Сватба, булките на 2020 г., тема 4

  • 29 131
  • 727
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 64
Здравейте, с малко закъснение и аз се включвам към въпроса относно статията за сватби в Бургас. Flowers Tulip

Моя позната скоро се венча, и дори в Ритуалната зала не бяха позволили да има други освен кумовете, останалите роднини са били отвън и са чакали. Възможно е да са променили условията за последната седмица, трудно е да се следят всичките новини..

winnie_bgw , тази зала "Парк", до колкото помня от поста ти, на открито ли е понеже съм виждала доста снимки от Амая и сякаш целите сватби заедно с ритуалите са на открита площ и при това положение би трябвало да се измисли начин.. Аз също се свързах с хотела, в който би трябвало да сме, и ми дадоха подобна информация, че все още няма ясни правила за работа, затова и ще отворят хотела към средата/края на юни.

# 661
  • Мнения: 21
Момичета, колко много сте изписали отново. Аз искам да се похваля, че вече сме съпруг и съпруга🥂😊 най-накрая, макар и не по начин, по който сме си представяли, но такова време настана. По отношение на колите - не сме наемали, защо нашата си новичка и си е ок, а и няма пред кого да се показваме с лимузина. Кумовете си пътуваха с техния джип. За ритуална зала Триадица - както и на сватбите, на които съм била там, така и сега на моята - всичко си беше изказано от жената с чувство, а се просълзих малко в повече май, но не можех да ги спра тези сълзи, като текнаха😭 от щастие... Само едно нещо ме разочарова, за фотото- първо уж можеше, после аз не съм била разбрала, но да не задълбавам, че ме хваща яд. След подписа директно тръгнахме за вилата на кръстниците в Банкя, и като последва едно ядене, яденееее- сега дълго ще трябва да постим с коприва🤣 Ние нямаме предбрачен договор, а и никога не сме го и коментирали! Ако той е искал нещо да дели, не мисля, че щеше да ме вписва и мен като собственик на апартамента още преди години, или пък колата да е на мое име! Вероятно не всеки ще е на това мнение, но все пак сме и различни хора с различни разбирания! Сигурно някоя от вас ще си каже тази пък какво се хвали, че били се разписали в залата, като няма сватбата, която е искала... Да, но аз съм щастлива! Щастлива съм, че съм с човека, който ме обича! Щастлива съм, че нося детето му! Щастлива съм, че най-накрая успяхме да сключим брак, та макар и при такива времена! Надявам се с някои от вас да се засечем  по темите за бебоците🍼, пък и някой ден ще си направим сватбата, дали 2021 или 2022, стига да сме живи и здрави, всичко ще св нареди, а и най-сладкото е, че ще си имаме малка шаферка, която ще ни направи още по-щастливи! Така, че момичета, за мен извода е, че с любов ще преборим всичко и всички, така, че бъдете повече оптимисти💋 Отново благодаря на всички, които ме подкрепихте!

# 662
  • Мнения: 143
@tulip. зала "Парк" е на закрито. Просто по-широкото пространство и сцената където е/ако се сещаш/ мисля, че таванът е по-висок и изглежда все едно е на открито. Иначе отвън си е като малка горичка, но според мен има място да се наредят маси ако се наложи. Мисля, че прозорците също се отварят, а и самата зала е за 300 човека, а ние сме максимум 100. Вие в кой хотел бяхте?
П.с. Нямам идея как да тагна някой в коментара си.

# 663
  • Мнения: 582
Pale4ka.2, честито!

Аз не разбрах какво се е случило в Триадица, би ли била по-конкретна? Кога се разписахте там, бяхте ли си платили за ритуал дето говори водещата или безплатно само се записахте?
И какво е станало с фотографа?
Ние сме в тази зала и имам нужда от информация.

# 664
  • Мнения: 64
Pale4ka.2 честито и от мен, желая ви дълги години щастие! Tada

winnie_bgw не мисля, че има опция за тагване, но следя редовно темата и коментарите Grin
Да, точно за горичката имах предвид и аз, от това което съм видяла.. дано наистина да ви съдействат и да намерят начин, това си е в плюс и за тях..
Нашата сватба ще е в ресторанта на хотел България и също списъка ни е от 100 гости... планираха да отварят хотела от 1ви юни, което няма да стане, и все още не сме видяли обновената зала, в която ще е тържеството и в момента сме пред дилема дали да търсим съвсем ново място с открит терен. За сега ще изчакаме да видим дали ще внесат някакви промени в наредбите преди 14ти юни.

# 665
  • Мнения: 20
Най-накрая и аз да се похваля! Сагата с моята рокля приключи. Ще пристигне след седмица, много са им бързи доставките, обясниха че складовете в Испания снабдяват цял свят и разполагат с наличности. Рискувах и дочаках магазина да отвори, записах се в първия ден :Д Но странното е, че не избрах роклята, която си бях харесала в каталога.

Ето я: https://www.milvanamoments.com/product/%d0%b1%d1%83%d0%bb%d1%87% … ya-adriana-alier/

Много беше мила консултантката в бутика и много си разбираше от работата. Оказа се, че не съм си харесала най-подходящата, сменихме силуета и ето вече съм с рокля! Даже и воал си поръчах, а мислех да съм без.

Имаме напредък и с халките, поръчахме ги директно на бижутер и след месец ще са ни готови. Младоженецът отдавна е облечен :Д

# 666
  • Мнения: 1 195
Най-накрая и аз да се похваля! Сагата с моята рокля приключи. Ще пристигне след седмица, много са им бързи доставките, обясниха че складовете в Испания снабдяват цял свят и разполагат с наличности. Рискувах и дочаках магазина да отвори, записах се в първия ден :Д Но странното е, че не избрах роклята, която си бях харесала в каталога.

Ето я: https://www.milvanamoments.com/product/%d0%b1%d1%83%d0%bb%d1%87% … ya-adriana-alier/

Много беше мила консултантката в бутика и много си разбираше от работата. Оказа се, че не съм си харесала най-подходящата, сменихме силуета и ето вече съм с рокля! Даже и воал си поръчах, а мислех да съм без.

Имаме напредък и с халките, поръчахме ги директно на бижутер и след месец ще са ни готови. Младоженецът отдавна е облечен :Д

Много хубава рокля, честито!

# 667
  • Мнения: 582
Само да ви кажа колко са неадекватни от Столичния дом за обреди и ритуали. Обадих се април месец да отменя подписа от 20 март на 29 май. Попитах ги изрично трябва ли да се правят нови изследвания и няма ли как да се ползват старите, особено сега в ситуацията. Отговориха ми, че е задължително. След 4 загубени дни (ходене в лабораторията, връщане за документи, чакане за личен лекар и т.н.), личната ми каза, че изследванията важат 6 месеца и не е било нужно да се правят наново.

Направо нямам думи колко са некадърни.

# 668
  • Мнения: 6 879
Усмивка, мисля, че това са някакви изисквания на обредния дом. Аз знам още от по-рано, а и няколко пъти са ми казвали наскоро, че за сключване на брак трябва изследванията имат валидност 30 дни. Това няма общо с това какво казва личния лекар, а са си техни изисквания.
Аз след толкова седмици мислене и работене по покани, сега открих, че сигурно няма да мога да ги напечатам, както ми се иска.

# 669
  • Мнения: 3 625
Аз до колкото знам важат 1 месец и си спомням, че ги вадих на 3.06, а сватбата ни беше на 30.06.

# 670
  • Мнения: 1 195
Момичета захващам се с подготовката на подаръчетата за гости. Спрях се на стъклени шишенца със семенца вътре. Вече поръчах шишенцата, както и лента за панделки, която да вържа на всяко. Някоя от вас може ли да ми препоръча семеца на какво растение биха били подходящи? Нищо не разбирам от цветя. Гледах, че се предлагат семена за саксийни ягоди, но са много малък грамаж и ще ми излезе доста скъпо да напълня всяко шише. Друг вариант са детелинки, ама те не знам могат ли да се гледат в саксия.

# 671
  • Мнения: 140
Welt, каква е идеята ти за поканите и кое те 'спъва'?

# 672
  • Мнения: 6 879
Идеята ми е поканите ми да имат елементи със златно фолио. Поканите са във формат А6, като пощенска картичка.
На този етап при цените, които ми предлагат, хем няма да успея да си напечатам всички видове покани (шест), хем цената идва около 4 лева на покана само за голямата бройка без останалите, които са за кумове, шаферки, чужденци, семейства. Не подценявам процеса на изработка, явно искам нещо доста скъпо, но аз съм свършила работата по дизайна и не бях подготвена самият печат да е толкова сложен. Сега ме гложди любипитството колко би струвало да направят всичко от-до. Дори и сега да прежаля парите, после няма да успея да си направя таблата, менютата, тейбъл картичките, номерата за маси и др. по същия начин, което обезсмисля цялото упражнение. В момента общувам с няколко души по темата, ще докладвам какво е развитието.
Предполагам, че накрая ще се примиря с "компромисния вариант" златист цвят върху перлен картон, който също намирам за красив, но просто бях се настроила за друго. На фона на всичко, което имам да печатам, говоря за разлика от стотици левове в общата сума.

# 673
  • Мнения: 21
Благодаря ви момичета! Искам да ви кажа, че камък ми падна от сърцето, но чувството да си законна съпруга е много приятно😊
Welt, за съжаление цените на хубавия картон са космически. Ако искаш погледни в принт.бг - имат калкулатор и лесно ще разбереш колко ще ти излезе с различните картони. Хубаво е, че си направила дизайна си, така си спестила двайсетина лева (последно толкова ми взеха).
Усмивка, ние си платихме за ритуала. Записахме се 7.05, защото не ни се чакаше да разрешат сватбите на пълни обороти, защото коремчето ми вече леко си личи, а роклята ми бе точно по мярка  в талията - 34-ти номер и не можех да си позволя да чакам! За фотографа: допуснаха го да направи само няколко снимки и го помолиха да излезе! Незнам какво беше това, като се има предвид, че залата е огромна?! Ако я бяхме направили днес нещата щяха да са различни... Но няма за какво да съжалявам, защото в момента съм на работа и знам, че нямаше да ме пуснат да си почивам отново, така, че всяко зло за добро.
Juicy Pigeon, хрумна ми идеята за семенца, но тези, които си вървят с цветчето, т.е. семенцата се вътре в него и така само с 2-3 може да напълниш шишенцето😉 Свекъвата отглежда четирилистни детелинки в саксия, които леко червенеят, така, че и те детелините виреят в саксийки.

# 674
  • Мнения: X
Welt, май те засякох във Фейсбук Grinning

Иначе така като ви чета и чак на мен ми се връща желанието да седна и да правя покани. Може би почивните дни ще поработя. И колкото повече мисля, толкова повече се отказвам от някакви сложни покани, панделки и особено от златното фолио. Накрая ще са напечатани златисти елементи. Видях миналата седмица едни познати как бяха хвърлили на масата една намачкана покана за сватба и ми стана доста криво.

В петък спонтанно и без големи приготовления поканихме кумовете. Казаха Да. Сега чакам да видя дали са подходящ избор.

Pale4ka.2,  много се радвам за вас! Честито!

Общи условия

Активация на акаунт