Болка в ухото...кариес на мъдрец?! Възможно ли е?

  • 2 803
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 312
Здравейте,
Онзи ден по повод лека болка в дясната сливица и дясното ухо посетих УНГ. Той ми изписа АБ и директно ми каза да ходя на зъболекар и да си направя снимка. АБ не ми помогна твърде, посетих зъболекар...направиха ми 2 снимки на долни и горни зъби ...нищо. Имам голям кариес на десен горен мъдрец, който според зъболекарката е много вероятно да прави тази болка, лошото е, че започна и под челюстта да ме боли и около синусите в дясно. Сега въпросът ми е възможно ли е от един горен мъдрец и неговия нерв да се стигне до такива болки. Аз нямам избор и ще го вадя. Много ми се иска да не го вадя, не ми се ще да ми пада имунитета точно сега и да тичам по болници, че трябва и тестове за алергии. Та въпросът ми е един нерв на мъдрец би ли могъл да направи такива поразии или за посетя друг УНГ. Въпросният УНГ не ми гледа ухото, а само ме натиска до ухото. Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 12 725
А не може ли да посетиш друг зъболекар със снимката, за да каже той не може ли да се лекува зъбът, вместо да се вади? Доколкото знам, модерният подход е да се спасяват зъбите, стига да е възможно.

# 2
  • Мнения: 240
Оплакванията много приличат на моите.Даже съм пуснала тема по този повод. Аз нямах проблем с горния мъдрец, но въпреки това извадихме нервите.Болката си продължава повече от две години без прекъсване.Само намалява или се усилва. Сега спя с протектор за зъби, за да не си стискам челюстите нощем, избягвам твърда храна, то и не мога добре да си отворя устата. Имам  задна хрема. Предположения много, нямам диагноза и решение.

# 3
  • София
  • Мнения: 312
Моят мъдрец има вече плобма и има нов голям кариес, така че опция за нова плобма няма, трябва да се вади. Честно казано не ме се обикаляше точно сега по болници за тестове за упойки, но явно няма как. Аз се чудя как пък от един кариес на мъдрец може едва ли не да ме боли ухо и челюст при все, че самия зъб не ме боли. Дори се чудех дали да не отида при друг УНГ, никога не ме е боляло ухо от зъб и то който не боли.

# 4
  • Мнения: 40 748
Абе какви са тези филми - да лекуваш мъдрец, при това с голям кариес??? Махай го и толкова. Вярно е, че зъбите трябва да се пазят, но не и мъдреците. Мъдреци се вадят щом почнат да правят проблеми и забравяш за тях. Това по принцип са слаби зъби, лесно развалящи се, много често криво пораснали (моите всички бяха с едни такива криви корени като ги извадиха) и пак много често за тях няма място и притискат другите зъби и костта.

# 5
  • Мнения: 8 937
Мъдреците са ненужни зъби и освен проблеми нищо друго не може да се очаква от тях.
Какъв е тоя зъболекар, дето прави пломба на кариес на мъдрец??? Вместо да го извади.

С три извадени мъдреца съм.
Имала съм ужасни оплаквания, включително и такива като описаните. Изпих сума АБ заради първия - без резултат. Следващите направо вадих.  

Най-вероятно всичко се дължи на мъдреца.

Моят мъдрец има вече плобма и има нов голям кариес, така че опция за нова плобма няма, трябва да се вади. Честно казано не ме се обикаляше точно сега по болници за тестове за упойки, но явно няма как. Аз се чудя как пък от един кариес на мъдрец може едва ли не да ме боли ухо и челюст при все, че самия зъб не ме боли. Дори се чудех дали да не отида при друг УНГ, никога не ме е боляло ухо от зъб и то който не боли.

Е, как да не може да те боли ухо?
Мъдреците имат големи корени. Както са казали по-горе - често криви. Обикновено челюстта идва тясна за мъдреците и те силно притискат останалите зъби и самата челюст е под огромно напрежение. Затова са всички тези болки по уши, лимфни възли, челюст, синуси.

Направо се родих след като извадих първия си мъдрец. Голяма грешка е, че го търпях толкова време и преживях ужасни страдания докато се реша. Следващите вадих още при първите симптоми.

Последна редакция: ср, 11 мар 2020, 10:10 от utro77

# 6
  • Мнения: 66
И аз имам болка в дясното ухо от почти 2 години.Ходих на зъболекар и реших да си извадя горният мъдрец,защото беше крив,но пък здрав.Болката продължи и след това,посетих и УНГ и не установи проблем.Имам възпаление на меката тъкан на мандибулата-поне това ми каза личната лекарка след като отпаднаха другите предположения.

# 7
  • Мнения: 240
Agra, какво правиш за това възпаление на меката тъкън? При мен точно болката е в меката тъкън.Като вадихме нервите на мъдреца ме болеше независимо от упойката не при изстъргването на нервите, а при допир на инструмента  в меката част около зъба.Зъболекарката тогава предположи, че имам възпаление на лицевия нерв.Такова не се установи, но все пак от пиене на лекарства за лицевия нерв болката се повлия добре, без да изчезне.

# 8
  • Мнения: 66
Пих антибиотик и имаше ефект за около 10 тина дни и после пак същата болка.Имам моменти за 2-3 дни ме отпуска,но в по-голямата част от времето ме боли,събуждала съм се  и от болка.Личната ми каза да ползвам антибиотици и че това е лечението,но ефекта е временен.

# 9
  • София
  • Мнения: 312
Мен пък ми е много странно как така нямам болка в самия зъб, който има огромен кариес, а същевременно ме боли ухо от нерва на зъба. Тотално се обърках. Честно казано малко ме смущава факта и с това вадене дали няма да ми падне имунитета, предвид ситацията с тоя вирус.

# 10
  • Мнения: 40 748
Какво пък общо имат имунитетът и зъбът?

# 11
  • София
  • Мнения: 312
Всяка една манипулация се отразява на имунитета.

Общи условия

Активация на акаунт