Нашите кухни - 82

  • 50 874
  • 885
  •   1
Отговори
# 555
  • Португалия
  • Мнения: 4 065
Мен пък ме обърка това +/- 5 см...
Как така не знаеш колко ти е висок плотът?

# 556
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Точно казвам,че фурната ми почва от около 85см .Не съм в къщи с рулетката,за да измеря точно.Затова съм приложила снимка и казвам,че може да има 5см разлика.

# 557
  • Мнения: 41 120
ОК, разбрах. Но на въпросната кухня фурната беше с 15 см над плота и ако плотът е бил на 85-90 см, то МВФ-то пак отива неприятно нагоре.

# 558
  • София
  • Мнения: 4 668
Така, като гледам на око снимката под фурната има 7 см праг, после около 67 чекмеджета. Стават 75.
Фурната е висока 60, така че МВ започва от 135. Което е до гърдите на средно висок човек.
И може би максималната комфортна височина, за хора до 180-185 см.
Още 20-30 сантиметра нагоре вече става все по-трудно, и ако е купа, може би няма да можеш да видиш какво става в нея.
Аз също се чудя как хората си топлят супи, във високо поставени микровълнови. Но и за мен е изкушаващо, за пестене на място.

# 559
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Ако коментираш моята снимка си в грешка.Не почва от 75см и МВФ не ми е на 135см.Няма да споря като имам възможност ще снимам с ролетката,за да изясним спора

# 560
  • Мнения: 41 120
Ставаше дума за ей тази кухня:



За нея всички писахме, че МВФ-то е неудобно високо.

Иначе МВФ над фурна си е съвсем ОК, но ако фурната започва под нивото на плота, нещо такова:



Така хем не клякаш за да сложиш тава във фурната, хем МВФ е на съвсем удобно ниво.

# 561
  • Мнения: 878
Скрит текст:

Иначе МВФ над фурна си е съвсем ОК, но ако фурната започва под нивото на плота, нещо такова:



Така хем не клякаш за да сложиш тава във фурната, хем МВФ е на съвсем удобно ниво.
При нас е точно така и потвърждавам, че е много удобно.
Имаше някой, който преди няколко месеца прави кухня от Ирим. Ако чете в темата, ще помоля да сподели впечатления след няколкомесечното ползване.

# 562
  • Мнения: 39 444
Бенджи е с Ирим.

# 563
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
За парите си е супер!
Засега нямам оплаквания - само вратичките под мивката /не знам защо само те/ се налагаше два пъти досега да се регулират. И мнооо ме дразни плавното затваряне - ако не ги бутнеш силно, остават малко отворени. Но това е предполагам, заради евтините панти. Ползвам я от ноември/декември. Излезе ми около 900лв с плота.

Последна редакция: сб, 23 май 2020, 13:23 от *Бенджи*

# 564
  • Мнения: 6 312
За каква големина?

# 565
  • София
  • Мнения: 4 668
И мнооо ме дразни плавното затваряне - ако не ги бутнеш силно, остават малко отворени. Но това е предполагам, заради евтините панти.
Виж дали вратичките не са монтирани прекалено навътре. Отпусни ги 1мм напред.

# 566
  • Мнения: 878
Благодаря, Бенджи! Цената е много примамлива. В 2 м и много ограничен бюджет трябва да вместя кухня, която няма да бъде подложена на сериозна експлоатация. Искам да питам някои конкретни неща, ще пиша ЛС.

# 567
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Моята е малко над два метра /2,25- 2,30 мисля/. Три метра ми е цялата дължина заедно с хладилника.

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 16:19 от *Бенджи*

# 568
  • Мнения: 6 305
*Бенджи*, много приятна кухня! Би ли споделила гърба от какъв материал е и дали заедно с кухнята си го поръча. Цената също е много добра.

# 569
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Гърбът е с плочки. Отделно е, с кухнята предлагат гръб, но аз исках плочки. Доста обикалях, докато харесам. Тези са от Бриколаж.

Общи условия

Активация на акаунт