Шестокласници 2019/2020 Тема 2

  • 29 448
  • 769
  •   1
Отговори
# 75
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
В момента тече блок урок на живо по мат. Като свърши ще го питам, че да не се появявам в ефир. Мисля, че бяха 2 поредни часа. Днешният обаче е допълнителната мат, която е иуч и с малко по-различен тип задачи. Но вчера си имаха стандартна мат.

# 76
  • София
  • Мнения: 4 899
По литература и нашите са на "Серафим".
По математика знам, че са по-назад с материала, и са на уроците за степенуване.
По БЕ май са на причастия, но не съм сигурна.

И при нас втори ден върви прекрасно. Имам чувството, че детето учи в пъти повече и по-добре, отколкото, когато ходи в училище.

# 77
  • Мнения: 19 296
При нас по лит.са на Принцът и просякът.
По мат.имам чувството, че изостават. Отдавна са на степени само.
По български не знам.
Подслушах един урок по лит. и много ми хареса. Госпожата им задаваше въпроси за разсъждение и отговаряха със свои думи.
По мат.не съм доволна, но аз по принцип имам забележки към госпожата.
Сега ще правят тест по англ. в реално време.

# 78
  • Мнения: 13 806
По математиката са в последните уроци на степенуване.
По литература на Принцът и Просякът
По Бел на обобщение на сложни глаголни времена.
При нас се взема нов материал по всички предмети, макар приятелки да ми казаха че в техните училища нямало да бъде така. По история, география, Чп, математика се взеха нови уроци тази седмица . По лит и бел предполагам е въпрос на време.

# 79
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Питах. По мат - степенуване с умножение, бел - съюзи, литература - Смирненски. По история и география са с по два нови уроци вече. По ЧП май не са взели нищо ново.

# 80
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
като ре_ге, но по БЕЛ са на местоимения.
те са по някаква сложна система, учат и неща за 7 клас, после само щели да ги затвърждават.
тази сутрин направиха тест по ЧП, сега по история...

# 81
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Тестове минаха няколко - по бел, по история, по мат. Оценяват ги.

# 82
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Питах и аз за българския- на минало неопределено време са.
Май са доста напред с материала като гледам вашите къде са.Сега да се притеснявам ли,че не е усвоен достатъчно?

# 83
  • Мнения: 19 296
Хм, излиза, че не сме толкова назад по мат., както си мислех. При нас всичко за степенуването е взето много отдавна и смятах, че вече трябва да са на нещо друго.
Вилиан, така пък ще имате време за обобщен преговор и упражнения.

# 84
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Вчера ми се обади директорката на нашето училище да ме пита що съм пускала жалба. Аз в първия момент се шашнах, че съвсем съм склеротирала, но веднага се окопитих. Аз не съм пускала нищо за сега, но се оказа, че родител на някой от 6 клас е пуснал жалба до инспектората, че се преподава във ФБ без разрешение на родителя, пък те не са съгласни детето им да има ФБ. Разбрахме се, казах си болежките, че така или иначе се обади, каза че съжалявала за избора на Админ плюс, който за нищо не става. След половин час класната ни пусна в групата директорската забрана да се ползва ФБ, но няма предложена алтернатива.
Децата продължават да имат основно часове по математика. По някои други предмети, където им пускаха урок и домашни на ФБ страница сега не знам какво ще стане, а по някои предемети учителите изобщо не са се включили, където и да е. Не знам дали изобщо ще се случи някога, но другата седмица ще се поразпиша и аз до всички институции да питам какво се случва и защо не взимат мерки за решаване на проблемите.
По литература са на Смирненски, по математика са до степенуване с отрицателни числа.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 635
Влизам да споделя няколко клипчета за MicroSoft Teams направени за помощ на учители и ученици.
В случай, че имате нужда или да ги предоставите на учител, който има нужда.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10163098567855384&type=3

Направени са за ситуацията у нас. Все пак това трябва да е официалната платформа.

# 86
  • София
  • Мнения: 17 592

В реално време уроци имат само по иврит.
Другите учители пускат в школото кой урок да се научи, евентуално кои упражнения да се направят.
По математика имаха един куп упражнения в някакъв момент... в/у стар материал... и после нищо.
ЧП пускат кой урок да се учи, както и онзи, заблудения тест по химия от 7-ми клас.
Много мистериозно се появява някакво задание по рисуване.
И някакви ???болни правила.
И съвет да се слуша музика през деня... което поне ми харесва като напътствие.
По английски има съвет да се гледа бнт2 или уча.се. На което не се впрягам, понеже така или иначе от Оксиния си имат часове в реално време по английски, пък и той без друго само на английски и чете, и слуша - едно нещо, за което не се кахъря.
По лит. се борех със Смирненски. Прочетох му и началото (появата на) Гаврош и там, където среща децата... не мога да си спомня в коя глава бяха после децата без Гаврош при езерото, дето дядото хвърли кифлата на лебедите? Не можах да я намеря, не зная защо, просто не мога да си спомня нито заглавието на главата, нито къде точно се намира.
БЕЛ - бъдеще в миналото, чудеше се за отрицанието, но тук май Андрейчин не върви, доста неща са били отменени според мен, така че не намерихме отговор на въпроса.
Мат. може би гащите на Питагор... но аз го хванах да съставя линейни уравнения и системи. За сега с променлив успех.
Гео - няма таквоз животно.
История - също.

# 87
  • София
  • Мнения: 4 041
По МАТ са на пропорции, ЛИТ- Принцът и просякът, БЕ- съюзи , ама не е много сигурен. Всеки ден им се пращат задания и домашни, по всичко и по много. Включително и проекти по каквото се сетите. Не знам дали и в нормално време имат толкова неща, но сега определено се усеща повече. Нищо де, няма да се преуморят! Simple Smile

# 88
  • София
  • Мнения: 979
Сутринта дойде домашно по математика - 3 страници със срок днес, следобед по човек и природа - 2 урока?!?!. Simple Smile вече се съмнявам, че е събота - цяла седмица имаха по- много от всички предмети и уикенда пак Sad
Не мога да мотивирам девойката и е права.

# 89
  • Мнения: 2 986
При нас също са на "Принцът и просякът", по БЕЛ - минало неопр.време, по математика са назад май - степенуване. Но по математика върви най-бавно онлайн обучението, защото са в група с писане само. В zoom на моята поне й е най-интересен часа.
Оценки засега нямат, но се предава нов материал с пълна сила.

Общи условия

Активация на акаунт