Нашите кухни - 82

  • 50 791
  • 885
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 68 646
Едва ли и стената е гипс, не вярвам. После ще опитам да кача снимка от телефона..

Така е - сега има какви ли не материали - всякакви лепила, силикони...чак пък да ми дупчи гърба, айде няма нужда...

За Раховеца  идеи ? Около него де ... не мога да го измисля.
Лошото е че шкафовете чак в петък ще дойдат, та не мога да го проиграя сега, само си го рисувам и представям.........

# 586
  • Мнения: 4 579
Аз съм си сложила гръб/плоча/плочки зад свободно стоящата фурна. Нали ще се цапа, трябва и да се почиства лесно.

# 587
  • Мнения: 68 646
Да, много пръска ако пържиш нещо...ужасен ужасон.
Значи да пусна гръб до нивото на шкафа ли - отзад и от едната страна, от към другата страна ще е страницата на пералнята. Или до пода да го пусна гърба?

# 588
  • Мнения: 4 579
Моят е до пода, но и фурната е висока, без шкафове под нея. Идеята е като я дръпна да мога да почистя всичко като ново (малко съм смахната на тази тема). Ако няма да може да се премества шкафът под нея, значи гръб до него.

# 589
  • София
  • Мнения: 4 668
Здравейте, от доста време следя темата за кухните и вече стои предизвикателството за обзавеждане на нова кухня. Много искам да има колона за вграждане на фурна и микровълнова заради възможността да не се навеждам. Обаче проблема е, че мисля да сложа до колоната хладилника (което не е ОК след всичко изчетено) и трябва да има съдомиялна, пералня и т.н... Уж мястото е много, но не ми се иска да навлизам в територията на дневната, а стаята е дълга и има прозорец на късата страна. Както е показано вратата е точно срещу хладилника, за съжаление не ми харесва, но приемам идеи от всеки.
Това нов апартамент за довършване ли е?
Идеалният вариант е да изместиш вратата с 65 см и да се падне срещу пътеката на кухнята. Аз така направих при мен.
Също, понякога е възможно обръщане на вратата, да се отваря навън, а не навътре. Това с мъничко би помгнало
ако не може да се мести вратата.
Също, при голямо желание можеш да качиш фурната над пералнята. И да оформиш колона.
Освен това, може да ги събереш плътно до щранговете, и да изместиш мивката в страни, в дясно.
Най-добре е колоните да са най в ъгъла, за да не натоварват с обема си.
А микровълновата да я позиционираш или на другата стена, или на другата стена над островче, ако планираш такова.

# 590
  • Мнения: 40 895
според майстора стената зад гърба била гипс и съответно не можело да се залепи гърба, а трябвало два винта да има?!? Аз за пръв път чувам гръб на кухня с видими болтове, и да няма начин да се залепи? Преди е имало плочки - те как са били залепени. Мисля, че ме лъже нещо, защото не му се занимава, или просто така му е по-лесно.

Ако стената е с гипсова шпакловка може би е имал предвид, че при залепване не, че няма да се залепи, но може лепилото да вдигне тънкия слой шпакловка и така плотът да се отлепи със все шпакловката. Предполагам, защото не са много здрави тея пусти шпакловки, имала съм ядове. Като отлепвахме на детето корковата дъска така не се отлепи двойно залепващата лепенка, а вдигнахме латекса и шпакловката .

Когато се слагат плочки обикновено се прави на мазилката, не на шпакловка.

Но като цяло мисля, че никой няма да дърпа толкова силно гърба, че да го отлепи  и ако е залепен здраво на много места мисля, че няма проблем, ако първо се импрегнира стената.

# 591
  • Мнения: 6 290
Tonbon, ако има възможност да се измести вратата, ще е най-добре. Така дори можеш да продължиш кухнята по цялата стена и съответно да скъсиш другата й част, за да отиде там трапезарната маса.

# 592
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Да си призная не знам дали на гипс не може да се залепи, но до сега не е имало гръб който да не съм успял да залепя. Вероятно има друга причина за да казва така.

# 593
  • Мнения: 29
Цитат
Здравейте, от доста време следя темата за кухните и вече стои предизвикателството за обзавеждане на нова кухня. Много искам да има колона за вграждане на фурна и микровълнова заради възможността да не се навеждам. Обаче проблема е, че мисля да сложа до колоната хладилника (което не е ОК след всичко изчетено) и трябва да има съдомиялна, пералня и т.н... Уж мястото е много, но не ми се иска да навлизам в територията на дневната, а стаята е дълга и има прозорец на късата страна. Както е показано вратата е точно срещу хладилника, за съжаление не ми харесва, но приемам идеи от всеки.
Това нов апартамент за довършване ли е?
Идеалният вариант е да изместиш вратата с 65 см и да се падне срещу пътеката на кухнята. Аз така направих при мен.
Също, понякога е възможно обръщане на вратата, да се отваря навън, а не навътре. Това с мъничко би помгнало
ако не може да се мести вратата.
Също, при голямо желание можеш да качиш фурната над пералнята. И да оформиш колона.
Освен това, може да ги събереш плътно до щранговете, и да изместиш мивката в страни, в дясно.
Най-добре е колоните да са най в ъгъла, за да не натоварват с обема си.
А микровълновата да я позиционираш или на другата стена, или на другата стена над островче, ако планираш такова.
Много благодаря за идеите.Това е нов апартамент. За съжаление вратата не може да се премести, но ще разгледам предложенията на Танграта, за местенето на колоната в ъгъла и изместването на мивката, също и идеята за масата на ЧС

# 594
  • Мнения: 68 646
Ето въпросната стена



Уж щял да го заравнява..

# 595
  • Мнения: 40 895
ще разгледам предложенията на Танграта, за местенето на колоната в ъгъла и изместването на мивката, също и идеята за масата на ЧС

Имай предвид, че удобният плот е с височина 90-95 см, докато масите са с височина 75 см. Т.е. масата трябва да е по-ниска от плота, с някакъв интересен преход. Ето една моя любима снимка - на нея масата е фиксирана, но илюстрира идеята за преход. При теб масата би трябва да е допряна челно към лявото крило на кухнята и този пад надолу с плота трябва да е по страницата на шкафа примерно.






"Въпросната стена" не е с гипсова шпакловка, а с доста равни зони от теракол или друго лепило. По тях може да се лепи без проблем. И няма нужда от заравняване, лепилните зони са в една равнина.

# 596
  • Мнения: 68 646
Благодаря на всички които се включиха по моите терзания !

# 597
  • Мнения: 29
ЧС, много благодаря за идеята, наистина трябва преход, но  за мястото на хладилника съм в голяма чуденка . Трябва да не спазвам "правилото хладилник-плот-мивка-плот-печка" още повече, че не се справям с програмите за подредбата .Disappointed Relieved

# 598
  • Мнения: 9 779
За терзанията на Тета - и аз мисля, че основата не е гипс. Една прилична циментова шпакловка, просто за по-лесна работа след това с плочките. А и гърбовете на шкафовете ще бъдат на чисто и по-равно.
Дори с шлайфмашина с най-едрата шкурка да мине по стената, ще позаравни достатъчно.

Тонбон - ако хладилникът е до вратата, влизайки в помещението почти ще се блъскаш в него, а той е висок.
Според мен може би е по-удачно да се откажеш от идеята за колона за фурната. Ако при сегашната конфигурация разместиш хладилника и мивката, хладилникът отива до отдушника (губиш едни сигурно към 30 см. долен шкаф, следват мивка и пералня в посока към вратата.
На ъгъла до хладилника на дългата страна слагаш котлони с фурна отдолу, следват 2х60 см. шкафове. Така ще имаш един единичен плот над пералнята и един двоен между котлоните и печката и края на кухненския ред. (поне) двоен ред плот - 120 и повече, си е голямо удобство при подготовка на продуктите - слагаш спокойно дъска и няколко чинии/купи или други съдове. Този двоен плот ще ти е до печката и няма да е толкова далеч от мивката - по хипотенузата ще се падне. На края на този ред можеш да реализираш идеята на Черна станция за маса. По-лесният и вероятно по-евтин вариант е да преместиш масата между кухненските шкафове и  дивана - така няма всеки, който влезе в помещението, да заобикаля масата, за да стигне до дивана, ще върви по права линия.

Тонбон, ако апартаментът вече е готов и можете да влезете, вземи картони и ги изрежи с големината на уредите, принципно ширина 60 см., хладилникът обикновено вече е малко повече. Или още по-лесно - с цветни тебешири по пода чертай точните или приблизителните размери на уредите и трий, ако не ти хареса. "Разходи се" между печка-мивка-хладилник-плотове, представи си как готвиш, според вашите навици. Така ще можеш да си избистриш концепцията/разпределението, а визуализирането на 3Д и чертеж ще ти го направят от фирмата за кухнята, щом вече си се спряла на някакво разпределение.
Само съдомиялната не можах да измисля къде може да се сложи. Няма ли възможност пералнята да отиде в килер/баня, а на нейно място да сложиш съдомиялна?

# 599
  • Мнения: 68 646
Няма да има плочки. Термогръб ще е при мен.

Общи условия

Активация на акаунт