Стерилизация и миене на шишета за недоносени бебета

  • 1 282
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 70
Здравейте, скоро ще изпишат бебката ми и имам питане. Понеже до сега се цедих само с помпа на 3-4 часа и нощем през 6 часа, има някаква вероятност бебето да не иска да суче, а ще трябва да се изцеждам. Трябва ли да се стерилизира помпата и шишетата или само се изплаква? Четох, че можело и само с бебешки сапун и гореща вода. Все пак е голяма занимавка на всеки 3 часа да се плакне и стерилизира, и до колкото знам не е много добре честата стерилизация. И другия въпрос е с какво изтривате/сушите шишетата след като не са изсъхнали. За сега стерилизирам всичко само сутрин, след това само изплаквам с гореща вода след цедене, но бебето не е при мен. И за сапуна едно момиче в родилното ми каза, че първо се измиват ръцете, след това ги сапунисвам и така се мият шишета, но доста мирише, дали аз не правя нещо правилно. Сапуна беше на Бочко крем сапун със смрадлика, притеснявам се да не остава от сапуна по шишето.

# 1
  • Мнения: 892
Крем сапун със смрадлика не е ли за ръце? Не разбрах точно какво мирише, но използвайте специализиран препарат за измиване на бебешки шишета. Вземете си сушилник за шишета, така изсъхват по-бързо.
Иначе на въпроса, да- всичко се стерилизира всеки път след употреба.
Все пак ви пожелавам бебето да си засуче.

# 2
  • Мнения: 2 988
Аз стерилизирах след всяко изцеждане през деня помпата и шишетата, но през нощта след изцежданията в 3 и 5-6 не го правех. След това в три часа направо прибирах помпата и шишето в хладилника, а след това в 5-6 само измивах с веро и гореща вода. Ако ще поддържате лактацията с цедене трябва да преосмислите графика на изцеждане, защото с 6 часова пауза нощем няма да стане. Освен това бебето така или иначе ще трябва да се храни НАЙ-МНОГО на три часа и така или иначе ще ставате нощем. Това дали ще засуче или не зависи от много фактори - тегло, хранене със сонда, общо състояние на бебето, мускулен тонус и т.н. Има начини, по които да го улесните и съм дала подробни разяснения в първия пост на темата: "бързи въпроси и отговори за кърмене". Потърсете в кърмаческия подфорум

# 3
  • Мнения: 4 660
Шишетата мия с препарат за съдове Бочко. Стерилизирах веднъж на ден с каката, а сега с бебето на два три дни веднъж. Ръцете мия с течен сапун.
Някои стерилизират до годинка аз след 6 м не виждам смисъл в това лапат всичко.

Цедене и стерилизиране постоянно доста трудоемко, опитай да свикне на гърда.

# 4
  • Мнения: 70
Благодаря за отговорите. А ако свикне на гърда след това не трябва ли да се доизцеждам, имам прекалено много кърма, някой път стигам до 180мл на цедене?

# 5
  • Мнения: 892
Кърмата ще се регулира според нуждите на бебето. Може да изцеждате, ако чувствате напрежение и имате нужда от облекчение.

# 6
  • Мнения: 54 413
Моята дъщеря беше на АМ. Стерилизирах шишета до 1 година.

# 7
  • Мнения: 2 988
Благодаря за отговорите. А ако свикне на гърда след това не трябва ли да се доизцеждам, имам прекалено много кърма, някой път стигам до 180мл на цедене?

Ако бебето засуче, наддава нормално и не се налага дохранване ще е най-добре да не цедите до край, а само до облекчение ако има напрежение. А тези 180мл само след 6 часовата пауза ли са? Какви количества изцеждате и с колко милилитра се храни бебето за момента? В коя гестационна седмица е родено и с какво тегло?

# 8
  • Мнения: 70
Благодаря за отговорите. А ако свикне на гърда след това не трябва ли да се доизцеждам, имам прекалено много кърма, някой път стигам до 180мл на цедене?

Ако бебето засуче, наддава нормално и не се налага дохранване ще е най-добре да не цедите до край, а само до облекчение ако има напрежение. А тези 180мл само след 6 часовата пауза ли са? Какви количества изцеждате и с колко милилитра се храни бебето за момента? В коя гестационна седмица е родено и с какво тегло?

След 6 часа са около 190-200мл,иначе на 3 часа 150-180, бебето беше в 34 г. с. и ми казаха че се храни на 3 часа с по 10мл,родено е 2120,в болницата свали 90 гр и сега пак си върна 2120,но не е качвало от 2 дни...

# 9
  • Мнения: 2 988
На колко дни е бебето? Не ми се вярва все още да го хранят с по 10 мл. Но с колкото и да го хранят ще покривате нуждите му. Родено е в добра гестационна седмица и с добро тегло така че вероятно няма да има проблеми да засуче, но се подгответе, че може и да не иска и прочетете информацията за кърмене на недоносени бебета в първия пост на темата, която Ви посочих.

Ако сте от София, след като го изпишат  се обадете на Мария Масларова (Айла), за да дойде на място и да провери как поставяте бебето на гърда и дали има къса юздичка на езика, която да му пречи да суче ефективно.
За застоя на теглото не се притеснявайте. При моето бебе също го имаше докато беше в неонатология. С изцедена кърма ли го хранят или с АМ за недоносени?

# 10
  • Мнения: 70
На колко дни е бебето? Не ми се вярва все още да го хранят с по 10 мл. Но с колкото и да го хранят ще покривате нуждите му. Родено е в добра гестационна седмица и с добро тегло така че вероятно няма да има проблеми да засуче, но се подгответе, че може и да не иска и прочетете информацията за кърмене на недоносени бебета в първия пост на темата, която Ви посочих.

Ако сте от София, след като го изпишат  се обадете на Мария Масларова (Айла), за да дойде на място и да провери как поставяте бебето на гърда и дали има къса юздичка на езика, която да му пречи да суче ефективно.
За застоя на теглото не се притеснявайте. При моето бебе също го имаше докато беше в неонатология. С изцедена кърма ли го хранят или с АМ за недоносени?

И с двете го хранят, но сега с тези вируси не искат да нося кърма. На 11 дни е бебчето.

# 11
  • Мнения: 2 988
Тези са за съд 😠. Дори и да сте болна няма как да заразите бебето чрез кърмата. По спомен моето дете на 10-11 дни ядеше 30мл, но беше с по-ниско тегло. Пожелавам Ви бързо да започне пак да наддава и да си го приберете. И питайте с какви шишета го хранят и вземете същите за вкъщи. Много недоносени бебета изпитват затруднения с храненето заради смяната на шишетата

# 12
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Преди 13г когато малкия беше бебе, имаше готов разтвор за стерилизация на Чико. Много ми беше удобен, в края на деня мятах всички шишета и биберони там. После само хубаво се изплакват. Но до употреба не им пречеше да си седят в разтвора.

# 13
  • Мнения: 548
Много се извинявам, че нахълтвам в темата, но просто нищо не намирам в търсачката. Има ли подфорум и теми за недоносените бебета?

# 14
  • Мнения: 2 988
Има да. Просто трябва да изберете от общия подфорум "Бебета (общ)" - "Недоносени"



Не знам и каква точно информация търсите, но може би е добре да се насочите към фейсбук групата "Фондация нашите недоносени деца".

Общи условия

Активация на акаунт