Раждане във II САГБАЛ Шейново (2 тема)

  • 56 708
  • 815
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 82
Д-р Китанова от Шейново води ЖК по здравна каса, но в частния си кабинет. Не съм чакала никога повече от 30-40 минути, като дори това всъщност бяха изключения, обикновено влизах до 5-10 минути след записания час.

# 61
  • Мнения: 256
lynxy, не ми е удобно друго място различно от сградата на Шейново. Ако имах възможност щях да се следя в Щерев

# 62
  • Мнения: 235
Здравейте,

дойде и моя ред да споделя впечатленията си от раждането в Шейново.

Родих на 10 май, без избор на екип, без избор на акушер, без упойка.Не съм била във ВИП стая.

Реших, че мога да се доверя, на който и да е на смяна. И не сбърках.Всички бяха отзивчиви, мили, загрижени. Първото си дете родих преди 13 год. и тогава имаше едни акушери от старата школа, които ти викат, обиждат, карат ти се, че те боли.
За това не мога да повярвам още, колко добро отношение срещтнах сега в Шейново, макар и нито да съм си следила там бременността, нито да съм плащала на някой доктор или акушер.

Приема става през спешния кабинет, проверяват документи, попълвате, взимат кръв. Дават ви нощтница, предавате дрехите и обувките си на придружителя(допускат го в двора, само да подаде сака) и ви качват на втория етаж.

На смяна беше Имир. Както вече, много от вас са писали, много мила и внимателна. Направихме запис на тоновеи бяха установени регулярни контракции. Настаниха ме в стая, но казаха да се разхождам по коридора и по стълбите. Маските извън стаята са задължителни.
Всичко това продължи около 5/6 часа, докато болките не станаха нетърпими и зачестиха. Направиха преглед и решиха, че съм готова за родилна зала.От багажа извадих само необходимите за клизма хавлия, сапун, хартия. Останалия багаж се взима от стаята и се заключва в клетки (като сейфове) пред родилната зала. Ако искате, може да си вземете телефона с вас.
Родилната зала е самостоятелна, уютна, с модерен стол, с различни функции. Даже първоначално не разбрах, че това е родилна зала. Едно време, като раждах, беше в някаква подтискаща, приличаща на операционна зала. Имир ми включи система окситоцин и смяната и приключи. На смяна застъпи акушерката Деси, която е един ангел в моите очи, за съжаление не разбрах фамилията и. Каза ми, че сме екип и ще раждаме заедно, през цялото време ме напътстваше за дишането, опитваше се да ме разсейва, беше много ведра, вдъхваше ми кураж. След като родих, от изтощение съм заспала, но в просъница усещах как ме обгрижва. След като вече бях напълно готова, със всички процедури, тя положи детето ми, да засуче и поседяхме така, още около един час.
След това дойдоха от неонтологията, взеха бебето, ние взехме моя багаж и ме настаниха в стая на първия етаж.

# 63
  • Мнения: X
Много благодаря, че споделихте историята си. Живот и здраве, до края на месеца и аз ще мина по същия път, но имам две въпросчета. През спешното не се ли приема само ако раждането започне в извън работно време? Другият ми въпрос е свързан с окситоцина. Защо се наложи да ви поставят система? Колкото повече онлайн училища  за бременни гледам тези дни, толкова повече взех да се обърквам. Уж казват, че окситоцин се слага в много краен случай, ако контракциите ти спрат или трябва да се придизвика раждане. Вчера попаднах на лекар, който твърдеше, че ако се постави епидурална упойка задължително се поставя и окситоцин. Много съм объркана!
Благодаря предварително! 💐💐
Здравейте,

дойде и моя ред да споделя впечатленията си от раждането в Шейново.

Родих на 10 май, без избор на екип, без избор на акушер, без упойка.Не съм била във ВИП стая.

Реших, че мога да се доверя, на който и да е на смяна. И не сбърках.Всички бяха отзивчиви, мили, загрижени. Първото си дете родих преди 13 год. и тогава имаше едни акушери от старата школа, които ти викат, обиждат, карат ти се, че те боли.
За това не мога да повярвам още, колко добро отношение срещтнах сега в Шейново, макар и нито да съм си следила там бременността, нито да съм плащала на някой доктор или акушер.

Приема става през спешния кабинет, проверяват документи, попълвате, взимат кръв. Дават ви нощтница, предавате дрехите и обувките си на придружителя(допускат го в двора, само да подаде сака) и ви качват на втория етаж.

На смяна беше Имир. Както вече, много от вас са писали, много мила и внимателна. Направихме запис на тоновеи бяха установени регулярни контракции. Настаниха ме в стая, но казаха да се разхождам по коридора и по стълбите. Маските извън стаята са задължителни.
Всичко това продължи около 5/6 часа, докато болките не станаха нетърпими и зачестиха. Направиха преглед и решиха, че съм готова за родилна зала.От багажа извадих само необходимите за клизма хавлия, сапун, хартия. Останалия багаж се взима от стаята и се заключва в клетки (като сейфове) пред родилната зала. Ако искате, може да си вземете телефона с вас.
Родилната зала е самостоятелна, уютна, с модерен стол, с различни функции. Даже първоначално не разбрах, че това е родилна зала. Едно време, като раждах, беше в някаква подтискаща, приличаща на операционна зала. Имир ми включи система окситоцин и смяната и приключи. На смяна застъпи акушерката Деси, която е един ангел в моите очи, за съжаление не разбрах фамилията и. Каза ми, че сме екип и ще раждаме заедно, през цялото време ме напътстваше за дишането, опитваше се да ме разсейва, беше много ведра, вдъхваше ми кураж. След като родих, от изтощение съм заспала, но в просъница усещах как ме обгрижва. След като вече бях напълно готова, със всички процедури, тя положи детето ми, да засуче и поседяхме така, още около един час.
След това дойдоха от неонтологията, взеха бебето, ние взехме моя багаж и ме настаниха в стая на първия етаж.

# 64
  • Мнения: 235
Мисля, че когато става въпрос за раждане, винаги приемат през спешния кабинет. Но и на самата рецепция ще ви упътят в кой кабинет да отидете. Питат ви в коя седмица сте, от какво се оплаквате и ви насочват към кабинета.

За окситоцина, мисля, че е всеобща практика в България, честно казано не знам, защо я включиха.Но аз бях доволна, че това беше около час и половина преди раждането. Защото преди години, когато раждах първото дете, бяха ме вързали за монитора за тонове, легнала по гръб и със система окситоцин цели дванайсет часа и това беше кошмарно. Та сега ми се стори много добре, че имах възможност да се разхождам преди самото раждане.

Насреща съм, ако имате още въпроси.

# 65
  • Мнения: X
Много ви благодаря за подробните обяснения. Първо раждане ми е и много се притеснявам от тази банка с окситоцин. За съжаление попаднах на тема, в коята всички жени доста си изплакаха заради него и леко се наплаших, но дано всичко е наред.

# 66
  • гр.София
  • Мнения: 13
Здравейте момичета,имам въпрос към раждалите наскоро в Шейново. Знам,че трябва да взема пакет с памперси за бебето,но не знам колко голям трябва да бъде? Благодаря предварително на отзовалите се Simple Smile

# 67
  • София
  • Мнения: 1 456
По ваша преценка. Аз взех с 30 бр мисля.
Леко раждане 🍀

# 68
  • Мнения: 235
И аз взех малък пакет Бочко, може би 30 са били.
Това, което ми липсваше обаче е подложки, еднократни, за леглото.
Слагат в началото една, обаче бързо се нацапва от кървенето и понеже е памучна, се чака да се изпере, стериризираа... Така, че си вземете, за да може да си я подменяте. С нощтниците е същото, вземете си ваша допълнителна.

# 69
  • Мнения: 591
Предвид ситуацията в момента какво се случва, ако ви трябва нещо допълнително в багажа по време на престоя?
Раждат преди 4г там и бях в самостоятелна стая, таткото всеки ден ми носеше по нещо.
Конкретно се чудя колко вода да си взимам, изпих цял стек тогава, ама върви ли да я помъкна от приемането 🤷‍♀️ след нормално раждане получих кръвоизлив и не бях в състояние сама да слизам до коридор, камо ли до кафето и двора първите два дни, та съм в дилема..
А дрехите за изписването?

# 70
  • Мнения: 235
За водата-бях си сложила в сака 2 бутилки по 500 мл, има и автомат за напитки. Така закрепих първата нощ. На другия ден, ММ остави при охраната в плик още вода и разни други неща, които исках. Плика трябва да е надписан, с име, етаж и стая. Санитарката ви го носи в стаята.
Кафето не работеше, така че си пригответе монети за автоматите за напитки и кафе.
Дрехите за изписването ви ги носят в деня на изписването, самата акушерка обяснява каква е организацията. Къде да дойде ММ, кога да ги подаде, къде да ви чака...
Успех!

# 71
  • Мнения: 443
Здравейте. Насочила съм се към раждане в Шейново, досега не съм ходила там, с висок диоптър съм, по над - 6 на двете очи, но със здрави очни дъна и предписание, че има умерен риск от естествено раждане. Но това само по себе си не е предписание за секцио.
На мен не ми се обикаля по други лекари, затова искам да ви питам, при избор на екип и плащане на 900 лева (и ако има нужда допълнително за доктора), има ли шанс да ми направят секцио без показания или не се практикува вече "секцио по желание"?

# 72
  • Мнения: 103
Момичета, освен памперси и мокри кърпи за неонатологията си вземете и за стаята, защото бебетата ще са при вас. Вземете си и крем/лосион за тяло, за да си ги мажете още от начало, както и такъв против подсичане.

# 73
  • Мнения: 591
Мда, това е важен съвет за раждащите за първи път, на мен ми донесоха пакет тогава. Иначе с бебето носеха по 2бр като го доведат, но често не стигат  Wink
А за самостоятелните стаи и посещенията в тях сега имате ли информация? Логиката е, че и там няма да допускат, но все пак...
Лекарят ми ми каза, че само за записването на бебето ще пуснат таткото. И аз ако искам и мога, да слизам на двора за да се виждам с голямото ми дете.

# 74
  • Мнения: X
Онзи ден попитах, но ми казаха , че д-р Велев все още обмислял дали да позвали присъствието на бащата. Мислих дори да му изпратя запитване по мейл, но не можах да го намеря. 😅

Общи условия

Активация на акаунт