Нашите кухни - 82

  • 50 850
  • 885
  •   2
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 7 994
Много благодаря! Да, това ме интересуваше - какъв порядък - 1-2-3 хиляди, за да знам дали изобщо да си правя труда да обикалям по магазини или да си търся друго. Прегледах доста сайтове, но навсякъде е без цени и ми е невъзможно да направя проектобюджета.

# 331
  • София
  • Мнения: 3 951
Защото има много комбинации от цвета, обработка, отвори за вид мивка и смесител и пр. Явно са преценили, че ако някой не разбира ценообразуването и после ще ги пита "ама моят плот що е по-скъп от тоя в сайта", е по-добре да се изработват индивидуални проекти.

# 332
  • София
  • Мнения: 7 994
Съгласна съм с това, но както уточних и съвсем в началото, интересувам се от груб порядък, за да знам дали ме устройва или да се пренасоча към алтернативи. Ако зная, че необработеният материал ми е 1700 лв., примерно, а моят бюджет е 1000 лв., то много ясно, че няма да губя нито моето, нито времето на околните, за да питам за индивидуален проект.
Грубо казано, както е с останалите плоскости, свързани с мебелната промишленост - виждаш цената, ясно е, че за да получиш готовия продукт, цената отива единствено нагоре и преценяваш.

# 333
  • София
  • Мнения: 3 951
Не мисля, че нещо ще изгубиш. Не вярвам да получиш оферта по-късно от 2 дни от запитването. Винаги може да предложат и отстъпки. Но аз ги виждам малко над 1000лв нещата.

# 334
  • София
  • Мнения: 1 086
Към 1500 лв излезе нашият плот от технически камък, който беше в промоция, 3,20 метра. С изрязване , обработване и поставяне.

# 335
  • София
  • Мнения: 7 994
Благодаря на всички за отговорите! Явно цената е над това, което бях заложила като лимит.

# 336
  • София
  • Мнения: 6 269
Най-добре е да се отиде на място да се види и на място да ви направят оферта. Ние така направихме, за да се ориентирам за цената. Защото то си има и доста скъпи цветове на техническия камък. Ние ходихме на Сливница преди моста на захарна фабрика, забравила съм вече как се казва магазина.

# 337
  • София
  • Мнения: 7 994
Сещам се, Stone Center или нещо подобно. Имам още време да помисля дали ми се влагат пари в това. Simple Smile

# 338
  • София
  • Мнения: 6 269
Сещам се, Stone Center или нещо подобно. Имам още време да помисля дали ми се влагат пари в това. Simple Smile

Точно! Ами то някой път зависи и от цялостната сума на ремонта, а и на приоритизиране. Аз сега малко съжалявам за камъка (ама малко Wink ), въпреки че ако не беше дървен плотът ни, кухнята нямаше да има същото излъчване.

# 339
  • Мнения: 9 808
Аз също се дразня от липсата на ориентировъчни цени на доста неща.
За техническия камък конкретно е ясно, че няма никой да си купи тотално необработено парче, както няма да си купи само рамка за гардероб, без врати, без панти, без рафтове, чекмеджета, лостове и т.н. Ама като напишат - 100 лв. примерно за рамката и си казваш - Уау, това е хубаво и евтино. И като почнеш да добавяш всички необходими неща и става 3х100 или 4х100, ама вече си налапал въдицата.

Защото има много комбинации от цвета, обработка, отвори за вид мивка и смесител и пр. Явно са преценили, че ако някой не разбира ценообразуването и после ще ги пита "ама моят плот що е по-скъп от тоя в сайта", е по-добре да се изработват индивидуални проекти.

Могат спокойно да кажат - линеен метър е Х пари, различните видове обработка са Х плюс 5, 10, или еди си колко на л.м., изрязване на дупка за мивка - (примерно) 100 лв. Но предполагам, че си знаят, че (пак примерно) една жена, като си хареса нещо, дори и да излезе в крайна сметка повече, отколкото е предвидила, пак ще си го купи, дори да е с леко орязани екстри. Предполагам отново, че си знаят и какъв % няма да купи, но повечето ще купят.
Модерна маркетингова политика, така да се каже.

Или друго - харесвам си нещо, но офертата е по-скъпа, отколкото мога да си позволя, и тогава питат - Какъв ви е бюджетът (също омразен за мен въпрос)? И казват - А, добре, за тези пари - това може да си купите. И предлагат стока, която е далеч от желаното.

Само споделям аз как се чувствам и разсъждавам, ама аз съм си особнячка. За повечето хора тези неща, които мен ме дразнят, са си съвсем нормални и не им обръщам внимание.

Преди 2 години май беше ходих до Стоун център - не останах впечатлена. Нито от избора на технически камък, а от естествен гранит - там пък беше съвсем бедно, сигурно каменоделците покрай гробищата имат по-голям асортимент. Още щом казах, че предпочитам естествен гранит и интересът към мен рязко спадна до много малко над 0-та.

# 340
  • София
  • Мнения: 7 994
Ние сме на финалната права на много едромащабен ремонт на голям апартамент и бюджетът съвсем изтъня. Simple Smile
Заложихме на хубава техника, на по-скъпи механизми, мдф и мозайка за гръбчетата и плотът остана за накрая. В най-лошия случай ще избера нещо на Kaindl и да се приключва, че дълго се проточи.

Мандаринка, да разбирам, че естественият гранит е значително по-евтин или е труден за обработка?

# 341
  • Мнения: 9 808
Милинка, не знам, така и не стигнах до ремонт, поради семейни причини. Още го мечтая този ремонт - кухня и баня.
Бях гледала преди в някакъв сайт за естествени гранити - имаше точно ценоразпис за услугите - различните видове ръбове със съответна цена на л.м., рязане на дупка за мивка, подлепка - тогава разбрах какво е - това парче от предната страна на плота, дето идва по-дебело от основната част, при подлепките пак има различни видове ръбове, заобляния и т.н. И всичко това се наслагва върху базовата цена на избрания вид гранит. При техническия камък е същия вид ценообразуване.
Тук в темата май са споделяли, без да съм 100% сигурна, че като тотал естественият гранит излиза по-евтино от техническия камък, но едва ли е много по-евтино. Имаше и разлика в цените в София - най-скъпо, и в по-малки градове в провинцията - по-евтино.
Ако тръгнеш към естествен гранит да търсиш, едно момиче беше споделило, че плот от китайски гранит се е спукал или нещо подобно се беше случило след не много дълга употреба. Та го имай предвид, че явно се предлага и евтин и не особено качествен китайски гранит, който вероятно трябва да се избягва.

# 342
  • София
  • Мнения: 3 951
Аз съм имала досег с някои от нещата, всеки човек си ги тълкува сам, колкото повече му е раздробена цената. Хубаво ще кажат цената на линеен метър, но всяка обработка е различна, още повече, че тя може да не е само от горната страна на плота, ами и от долната, че и по вертикала. Може и да не е от всички страни. Може да има чело, по-дебело от дебелината на материала, в сантиметри по избор. Мивката може да е с различни размери, както и различното вграждане е различна цена, както и обработка. Също така смесителят определя 2 различни или 1 голям отвор ще има. Снаждането и отстъпа също имат значение. И ако е даден ценоразпис за това, всеки може различно да си сметне цената. Казвам го на база на други неща, с които съм имала работа и са били дадени поотделно като цени. Всеки сам си мислеше, че ще си направи такава, само че не се съобразява ше с доста неща и накрая цената беше доста по-различна от тяхната. А те вече се бяха навили, че е това, което си мислят. На никой няма да се загуби времето ако се пусне запитване. Нали това им е работата на хората. А за такъв проект за дългосрочно ползване, чакането и събирането на информация си заслужава.

# 343
  • Мнения: 41 019
Или друго - харесвам си нещо, но офертата е по-скъпа, отколкото мога да си позволя, и тогава питат - Какъв ви е бюджетът (също омразен за мен въпрос)? И казват - А, добре, за тези пари - това може да си купите. И предлагат стока, която е далеч от желаното.

За мен това специално е супер адекватен въпрос. Защо да им губиш времето с разни питанки, ако всеки път ще се оказва, че не можеш да си го позволиш? Нали и във всички теми за апартаменти пак същото се говори - първо всеки да си определи кой квартал и какво строителство може да си позволи и тогава да търси. Та и на теб са ти казали - с твоя бюджет, гледай тези и тези каталози. Супер адекватно, според мен.

Един недостатък на гранита е, че понеже е естествен камък може да има разни жилки и скрити дефекти в структурата, по които да се спука. Техническият камък е напълно еднакъв в целия си обем и го няма това.
Друг момент е, че най-евтините и най-обикновени гранити по принцип са и най-здрави и устойчиви, докато разните много фенси (вносни) такива, изглеждащи като мрамор и с разни ефекти, са по-порести и по-слаби. Да се има предвид и да се пита при избор.

# 344
  • София
  • Мнения: 3 951
Отделно, което се сетих - харесай си 2/3 материала да ти сметнат с едни и същи параметри и ги помоли да ти дадат и такива, максимално близки до тях, но по-евтини. Понякога има доста разлика.

Общи условия

Активация на акаунт