Как се стерилизират домашно приготвените пюрета

  • 21 244
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Ако искаш да стерилизираш домашни пюрета, ще трябва да ползваш само бурканчета като тези на Ам-ам и старите на Ганчев. С другите няма да стане.

Освен тези на АМ-ам, ползвам и бурканчетата на Хелоу- същите са  Grinning
Относно съхранението на пюрета- все още правя на Силия домашни пюрета за дните, когато няма кухня. Сварявам всичко заедно ( плодове, зеленчуци или смесено), пасирам и насипвам в бурканчета. Затварям, докато са горещи. После ги прибирам във фризера и използваме до месец. Преди консумация обаче оставям пюрето да заври- заради картофите  bowuu

# 16
  • Мнения: 4 428
Мами, а някоя слагала ли е нишесте в домашно пюре?
Маги обича пюретата по-гъсти и ми се ще да сложа нишесте за сгъстяване освен картоф, но не знам как става newsm78

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Мами, а някоя слагала ли е нишесте в домашно пюре?
Маги обича пюретата по-гъсти и ми се ще да сложа нишесте за сгъстяване освен картоф, но не знам как става newsm78

Аз не съм. Правя ги по- гъсти като слагам кус-кус или макарони вътре. И с ориз става.

# 18
  • Мнения: 4 428
Мами, а някоя слагала ли е нишесте в домашно пюре?
Маги обича пюретата по-гъсти и ми се ще да сложа нишесте за сгъстяване освен картоф, но не знам как става newsm78

Аз не съм. Правя ги по- гъсти като слагам кус-кус или макарони вътре. И с ориз става.

А ориза как се прибавя? Сварен и го прибавям към вече пасираните зеленчуци? А става ли добре с кафяв ориз?

# 19
  • Мнения: 403
Аз бях опекла и смелила кафяв ориз по рецепта от форума и слагам по 1 суп. л. при зеленчуците да ври. Сгъстява. Нооо - ориза първо в студена водичка, после в тенжерата! Като нишестето.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Когато се посварят зеленчуците, добавям измития ориз директно в тенджерата.

# 21
  • София
  • Мнения: 676
  Сваряваш зеленчуците или плодовете, пасираш и ги наливаш горещи в бурканчета и след затварянето ги обръщаш надолу. Така постояват няколко минути и после ги проверяваш дали са се хванали. Може да ги съхраняваш в хладилника.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 161
1.Днес затварях бурканчета, правя ги така:Варя зеленчуците,слагам малко сол и зехтин, пасирам и ги слагам в малки бурканчета. Варя в тенджера (когато кипне водата ,още 10мин и ги изключвам). Водата трябва да ги покрива-2пръста. Обръщам ги с капачките надолу и ги оставям на балкона.За зимата  chef.
2.Ползвам стари бурканчета от едно време, от сладко и т.н. добре че баба ми имаше thumbsup.Купих само нови капачки.
3.Слагам и ориз, варя го заедно със зеленчуците и после пасирам всичко. feeding

# 23
  • Мнения: 4 428
Аз имам още един въпрос Embarassed Mr. Green

Колко пъти се използва една капачка за стерилизиране?

# 24
  • София
  • Мнения: 2 161
Ами мисля че многократно newsm78, като ги кипнеш тя нали си хлътва, тъй че......

# 25
И аз правя пюрета в къщи и ги стерилизирам 10 мин. - доколкото знам, стерилизацията е необходима, за да се запечатат бурканчетата и не е нужно дълго варене. После ги прибирам за всеки случай в хладилника. Ако капачетата хлътнат, значи стерилизацията е била успешна. И давай спокойно. Имам дъщеря на 2 г., която съм "отхранила" така, а сега 6 месечния ми син продължава щафетата. Иначе е голяма мъка всеки ден да се моташ около тенджерата! Отива ти времето за разходки!
А за капачките - ако се появи ръжда, вече не стават за употреба.

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Аз имам още един въпрос Embarassed Mr. Green

Колко пъти се използва една капачка за стерилизиране?

Много пъти.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз правя зеленчукови пюрета с картофи,чушка,тиквичка... и ги замразявам/пасирани/.При размразяването го подгрявам почти до завиране и чак тогава картофа се отпуска,иначе не става на нищо.

# 28
  • Мнения: 7 640
значи както са на лед ги слагаш в МВ да заврат или?

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не,вадя го сутринта и то до обяд се е размразило.Другият вариант е от вечерта го слагаш в хладилника и до обяд на другия ден пак е готово размразено.

Общи условия

Активация на акаунт