Отговори
# 15
  • Мнения: 928
И при мен е така. Не иска никакви сурови, а напоследък и варени зеленчуци. От плодовете яде само банан и ябълка (ако е на кеф). Това със соковете е идея  Party

Не бих настоявала и замаскирала.
Вкъщи всичко се яде в чист вид и когато пожелае, тогава детето не се чувства принудено и яде с желание. Слагай на масата и яж пред него, скоро ще пожелае  Peace

Никол, ако ям пред него всичко, което ми се иска да опита, ще стана 100 кила, а той само ще си гледа - пробвала съм  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 2 298
... Слагай на масата и яж пред него, скоро ще пожелае  Peace
Това е разковничето. И моята не искаше плодове "натюр", с изключение на банана, за който тя ни гонеше да й даваме.
Първия плод - киви, в края на зимата започна така: баща й седи на ниската масичка , бели киви, реже на колелца, хапва си а на нея казва "носи едно парченце на мама"; тя го взима, носи ми го, после второ, третото ми го поднесе пред устата, но го отдръпна и реши да го опита, следващите парчета въобще не стигаха до мене  Laughing.
Останалите плодове ги започва така - някой от нас слага плодове на ниската масичка в хола и започва да хапва. Тя обикаля около него, днес не иска, утре не иска, после опитва и й харесва. Така прояде ананас, череши, кайсии, праскови, пъпеш, диня... въобще всички сезонни...
И по суровите зеленчуци хич я няма, освен домати от нашата салатка със сиренце, но и другите ще ги започне някой ден ...

Общи условия

Активация на акаунт