Раждане във II САГБАЛ Шейново (2 тема)

  • 56 708
  • 815
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 591
Да споделя и аз мнение - родих преди 2 седмици за втори път в Шейново при др. Велев.
Базата е ремонтирана още спрямо 2015г, особено самостоятелните стаи и тоалетните на 3 етаж. Последните са като в хотел, само вана дето няма. Носете си сапун и тоалетна хартия, не слагат общи.
Всички са мили и грижовни, дори храната ми беше вкусна.
Бях си взела много багаж, защото не знаех как ще бъде с донасяне на още неща, та ми се смяха там на големия сак...портиерът носи до стаите, ако в последствие имате нужда от нещо. Има диспенсъри за топла и студена вода в коридорите, много удобно.
Кофти беше на изписването, не пускат вътре близки и съответно нямаше кой да ми свали големия сак до двора до мъжа ми, та го носих на части в пликове, което ме изнерви и измори...снимки и изписване се случва на двора, като пускат само таткото и ако има братя/сестри на бебето. Голямата рода се снима отвън на тротоара.
Не се сещам за друго.

# 91
  • Мнения: 78
Какво е нивото и условията на неонатологията? Вярно ли е, че на всички новородени дават "превантивно" антибиотик, за да се удължи престоя и клиничната пътека?
Възможно ли е майката да подпише съгласие за отказ от лечение с антибиотик на бебето?

# 92
  • Мнения: 591
Какво е нивото и условията на неонатологията? Вярно ли е, че на всички новородени дават "превантивно" антибиотик, за да се удължи престоя и клиничната пътека?
Възможно ли е майката да подпише съгласие за отказ от лечение с антибиотик на бебето?
На моето бебе не е даван антибиотик и ни изписаха на 3 ден след нормално раждане. Първия път беше същото.

# 93
  • София
  • Мнения: 321
Какво е нивото и условията на неонатологията? Вярно ли е, че на всички новородени дават "превантивно" антибиотик, за да се удължи престоя и клиничната пътека?
Възможно ли е майката да подпише съгласие за отказ от лечение с антибиотик на бебето?
И при нас не е даван антибиотик. На бебето в нашата стая-също.

# 94
  • София
  • Мнения: 1 456
Темата за многократно е обсъждана, погледнете назад 🙂
Две раждания имам без антибиотици.
Леко раждане 🍀

# 95
  • Мнения: 78
Благодаря на споделилите своя опит мами Simple Smile
Искам да питам дали някой е раждал при д-р Вецев със секцио и дали той прилага метода Щарк? За д-р Велев знам със сигурност, че го прави.

# 96
  • Мнения: 256
И на моето дете не е даван антибиотик. Не мисля, че някой все още реже коремни мускули на днешно време. За Вецев знам, че е привърженик на нормалното раждане и без показания няма да ви оперира.

# 97
  • Мнения: 591
Нямам личен опит с този лекар, но жената в съседната родилна на моята зала беше "негова". Родихме заедно с нея и доколкото си спомням, беше нагласена за секцио, пък роди нормално при него. Много свеж и весел, спокоен типаж човек ми се видя Simple Smile

# 98
  • Мнения: 339
На мен д-р Вецев ми прави секцио преди година. Предполагам, че е било по този метод, тъй като в реанимация на шега ми казаха, че с начина, по който оперирал, съм щяла да мога да тичам 5 часа след операцията. Възстанових се много бързо и нямах почти никакви болки.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 791
На мен д-р Вецев ми прави секцио преди година. Предполагам, че е било по този метод, тъй като в реанимация на шега ми казаха, че с начина, по който оперирал, съм щяла да мога да тичам 5 часа след операцията. Възстанових се много бързо и нямах почти никакви болки.

Готино:) А ти планово секцио с избор на екип с него ли беше?

# 100
  • Мнения: 339
Не, наложи се да ми направят спешно секцио.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 791
Браво, значи голям късмет, че той е бил на смяна за секциото.

# 102
  • Мнения: 5
Здравейте, мами! Предстои ми раждане в Шейново.
Какъв пакет памперси и мокри кърпи е необходимо да се носят при раждане с цезарово сечение? Никъде не е упомената бройката.
До колкото чета е добре да си взема и допълнително с мен памперси, мокри кърпи и кремче против подсичане.
Нужно ли е още нещо да се носи извън принадлежностите за мама по- специфично?
Също така как стои въпросът с обезболяването, нужно ли е да си взимаме ние някакви медикаменти предварително и какви може да се приемат  позволени за кърмене.

# 103
  • Мнения: 103
Обезболяване ще ви дадат в болницата. Мен ме питаха всеки ден. Един път се възползвах от свещичка.

Памперси (пакет от 24-25бр някъде беше) и мокри кърпи бях взела по-евтини за неонатологията.

# 104
  • София
  • Мнения: 1 456
Взех два малки пакета и два пакета кърпички, по един за неонатологията и един за мен в стаята. Взех на памперс, такива които харесвам и ползвам. Когато ми караха бебето, доста често памперсите бяха ужасни, твърди и груби, не си и помислях да ги ползвам. Носете си и хавлия за бебето, когато е при вас вие го сменяте.
Има стая за кърмене, момичета са много мили и в помощ на майките.

Общи условия

Активация на акаунт