КРУИЗИ /Тема 15/

  • 48 608
  • 751
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 3 771
Малко информация за първия круиз на MSC Grandiosa.
MSC Cruises информира, че новите здравни протоколи работят по време на реална ситуация.
„всичко вървеше гладко както по отношение на слизането от първия круиз, така и за качването за следващия.“ казват от компанията.
Когато MSC Grandiosa тръгваше обратно към Генуа в събота, всички онези гости, които са били брега в Малта, направиха задължителен тест, който се изискваше от италианските власти, преди да влязат обратно в Италия.

Млад мъж е тестван положително при първото качване. В резултат на положителния резултат на мъжа и семейството му е отказано да се качат на борда.
Имало е общо 15 гости, включително младежът и семейството му, които в крайна сметка не бяха допуснати на кораба.

MSC Cruises информира, че „Освен всичко това, животът на борда по време на първата и ранна фаза на следващия круиз протичаше спокойно, като гостите се наслаждаваха на всяка част от специализираните ресторанти, кафенета и магазини, които кораба може да предложи. По подобен начин много от предлаганите на брега екскурзии - наричаме ги защитени брегови посещения, както знаете, бяха разпродадени."

MSC Grandiosa продължава пътя си на втория круиз, тази вечер напусна Неапол и пътува към Сицилия.

# 301
  • Мнения: 1 054
Аз също ще се кача скоро на кораб само заради самото преживяване, тъй като ми е липсвало твърде дълго време, въобще не ме смущава това, че трябва само с организирани екскурзии- и преди съм ги ползвал често, особено в пакетите. Въпросът ми е обаче за нещо изгодно да споделите , но с Коста, защото там имам депозит от отменено плаване.

# 302
  • Мнения: 1 054
с риск да ме отрежат от бг мамма за повтарящо се мнение, но за да размърдам темата ще кажа, че нищо вече не е както беше. Коста отмениха много плавания вкл. Дубай с Диадема и Мароко с Фалвоза. Това бяха моите два круиза, но уви- ще чакам обратно депозита по виртуален кредит, както между другото и самолетни билети вече отменени, но по мое желание. Пълен хаус стана!

# 303
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Домино, не се ядосвай, за добро е. Гледах клипче как е на круиза с мерки за Ковид, ми не е работа. Наредени като войници на разстояние опашка за храната, после пак, тея непрекъснати тестове, не бих си го причинила, то не е удоволствие, а мъка. Изчакай. Промити мозъци, просто думи нямам какво направиха със светя заради този вирус.

# 304
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
Аз също канселирах круиза за Френска Полинезия, който очаквахме с нетърпение. Обожавам круизите, но не и при тези рестрикции.

# 305
  • Мнения: 1 054
нямам още официално потвърждение от Коста, но сайта им е недостъпен в момента и невиждам какво става. Вървят всякакви информации, на наистина хаоса е огромен. Несигурност. Как да плануваш пътуване с круиз. Самолетни билети трябват, хотели, трансфери, но само една смята или отмяна на круиз води след себе си други промени които може и да са невъзможни. Разбирам, че трябва вече да вземаме сам.билети с флекс опция, хотели с безплатно анулиране, но това допълнително оскъпява пътуването. Единприятел в друг форум и група написа, че най-добре е за сега да не планираме нищо докато не се нормализират нещата.

# 306
  • София
  • Мнения: 1 318
Точно извадихме американски визи и обявиха пандемия. Идеята беше карибски круиз през ноември за рд на мм. После Френска Полинезия. Еееех... Shantal, за кога ви бе плаването?
Нищо не пранирам, докато не се нормализира ситуацията, както казва Люба, то не е удоволствие, а изм чена работа. А, така ми се пътува...Добре, че е Гърция, та да залъжем гладът.
Хайде да я пускат тая ваксина, първа ще си я сложа, само и само да не бъда част от всеобщия цирк.

# 307
  • Мнения: 1 054
продължават разместванията на първите отплавания на кораби, отлагат се стартове за догодина, въобще не трябваше да запазваме до края на годината нищо. Сега какво да правим? Имаш круиз-отменен е, връщат нещо наречено болден кредит или пари за бъдещ круиз. Обаче имаш самолетни билети без флекс опция-губиш!

# 308
  • Мнения: 4 730
Само с круизите е така, аз август направих 2 пътувания до Виена и Италия. Няма проблеми, тестове, паника и т.н. Обаче не летя от БГ и никой не ме пита къде, кога и разни декларации. Хотелите, забележителности работят нормално, купих билети онлайн 2-3 дни преди пътуване. Видях всичко набелязано, имаше по-малко туристи и беше спокойно... Хотела вземам с Free cancellation. Единственото условие да не канселират полета, всичко друго го вземам последния момент, за да съм сигурна. Разбира се предварително проучих къде и какво да взема онлайн, за да не се мотам на място... Даже билети за градския транспорт могат да се вземат онлайн...
Така че за сега се откажете от круизите, търсете начини за пътуване и винаги има възможност. За съжаление обаче за сега само в Европа, за по-далечни дестинации е по-трудно с тия задължителни тестовe и условия...

# 309
  • Мнения: 1 054
днес Уиз ер измениха датата на полета от София за Абу Даби и това спаси парите, като взех 120% кредит, но сега остава проблема да купувам билети за догодина и наистина ще са в повечко, защото са евтини. Пътечке, почвам с Италия разбира се, но ходи ми се на круиз. нашите приятели от Коста ще пускат нов кораб Флоренция, Диадемата ще прави вместо Дубай тук в Средиземноморе, както бях писал преди 12 дневни с Канарски острови и Египет, може би през седмица ще ги върти, незнам за сега, нищо няма още на сайта само като прес съобщения излезнаха в чужди сайтове.

# 310
  • София
  • Мнения: 1 269
... Така че за сега се откажете от круизите...
Ааааааа, не така! Никакво отказване, докато сме здрави и имаме финансова възможност!
Вече 3 компании плават успешно, през октомври - ноември почват още 2 - едната на Карибите от Барбадос.
Отзивите са оптимистични и с всички мерки круиза ще стане едно много сигурно място - без Ковид.
Днес Коста са ми писали, че са ми възстановили депозита за круиза в края на май, който канселираха. Отне време, наистина, първо дадоха ваучер, от който се отказах и поисках рефънд. Да се надяваме, че до ден-два паричките ще са в сметката ми.
За декемврийския круиз още има надежди. Само не знам как ще стигнем до Сингапур, че май Катарците все още нямат полети.

# 311
  • София
  • Мнения: 11 436
Кои почват на Карибите?
На нас много ни се пътува, за края на януари сме и се надяваме да се осъществи. От миналата седмица вече се виждат екскурзиите в акаунта ни и можем да купуваме, но със сигурност не бихме до януари. Цените обаче са високи, не като за Европейските, както бяха пуснали евтини.

# 312
  • София
  • Мнения: 1 269
Кои почват на Карибите?
Сий дримс круизес почват. Мнооооого са скъпи, не са лъжичка за всеки, за съжаление!

# 313
  • Мнения: 1 054
eййййй хора, пишете нещо в темата че много скука стана напоследък. Помните ли едно време как се хвалехме кой за къде е букнал, как си разменяхме инфо за отделните пристанища и начините за самостоятелни разходки, за евтини полети от и до началното пристанище.сега какво стана - не съм вярвал, че ще стане това. чак пък такава дълга пауза и пак и пак и пак .....отменят

# 314
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
В петък получих мейл от агенцията по повод планирания ни круиз с Grandiosa от 01.11.
В мейла имаше инфо, че променят маршрута - отново средиземномерски, но различне от планирания и че решението на MSC е да допускат само граждани от Шенген.
Та за желаещите от Шенген се дава възможност да ребукнат, а за другите да изберат опция за ваучер и борден кредит.
По този повод да попитам, има ли вариант да откажа ваучера и да искам възстановяване на парите?

Общи условия

Активация на акаунт