Нашите кухни - 82

  • 50 769
  • 885
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 9 769
Second, държачите (обков) можеш да купиш от фирма за стъклени парапети, примерно
http://www.maxparapeti.com/?gclid=EAIaIQobChMIyaCfure96QIVwcmyCh … AYASAAEgK_F_D_BwE
https://poxinox.com/
https://pnsystems.net/

Темперираното стъкло можеш да пробваш и при Кристиян Нейко, те са производител на стъкло.

# 481
  • Мнения: 39 302
В другата къща си бях избрала котлони 4-ка. 2 на газ и 2 на ток.

Обаче тези на ток индукция ли бяха или обикновени?
На ток. Прзнавам си, че преди 14 години не бях чувала за индукция.

# 482
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Аз съм се спряла твърдо на 3ка индукция.  Не съм я харесала още, но вече си купих тиганите  Joy тенджерите ми в момента, с които готвя,  стават и за индукция.

Аз съм с 3-ка индукция от Икеа и грам не съжалявам. При все, че ми е много малка кухнята.
Много са ми удобни с това шахматно разпределение, а и не виждам за какво щях да ползвам още 20 см плот, имам достатъчно работен плот за готвене.
Фурната ви също ли е на Икеа?

# 483
  • София
  • Мнения: 1 869
Не, тя е на Горение, не е нищо особено, няма пиролиза, само един телескоп.

# 484
  • Мнения: 20
Здравейте и от мен! Най-накрая дойде времето и ние да правим нова кухня. Ще я правим по поръчка и горе долу се ориентирах какво искам и от къде. Ще бъде изчистена бяла кухня, без винтидж елементи, без дръжки на шкафовете, всички уреди ще са вградени. Плотът и гърбът смятам да е бял и/или светло сив тип бетон. И ето моето питане- според вас на кухня, която ще е изработена от бял мат, какъв плот и гръб подхожда? Имам предвид гланцов плот с гланцов гръб, или гланцов плот с матов гръб или друга комбинация? Толкова много гледах и тотално се обърках.

Здравейте, кухнята ми е подобна - бял мат с плот и гръб имитация на бетон.

# 485
  • Раковски
  • Мнения: 2 170

Небраска натур.

# 486
  • Мнения: 1 208
На права кухня с дължина на плота 3м колко контакта бихте сложили? Постоянно ще има включена само кафемашина, микровълновата е вградена. На плота разпределението е от ляво на дясно: мивка, празен плот, 4-ка котлони, празен плот.
Аз съм заложила на 6 контакта, но чуденето ми е на 2х3 контакта или на 3х2контакта да ги разпределя?

# 487
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 681
Аз бих сложила 2х2, при празния плот. При условие, че за постоянно ползване ще е само един,  не виждам смисъл да се дупчи плота и да сложа повече от 4, но все пак си зависи от навика на ползвателя.

# 488
  • Мнения: 39 302
Подкрепям мнението на Буб за контактите. По- горе от снимката на майсторът в темата също ми направи не-добро впечатление разположението на контактите.

# 489
  • София
  • Мнения: 4 668
И аз съм 2х2, в края, на късата стена и малко по на ниско. Не ми се дупчеше 3 метрово стъкло.
Имам и друга 2ка, в противоположния край за острова.

При мен микровълновата е в контакт. Кафемашина, тостер, и евентуално миксер, кафемелачка.
1те 3 са ми постоянно включени и до там.
От дъжд на вятър включвам миксер или някое зарядно.
Имам и под мивката 1 двойка и 1 единица. Там ми е миялната и пералнята. И евентуално за 2ри бойлер.

Разбира се, по-хубаво е да има, отколкото да няма. Но няма смисъл да се мери по дължината на плота, колко контакта да се сложат, а по уредите, които ползваш. Примерно робот, сокоизтисквачка, електрически рендета, ножове, в момента не ползвам. Но място в контакта има.

# 490
  • Мнения: 6 281
Аз на 2,70 имам 8 вградени- 4 в единия край в горен ред и 4 в другия край в плота. Омръзнало ми е в другата кухня само да изключвам и включвам друго и затова заложих на много.

# 491
  • Португалия
  • Мнения: 3 939
На права кухня с дължина на плота 3м колко контакта бихте сложили? Постоянно ще има включена само кафемашина, микровълновата е вградена. На плота разпределението е от ляво на дясно: мивка, празен плот, 4-ка котлони, празен плот.
Аз съм заложила на 6 контакта, но чуденето ми е на 2х3 контакта или на 3х2контакта да ги разпределя?
Значи ще имаш 2 работни повърхности- с какви размери?- предполагам най- много метър широки.
Върху тази повърхност едва ли ще сложиш чак толкова много уреди,включени едновременно.
Според мен тройка контакти за всяка от тези повърхности е достатъчна,а и 2 двойки една до друга биха изглеждали ужасно.
Но,най- важното е да си помислиш какви уреди ще включваш- примерно,на частта от плота,където ми е кафемашината,ползвам и тостер,и яйцеварка- тройка контакт ми трябва...

# 492
  • София
  • Мнения: 4 668

а и 2 двойки една до друга биха изглеждали ужасно.
Е, чак пък ужасно ...

# 493
  • Мнения: 40 838
Аз съм заложила на 6 контакта, но чуденето ми е на 2х3 контакта или на 3х2контакта да ги разпределя?

А наясно ли си, че това е и въпрос не само на дупчене на гърба, а и на предварителна подготовка. Какви конзоли имаш в стената? Казвам го, защото в единична конзола може да се монтират единичен и двоен контакти, докато за тройки, четворки и т.н,. трябват навързани конзоли. Има и някакъв малък избор на тройки за една конзола, ама като цяло не са най-красивото нещо. Но ако си харесваш тройни за една конзола проблем нямаш - винаги можеш да ги смениш с двойка и даже с единица и обратно.  Аз съм се спряла на 4 единични гнезда и си сложих 4 единични контакта с идеята, че ако са ми малко мога да сменя с двойки (за сега не се е наложило). Ако обаче искаш нещо в тон с останалите ключове и контакти (подобно на снимката от линка) ти трябва отначало да подготвиш нещата.

https://upload.ecvv.com/upload/UserImage/20170725/MVAVATripleEUS … -be9b47ae0418.jpg


Е, чак пък ужасно ...
Скрит текст:

Може и да не е чак ужасно, но за мен това е кръпка, още повече на фона на иначе претенциозната кухня.
Никога не бих си сложила нещо такова. Ако искам 4 един до друг ще сложа нещо подобно (има и много по-красиви):

# 494
  • Португалия
  • Мнения: 3 939

а и 2 двойки една до друга биха изглеждали ужасно.
Е, чак пък ужасно ...


Ами ужас е,наистина.
Има уреди,които ти трябват от време на време,или дори всеки ден,но не е необходимо да са включени оостоянно( като хладилника,примерно), но пак не виждам смисъл от толкова контакти един до друг- изглежда като в работилница,или друго подобно работно помещение.

Общи условия

Активация на акаунт