Детето се събужда с рев!

  • 12 417
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Случвало се е, да. И отшумява с възрастта - поне при нас Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 758
Мисля, че твое беше изказването, че си осоляваш бебето. Дали не му е разранена и зачервена кожичката от поредното осоляване и затова да плаче малкото, което няма как да ти каже. А дали и някоя друга бабина рецепта не си му приложила, а сега се чудиш защо реве според теб без причина, а според мен точно по тази причина.

Ей че съм проста  smile3538
Чудех се и аз защо реве малката понякога насън и след сън, а то явно е било заради това, че сме я къпали с жълтък и сме я мазали с премита свинска мас в началото.
Не знам как точно протича осоляването, но едва ли е толкова травмиращо като преживяване, колкото ваксините. Ти на твоето дете даде ли да му бият ваксини или ги пропусна да не се мъчи?

По темата - и моята дъщеря се буди с рев понякога. Държи я няколко дена, после се успокоява. Спокойно  Flutter Гушкай я повечко, говори й... ще й мине Simple Smile

# 17
  • ГО
  • Мнения: 3 955
И Никола го прави - дори не се събужда - проплаква (силно и горко) и пак се унася. Понякога помага като го погаля по челцето или пък го залюлея/разклатя на шезлонга и пак заспива. На мен ми прилича на кошмар или просто притеснителен сън. При това според мен няма значение дали е спал цял ден или сме били навън, или с компания/много хора.
И моя син така прави.И аз си мисля,че са кошмари.

# 18
  • Мнения: 5 026
 Случва се и при нас. С малко гушкане се успокоява и пак заспива.

# 19
  • Мнения: 5 299
Викториа се буди с рев, когато й избива ново зъбче. Confused До сега е имала 2 такива периода, до момента в който пробие зъбчето.

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мили, Пунчик и todorovibg, моите бебета не са ревали и затова винаги търся причината, т.к. малките не могат да ни я кажат. Аз не съм прилагала никакви "готварски рецепти" на децата си. Това с осоляването, жълтъци и подобни за мен са излишни и и много вредни вярвания и обичаи, особено при наличието на хубава и качествена бебешка козметика.
За да реве едно бебе винаги си има причина, не е просто така, означава, че нещо не му е наред на детето. За моя радост винаги съм успявала да разбера каква е причината. Както и да е!
На въпроса с ваксините - заповядайте да видите когато ваксинират дъщеря ми, нито сълза проронва, нито гък издава, смее се и си говори със сестрата.

# 21
  • Мнения: 2 609
И моята Яна понякога /сега е в такъв период/ се буди с рев, но само след следобедния сън. Аз си мисля, че сънува нещо и може би се стряска в съня си.  Thinking Доста време ми отнема да я успокоя ooooh!

# 22
  • Варна
  • Мнения: 758
Много офф, но.. не мога да се въздържа  Rolling Eyes
Мили, Пунчик и todorovibg, моите бебета не са ревали и затова винаги търся причината, т.к. малките не могат да ни я кажат. Аз не съм прилагала никакви "готварски рецепти" на децата си. Това с осоляването, жълтъци и подобни за мен са излишни и и много вредни вярвания и обичаи, особено при наличието на хубава и качествена бебешка козметика.
За да реве едно бебе винаги си има причина, не е просто така, означава, че нещо не му е наред на детето. За моя радост винаги съм успявала да разбера каква е причината. Както и да е!
На въпроса с ваксините - заповядайте да видите когато ваксинират дъщеря ми, нито сълза проронва, нито гък издава, смее се и си говори със сестрата.

На печелившите - честито  Hug Моята рошла ревеше като на заколение още от родилния дом. Имаше и зверски колики до 3-4 м. и съм я разнасяла дни и нощи гушната в мен (реално нямаше полза, но въпреки това не съм я оставяла да реве сама)
Заради инжекциите които й биха докато бяхме в родилното, първата седмица след като се прибрахме започваше да реве (май е по-точно да се каже "да се дере") всеки път, когато започнем да я събличаме. След ваксини огласяваше не само кабинета, а и целия етаж на болницата. Изключение направи само последния месец, предполагам, че е свързано с това, че вече е по-голяма.
Колкото до "готварските рецепти" и качествената козметика... в моя случай поне изобщо не ставаше въпрос за вярвания и поверия. Бях купила и преварила зехтин, но ми миришеше много неприятно и предпочетох да ползвам крема от премита свинска мас с ябълки, който майка ми беше направила (ползвах го по бедрата и корема веднъж седмично, през останалото време Ейвън или Дева). И кой каквото ще да ми говори, лекарството против изгаряния, което баба ми прави като гори вестник, или това на маминка от свинска мас с невен (а също и това за изтегляне на течности и гной, което се прави от мед, брашно и малко оцет), вършат доста по-добра работа от доста мазила и спрейчета от аптеката.
Свеки ни донесе от Швейцария поне 10ина кремчета, шампоанчета и лосиончета на Пенатен. Не исках да ги използвам, защото ми изглеждаха прекалено ароматизирани. Когато най-накрая (след около 1,5 - 2 м.) го направих , Косара се изприщи. Сега вече не й създават проблеми, но все още не ги ползвам редовно, защото не виждам нищо хубаво в това да я цапотя с химии.
Пожелавам ти детето ти да е все така щастливо и спокойно   bouquet
Същото пожелавам и на себе си и изобщо на всички майчета.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 765
Понякога и моята дъщеря плаче така, т.е. пищи. Забелязала съм, че е свързано със зъбите и когато е превъзбудена / повече хора е имало покрай нея през деня или е видяла много нови неща през деня/.
Друг път пък хленчи...  Rolling Eyes

Хайде и аз малко off  Blush
Пучник, не мога да разбера нещо...освен, че мажеш детето си с какви ли не бабини илачи Sick, как така ползваш за детето си Avon или Дева, а не специализирана бебешка козметика???
И тях няма ли химии?  newsm78

# 24
  • Варна
  • Мнения: 758

Хайде и аз малко off  Blush
Пучник, не мога да разбера нещо...освен, че мажеш детето си с какви ли не бабини илачи Sick, как така ползваш за детето си Avon или Дева, а не специализирана бебешка козметика???
И тях няма ли химии?  newsm78

Станах на 1000 години и така и не се научих да се изказвам кратко, ясно и правилно  Joy Незнайно защо, реших да обяснявам за какво ползвах крема аз самата. А за щерката освен с въпросния крем от свинска мас (който ви е толкова трудно да преглътнете) и преварен зехтин ползвам Пенатен и слънцезащитен на Бюбхен.
За мен премитата мас и преварения зехтин са "бабини илачи" на еднакво равнище.

# 25
  • Мнения: 1 446
Сега сериозно.
Моето дете е зимно и караше лека форма на рахит. При всяко събуждане плачеше и си въртеше главичката. Благодаря на Господ , че всичко мина.
Искам да ме разбереш правилно.
Като отидеш следващия път на консултация кажи на педиатъра за плача.
Казвам всичко това  само информативно.  bouquet

# 26
  • Мнения: 105
Ние вече сме на 3г. и продължава да се случва и не знам до кога. newsm78

# 27
  • Мнения: 742
Мили, Пунчик и todorovibg, моите бебета не са ревали и затова винаги търся причината, т.к. малките не могат да ни я кажат. Аз не съм прилагала никакви "готварски рецепти" на децата си. Това с осоляването, жълтъци и подобни за мен са излишни и и много вредни вярвания и обичаи, особено при наличието на хубава и качествена бебешка козметика.
За да реве едно бебе винаги си има причина, не е просто така, означава, че нещо не му е наред на детето. За моя радост винаги съм успявала да разбера каква е причината. Както и да е!
На въпроса с ваксините - заповядайте да видите когато ваксинират дъщеря ми, нито сълза проронва, нито гък издава, смее се и си говори със сестрата.

Охх, добре че всичко се забравя...след година има да разказвам как изобщо не е плачело детето и как на 3 часа точно се храним и даже сме нямали колики, и като заспи в 8 вечерта се събужда чак в 8 сутринта...а ваксините -бяха песен!
Колкото до козметиката - /пак сигурно ще си навлека гнева ви/ - първите месеци използвах само преварен зехтин и нито веднъж не се подсече детето!
Така...ами аз мисля да я приключим темата, че взехме да се отдалечаваме прекалено много...
Благодаря за съветите - и дано не се налага да питам за друг проблем-че пак ще излезе че си тормозя детето!

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 765

Станах на 1000 години и така и не се научих да се изказвам кратко, ясно и правилно  Joy Незнайно защо, реших да обяснявам за какво ползвах крема аз самата. А за щерката освен с въпросния крем от свинска мас (който ви е толкова трудно да преглътнете) и преварен зехтин ползвам Пенатен и слънцезащитен на Бюбхен.
За мен премитата мас и преварения зехтин са "бабини илачи" на еднакво равнище.


Изяснихме се  Partyи на мен ми се е случвало да не формулирам правилно мисълта си  Wink

# 29
  • Мнения: 773
Анди се събужда с рев най-малко по 4 пъти на нощ откакто се е родил. В началото да е било от глад, но сега от какво е, така и не съм разбрала. Давам му вода и после биберон и пак заспива. питах педиатъра за възможни причини тъй като аз не мога да забележа такива и той ме попита за зъби. Зъби, ама зъби още си нямаме, но не мисля, че е от тях. В дните и нощите, когато е било от тях съм го усещала. За сега все още се надявам в най-скоро време да премине от само себе си. Макар, че отвътре малко ме гризе дали все пак няма някаква причина.

Общи условия

Активация на акаунт