Колко Ам на 5месеца

  • 788
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Здравейте мами, малкта ми принцеса е на 5месеца и винаги си е хапвала доволно. Лакома си е от самото раждане, но понякога се притеснявам, че я прехранвам. Роди се 3610кг. 50см. Изписаха ни след 5 дена престой в болницата 3650кг. На 13.02.20 бяхме на консултация беше 7500кг. 65см. В началото бяхме на кърма и Ам. Сега е само на Ам. Давам и НАН.  Ето как хапваме сега:
Сутрин се будим към 5:00 хапва 200мл (180 вода + 6 лъжички)
После към 9:00-10:00 хапва 160мл.
Към 12:30 13:00 хапва заленчуково пюре около 160гр.
Към 14:00- 15:00 хапва още 160мл. Ам
Към 18:00 - 19:00 хапва 200 Ам и заспива
Винаги е заспивала така рано, опитвала съм да я държа будна до по - късно, С цел да спи до по късно сутрин, но не става и си я оставям да спинка. През деня спинка или двапати или трупати общо около 3 часа. От няколко вечери ми се буди през нощта и пак хапваме 200Ам, което ме води на мисълта, че не и стига хапването през деня, но се притеснявам да не я прехраня. Иначе хапва и след 15мин. самичка си заспива. Като цяло мнеието на педиатърката е че се храни доста за възрастта си, но аз не мога да я държа гладна. Никога не ми е повръщала. Доста спокойно бебе е и само глад може да я събуди и да не заспи пак. Ако се събуди от нещо друго, след малко гушкане веднага заспива.

удя се дали да увелича млякото или да давам следобяд каша или плодово пюре м/у храненията. Иначе имаме и две зъбчета. Притеснява ме и броя хранение тя яде по 5 пъти почти от 3ти месец а сега хапва 6 и последните дни дори и 7 като се буди през нощта. И Дайте ми съвет как да я накарам да си ляга по - късно.

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 12:56 от AnMary

# 1
  • Мнения: 12 003
Няма смисъл. Синът ми също заспиваше към 18,30-19 и се будеше чак в 6,30. Тегаво е за майката, но се свиква. Научих и кака му да заспива в 20 часа, а сутрин докато тя се наспи до 8 това беше нашето време само двамата.
6 хранения на денонощие си е нормално за мен и до по-късна възраст. АМ се дава през 3 - 3,5 часа. Последното си мляко към 22 часа моят син пиеше докато спи. Къпех по някое време през деня и хич не си го тормозех на сила да го държа бедни заради къпане или ядене. Не бързай много със заместване на храненията. Можеш да пробваш на 6 месеца да дадеш по някое време банан. 1-2 заместени хранения са достатъчни на тази възраст. Нека другото си е мляко. Постепенно ще разнообразите като въведеш каши, кисел, манджичките с месо и без месо.
Относно количеството АМ гледай указанията на опаковката за съответната възраст. Горе-долу са ориентир, с уговорката, че всяко бебе е различно и може да има разлики от 10-20 милилитра. Разлика в дозите има и при различните марки. Моят син беше на Хумана АР и пиеше по 180мл, в същото време детето на приятелка, което пиеше друга марка изпиваше по 240 мл.

# 2
  • Мнения: 29
И аз не искам да я мъча и държа будна принципно за това се и отказах. На кутия на НАН пише че трябва да пие 210вода + 7 лъжички, което става като количество 230мл., което е 1150 за 24часа. Но нали уж казват млякото да не надвишава повече от литър.

# 3
  • Мнения: 12 003
Това пък да не надвишава повече от литър за първи път го срещам. А и 150 мл повече не са фатални. Децата растат и всяко има различни нужди. Дозите са ориентировъчни (приблизителни). Нито 15-20 минути по-рано са фатални, нито 20мл по-малко, ако изпие. Но тя да си прецени колко й се пие.

# 4
  • Мнения: 3 730
И аз не искам да я мъча и държа будна принципно за това се и отказах. На кутия на НАН пише че трябва да пие 210вода + 7 лъжички, което става като количество 230мл., което е 1150 за 24часа. Но нали уж казват млякото да не надвишава повече от литър.
Защо изпбщо ги четеш тези неща?Моето след няколко дни ще стане на 5 месеца и нито съм я захранвала,нито пък изпива количеството показано на кутията.Пие макс по 150мл.Единствено след нощната пауза от 8-9 часа успява да изпие 180мл и то не винаги.Остави детето да яде колкото и когато иска.Всяко дете е различно.

# 5
  • Мнения: 29
Аз и давам колкото иска просто се притеснявам да не я прехраня или да си разшири стомахчето.

Общи условия

Активация на акаунт