Възстановяване на кърмата след 2 седмици пауза

  • 686
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Добър ден !Нова съм във този прекрасен сайт!Все още немога да намеря точните теми за моите въпроси,извинете ме за което!Искам да попитам всички дами,знаете ли как да си върна кърмата,все още ми идва малко,а аз  искам детето ми да сучи от мене!Не е сукало близо 2 седмици ,понеже бях на лекарства!Благодаря предварително за помощта ви !

Последна редакция: пн, 09 мар 2020, 13:47 от Не се сърди, човече

# 1
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Кърми на поискване и пий повече течности, кърмата ще се регулира според нуждите на бебето.

# 2
  • Мнения: 15
Дочух и за топли компреси ,дали помага

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 236
По принцип трябваше да цедиш през тези две седмици, за да стимулираш лактацията. Не съм сигурна доколко ще можеш да я възстановиш вече. Но ако още не е спряла напълно това е методът - кърмене на поискване, особено през нощта и цедене, доколкото е възможно за допълнително стимулиране.
Топлите компреси подпомагат рефлекса на потичане. Въпросът е дали има какво да потече... Кърмѝ и цедѝ яко, това е.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 361
Щом има кърма, ще си докараш количеството отпреди. Кърми колко му се иска на бебето и след всяко кърмене изцеждай, както и през нощта. Дори и нищо да не излиза, изцеждай няколко минути, внимателно, да не си травмираш каналите. През нощта се образува хормонът пролактин, затова е толкова важно и тогава да кърмиш/ цедиш.

# 5
  • Мнения: 15
През тези две седмици се цедях на ден 1 път понеже съм сама със бебока,и нямам много свободно време,сега започна да спи малко по спокойно и гледам да се възползвам от това!Започнах да се цедя излиза около максимум 10 мл мляко!Пия специален чай...и да видим!Надявам се да успея!Благодаря за съветите!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Няма значение колко изцеждаш, важното е да стимулираш. А и бебето винаги изсуква повече, отколкото успява помпата.

# 7
  • Мнения: 15
А някакви медикаменти има ли за тази цел?!

# 8
  • Мнения: 2 883
Срещала съм схема за помпане с цел вдигане на количествата:
След всяко кърмене следва:
20 Мин цедене
10мин почивка
10мин цедене
10мин почивка
10мим цедене

Това се случва в продължение на 2-3 дни до регулиране на количествата
През това време, разбира се обилно количество вода, чай, айряни
Почивка колкото е възможно повече
Гушкане с бебето ❤️
Хубава храна!
Успех

# 9
  • Мнения: 12 725
Навремето се прилагаше варено жито, пие се и водата, в която е вряло. И боза. Може и орехи да слагаш на житото, но недей захар, или поне да е малко, че не е добре за никого да яде сладко.

# 10
  • Мнения: 7 776
Няма да стане с чайове, нито с храни. Съжалявам, но начинът е един и той е стимулация. За съжаление,няма как да стане само с кърмене. Две седмици не е имало стимулация. Затова в момента вариантът е да цедите за стимулация след всяко слагане на гърди и да дохранвате с мляко за кърмачета,като постепенно добавката ще се намалява. Свържете се с консултант,вижте в сайта на НАПК кой е най-близкия до вас,за да изготвите заедно план за действие.

Общи условия

Активация на акаунт