Кауфланд - тема 41

  • 46 589
  • 747
  •   1
Отговори
# 330
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Не знам, на раздумка май го обръщаме, но не вреди да споделим впечатленията си. Пазаруването в магазини за хранителни стоки стана дълго и сложно, а всеки има вкъщи деца и в или извън възрастни роднини. Не е възможвно да предвидим колко време ще пазаруваме така. Нямам намерение да се превръщам в хлебопекарна или мандра, кисело мляко не квася в домашни условия. Трапезна или минерална вода също не осигурява ВИК.
В петък ходих до Лидл. Да, има дезинфектант на вход/изход, но и там се влиза само с колички. Вярно е че другите, т.нар. кошници са пластмаса, но и във Фантастико са с пластмасова дръжка, а все още са в оборот. Не разбирам и не търся логика, но и не виждам причина да търся количка при положение че продуктите ми се събират в две торби, които винаги са в дамската чанта.
Охраната пуска бр. хора колкото са им разпоредили. И в трите магазина е различно. Основание няма.

# 331
  • Мнения: 1 808
Количките за всеки ги въведоха, за да има разстояние между хората. Понеже все има навиращи се във врата на предния, особено на касата.

# 332
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Реално количките могат да осигурят дистанция само на касата. По "коридорите" между регалите обаче, това няма как да стане, защото са достатъчно широки и могат да се движат паралелни потоци без да са дистанцирани един от друг. При нас охраната не задължава използването на колички, но пък задължава използването на дезинфектант. Вчера един клиент помоли да не му слага на ръцете, но охранителят отговори, че не може да не спазва разпоредбите.

# 333
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Чии са "разпоредбите" и за кого се отнасят. Вероятно за служителя, но пак по предположение. Не ми харесват недоуточнените задължителности, а в момента в аптеките и хранителните магазини е точно така. А аз като един от случайно попадналите в това затворено пространство ако поискам да дезинфекцират със същия този препарат /неуточнен/ напр. ПОСа за картите преди всяко плащане или ръба на точно тая щайга, щото от нея съм си харесала репички? Лесно се предполага отговорът "тъй като, понеже, обаче, защото, това което е че..." и служителите със сигурност не носят никаква отговорност и няма как да удовлетворят всеки клиент. Просто няма правила/задължения, които се отнасят до неограничен кръг хора. И докато се моткат всички, вкл. ЕС и милата ни РБългария, СО/СОС и всички регионални също мигат на парцали.
Скрит текст:
Май съм нервничка, та ще го сложа в скрит пост. Снощи заваля сняг. Шофирам в СФ от прекалено много години. И днес съм на работа, трафикът в час пик поне сега не е натоварващ. В 8 сутринта чух по радиото в колата че 175 снегорина чистят. Интересно как и по бул. Дондуков, и около паметника на Левски имаше не просто непочистено, а коловози. Без коментар, ще оцелеем.

# 334
  • Мнения: 3 960
Реално количките могат да осигурят дистанция само на касата.

Реално количките изобщо не предполагат дистанция. Защото хората често минават пред количката да си редят продуктите на лентата и така скъсяват дистанцията от предишния клиент.

# 335
  • Мнения: 1 511
Реално количките могат да осигурят дистанция само на касата.

Реално количките изобщо не предполагат дистанция. Защото хората често минават пред количката да си редят продуктите на лентата и така скъсяват дистанцията от предишния клиент.
И аз минавам отпред, но си пазя дистанцията. А най-мразя да почна да си подреждам продуктите на лентата и някой да ми се лепне на врата.

# 336
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 184
може ли да се пазарува онлайн от Кауфланд ?

# 337
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
Написах "количките могат да осигурят". За това, че хората не се възползват от тази възможност, дали са виновни количките? Хората са тези, които притежават разум и би трябвало да го използват. Т.е. дистанция може да се спазва с или без колички.


Нямат опция за онлайн пазаруване веригите.

# 338
  • Мнения: 3 196
Ще ви обясня каква е логиката да се влиза само с колички или поне каквото ни обясни охраната в нашия град. Примерно, изкарани са само 20 колички и са без монети. При отварянето на магазина влизат 20 клиента с тези 20 колички. Ти чакаш отвън и като излезе някой с количка, отиваш и я взимаш от него, тогава влизаш ти. При нас не пускат 15-20 души наведнъж, а който вземе количка - влиза. Т.е. така се следи за реда до колко души може да има в магазина иначе свят ще им се завие ако тръгнат да броят...

Последна редакция: пн, 23 мар 2020, 18:08 от VYX

# 339
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Реално какво правите в тази ситуация?
Различни сме всички, със своите различни представи дори за хигиена, отстояние и т.н. Не излизаме от стерилизатора преди и след всяко пазаруване. Количките и всички останали общодостъпни повърхности никой няма да дезинфекцира. Семейството ми ще продължи да ползва всички продукти от домашния хладилник, шкафове и не само. Негасена вар къде се предлага и на какво отстояние се закупува преди задължителния пос терминал?

# 340
  • София
  • Мнения: 4 052
От доста време не бях ходила до К. (до затвора). Днес се влизаше съвсем свободно в магазина, а вътре ми се видя доста пълно с хора. Действието се разви към 12:30 ч. Повечето от коментираните/търсените продукти липсваха - дезинфектанти, антибактериални препарати, мая, сода, някои промоционални хранителни продукти. Например маслото което ползвам или го няма в 99% от случаите или е на много висока цена... Ръкавици мисля, че по принцип не съм виждала в К., освен гумените домакински.
На касите са сложили прегради пред касиерите, но за сметка на това работеха съседни каси - човекът на съседната каса се движеше заедно с мен и разстоянието не беше достатъчно, каквото е препоръчителното.
Изхарчих почти 100 лв., а всъщност не купих нищо съществено. Скоро няма да ходя.
п.с. На входа поне има дезинфектант и любезно напомнят на влизащите да го ползват, както и да спазват дистанция.
п.с. 2 Преместили са касата на Изипей. Досега беше преди изхода, а вече е след касите. Така излизащите от касите в магазина се "спъваха" в опашката на Изипей.

# 341
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 808
mimeime, жива мая от доста дни няма, но има от сухата.

# 342
  • София
  • Мнения: 4 052
mimeime, жива мая от доста дни няма, но има от сухата.
Днес по обяд нямаше суха, мястото беше празно.

# 343
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 750
Днес ходих до К в Тракия за мая за хляб /нямаше никаква/,  мая за сирене, банани и кафе капсули. Нямаше никакви дезинфектанти - нито за дрехи, нито за ръце. Ползвам от 2 години за дрехи и редовно взимам. Сега, обаче, греда. Поне сода за хляб имаше и взех да има, че в къщи я ползваме да си мием плодове и съдове с нея.
Дано не ми се налага повече да ходя в К, не ми допадна изобщо организацията. Излизат незнайно колко хора, влизат пак незнайно колко. Всички се бутат пред плодовете и зеленчуците, дистанция никаква. Оставили са само входа да работи, съответно се влиза и излиза от там. Абе лудница пълна, ред нулев, всички се тъпчат и бутат. Изтеглих се по крайните коридори, взех каквото ми трябва и излязох колкото мога по-бързо.
В Л миналата сряда беше супер. 20 човека вътре, 1 излиза, 1 влиза. Става бързо и стегнато, никой не се бута. Докато пуснат следващите, си успял да минеш и да вземеш плодове, никой не ти диша във врата. Има много пространство, нищо че магазина е по-малък.

# 344
  • Мнения: 10 210
Ами подавайте сигнал срещу филиалите, които не са си направили организация. Бързо ще се сетят как се прави. По-добре да не си играем прекалено с вируса, че нещо не ми хареса следобедния брифинг, на който стана ясно, че при едва 200 болни, повечето от които вкъщи, двете основни болници в София са с изчерпан капацитет...

Общи условия

Активация на акаунт