ne chustvam opuvaneto i durpaneto, no az kategorichno otkazah. Simple Smile Taka che molq, nqkoi tuk da ne mi razpravqt s kakva upoika sum bila... Simple Smile)) Roidh v AG "Vesela" - Plovdiv pri d-r Minev i anesteziologa Kuchukov, molq, ako nastoqvate shte vi dam telefon, choveka shte vi obqsni, che MOJE SEKCIO SAMO S EPIDURALNA! I SAMO AKO SI S EPIDURALNA mogat da te obezbolqvat sled tova! Epiduralniqt katetur se postavq mejdu preshlenite na gurba nisko nad taza, dokato pri spinalnata upoika samo te bockat v grubnaka, katetur ne se postavq... Simple Smile Vuprosniqt epiduralen katetur predstavlqva malka tunka kato konec trubichka, koqto ti q ostavqt do 36 chasa sled operaciqta, ot neq izliza druga malka tunka trubichka, zalepena po gurba ti, prez koqto pravqt vlivaniqta na morfin i kodein, ako te e strah pri operaciqta mogat da ti kombinirat epiduralnata upoika s pulna ili spinalna, taka nishto nqma da useshtash, zashoto, pak kazvam s epiduralnata se useshta durpane i opuvane, osobeno pri shieneto, no ne i bolka. Simple Smile Nqma strashno s epiduralnata e absolutno bezbolezneno, kakto kazah na men mi rqzaha i miomen vuzel i bqh v suznanie.Wink))
Izvinqvam se za latinecata, no ot rabotata mi otnema mnogo vreme da pisha na kirilica...

# 17
  • Мнения: 5 103
35 мин.

# 18
  • Мнения: 683
Poveche za epiduralnata vij tuk:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/366/
http://www.az-jenata.com/display.php?show_article=1&open_article=2258

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 14:07 от stef_z

# 19
  • София
  • Мнения: 1 230
да допълня, аз бях със спинална, явно в последно време слагат само спинална и в Св. София и в Шейново, много исках епидурална, но ми отказаха. Със спиналната си усещах всяко дърпане, придърпване, абе каквото се сетите, освен болка. Савова я знам, тя гледа на ехографа на първия етаж и тя е от групата на подкрепящите Секциото. Много добри отзиви има за нея, поне е добър доктор и ако се наложи все пак секцио можеш спокойно да се обърнеш към нея.

# 20
  • Мнения: 962
Аз също раждах във Весела-Пловдив,при д-р Стратев.Секциото продължи около 45 мин. бях с пълна упойка

# 21
  • Мнения: 4 621
Около 30 минути Grinning

# 22
  • Мнения: 1 029
В предродилна беше значително по-дълго с всичките процедури, които се правят. А самата операция ми се стори, че мина като миг - може би продължи 30 минути, като бебето го извадиха още на десетата минута, ако не се лъжа. Малко повече време отне слагането на спиналната упойка. Мисля, че при секцио се слага или пълна или спинална упойка, за епидурална не съм чувала. Спиналната се слага в гръбначния стълб, за да се обездвижиш от кръста надолу.

# 23
  • Мнения: 1 448
При мен - час някъде, бях с епидурална, защото се планираше да раждам нормално  Mr. Green Знам, че бебчето го вадят до 10-тата минута, за да не стигне упойката и до него  Hug

# 24
  • Мнения: 683
Po speshnost vinagi slagat pulna ili spinalna, zashtoto pri epiduralnata trqbva izvestno vreme da postavqt epiduralniq katetur mejdu preshlenite, no az bqh za planovo sekcio, koeto v posledstvie go iztegliha 6 dni po-rano zaradi loshi zapisi, no predvaritelno se bqh sreshtala s anesteziologa i se bqhme razbrali, che iskam SAMO EPIDURALNA i toi se suglasi, vse pak me predupredi, che ako stana mnogo emocionalna, shte mi slojat i pulna, za ne im precha..., no ne se nalogi. Simple Smile))

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не си спомням точно, само знам, че в 6.30 се обадих на доктора, че сме пред болницата, а в 7.43 целунах дъщеря си!
Бързо беше, около половин час някъде най-много!
Бях със спинална, болки не съм изпитвала нито по време на, нито след операцията, просто се чувствах неразположена и не съвсем в кондиция.

Желая ти успех!

# 26
  • Мнения: 356
Аз влезнах в операционната в 23.50 и в 00.20 мин. вече си имах момиченце.Използвах пълна упойка.Но аз родих по спешност и нямаше време за епидурална упойка.
Успех   bouquet

# 27
Моето е продължило 1 4ас със пълна упойка.(Просто не ме питаха каква искам).

# 28
  • Мнения: 135
45 мин., пълна упойка. Бързо възстановяване, с малко болки. Успех!

# 29
  • Мнения: 1 288
на 10-тата минута извадиха бебето. после ме шиха сигурно около 30-40 минути. на мен обаче ми се видя вечност това шиене. все си мислех, че ваденето на бебето е по-сложното.

Общи условия

Активация на акаунт