КРУИЗИ /Тема 15/

  • 48 717
  • 751
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 1 054
от къде купувате най- често круизи на Роял или Селебрети, от официалните им сайтове или други платформи. Питането е с оглед  ценово предимство, сигурно и гарантирано плащане в интернет.

# 406
  • Варна
  • Мнения: 48
Разбира се, че ще пробвам и с други, даже нещо повече искам да се върна по-назад и отново да повторя с първият си кораб Селесте едни гръцки островчета. Понякога освен цената определящо при избора наистина е и кораба и компанията. Както казваш Ани, роял карибиън за наистина царство за забавленията с деца, просто можеш да си вземеш с тях круиз не заради маршрута, а заради кораба и въобще да не слизаш по пристанищата. Нещата обаче около ковид кризата се задълбочават и то сериозно по отношение на вероятността да искат от нас задължителни имунизации, строги правила с новите здравни протоколи и не на последно място- несигурност. Все още продължават промени в планувани тръгвания, спирания на кораби, маршрути. Ако преди ковид нещата бяха ясни с година две , че и три напред сега никой неможе да каже какво ще се случи само след три месеца. Така на практика от март месец тази година въртим едни депозити за круизи, ваучери за самолетни билети, автобусни екскурзии и почивки в Турция и Гърция и какво ли още не пък резултата е само един за сега - СТОП! Ако малките хотелчета и резорти по нашто Черноморие и Турската ривиера се посъвзеха малко тази година круизите направо катастрофираха. Това е огромна загуба за тях, което означава трудно възстановяване, може би и фалити, което не е никак добре.Никой от нас не иска да прави планове, да плаща някакви макар и минимални депозити и после всичко да се отменя като се отлага за едно несигурно бъдеще време. В момента българия продължава да е в т.нар червен списък на СЗО и мисля круизните линии които първи ще пуснат плавания не ни броят сред новите си пасажери. И за двата си резервирани круиза през 2021 получих тези указания и линк от където да следя кои се допускат на борда и кои не и при какви правила. Затова въпросът е не кога круизните компании ще са готови с рестарта, а кога ние ще сме ок като пасажери от България.
ЧЕСТИТА НОВАТА 2021 ГОДИНА НА ВСИЧКИ!     
Здравейте и от мен!
Домино, а какво се случва ако круизът все пак се осъществи, а нас не ни допуснат или до борда или до пристанищата на отпътуване или пристигане...Имам един круиз за май приключващ в Петербург и твърде вероятно е  да нямаме достъп до Русия 06.2021г.

# 407
  • Мнения: 1 054
Ще има, как няма да има. Март месец всичко се отваря, април слагаме ваксините и тръгваме на круизи.

# 408
  • Мнения: 4 730
За круизи не знам, но пътувания ще има. Просто ще трябва да се съобразяваме с изискванията на страната, в която искаме да отидем - тест, ваксини, други ограничения. Стига да няма спиране на полетите, мисля, че ще може да се пътува... Просто трябва да свикнем да живеем и пътуваме в тази странна за всички ни ситуация с корона вируса...
Круизите са малко по-различно пътуване, има струпване на хора, климатичните системи на корабите, които уж разнасяли вируса и т.н. Но въпреки това имаше кораби, които плаваха преди празниците и мисля, че нещата бяха стабилизирани...
Дано 2021 година бъде добра за круизите и за нас техните фенове...

# 409
  • София
  • Мнения: 1 272
от къде купувате най- често круизи на Роял или Селебрети, от официалните им сайтове или други платформи. Питането е с оглед  ценово предимство, сигурно и гарантирано плащане в интернет.
От vivavoyage.co.uk и e-hoi.de. И един от сайта на Роял.
Разбира се, преглеждам навсякъде, но там обикновено са най-ниски цените.

# 410
  • Мнения: 318
Seereisedienst.de

# 411
  • Мнения: 3 382
Аз продължавам да потривам ръце и да се надявам нашия първи круиз някой ден да се осъществи.
Знам, че всички в темата сами организирате, но аз предпочитам да се възползвам от услугите на агенция - полет, нощувки, трансфери... ще съм много по-спокойна всичко да ми е организирано.
Моля за мнения относно тези два круиза:
https://www.pomore.eu/bg/offer/ranno-zapisvanie-kruiz-sriediziem … 29-april-2021_780
Или:
https://www.pomore.eu/bg/offer/kruiz-pierlitie-na-sriediziemnomo … o-19-may-2021_196
Цената на каюта с балкон за двама и дете е еднаква. Между другото, каква е разликата между каюта с балкон и с тераса? 😊 Може ли да се пуши на нея,  или само на определените за целта места на борда?
Кой от двата кораба препоръчвате? Видях, че единият е доста по-нов.
Как е времето в западно средиземноморие април и май? Дали духа много на кораба? Могат ли да се ползват басейни? 😊 Изобщо, всякаква информация би ми било полезна... Аз за момента се въздържам да резервирал, но от толкова време се каня на този тип почивка, че искрено се надявам през 2021 г., ако не напролет, то поне на есен да ми се случи!🙏

# 412
  • Мнения: 2 817
Аркадия, всеки сам си преценява кога и как би се чувствал по-спокойно:) За мен е най-добре да си организирам сама всичко, да знам кое как и къде и ако има изненади да знам кой е виновен Simple Smile Проблеми при пътуванията си съм имала само когато съм била с фирма, уж за по-сигурно и по-спокойно Simple Smile
Всичко хубаво, но в случая нали разбираш, че ти ще платиш и цената на някакъв човечец, който ще стои с вас на кораба и ще ви натиска да се запишете на допълнителни екскурзии, които с малко желание и сами можете да си организирате на място. Разбира се, и значителна печалба за фирмата ще има във всички случаи.
Златен ще ви излезе този круиз, ако заплатите и допълнителните екскурзии. Вие си знаете... Във всички случаи, според мен, поизчакай с резервирането. Поне докато не тръгнат спокойно корабите. Няма нужда да увеличаваме парите, които туроператорите дължат на клиентите си, които в момента са над 150 млн. лв.
Дано всичко е наред и скоро да можем да пътуваме. С най-добри чувства ти отговорих Simple Smile

# 413
  • Мнения: 3 382
"... и ако има изненади да знам кой е виновен "
Именно! Предпочитам да не съм аз! 😁
Ама постът ти ме накара да се замисля - ако чак пък толкова голяма е разликата в цената, че минава за златен... 🙄
Ще следя, ще гледам, ще мисля...
Благодаря ти! Wink

# 414
  • Мнения: 164
Споделям мнението на ЕваНиколова. Разбира се, с уговорката, че всеки познава себе си най-добре и не налагам мнение.
Ние отидохме на организиран круиз до гръцките острови, за да видим какво е,  как се случват нещата. И една минута не е имало нужда да се обръщаме за помощ към водача.
Оттам нататък, всичко си организирам сама. Ровиш, четеш, запазваш и така. Иначе,  съм сравнявала цена с и без водач - беше значителна и тотално се отказах.

# 415
  • Sofia
  • Мнения: 4 697
За мен единствената причина да се ползват услугите на агенция в “бяла” държава е, ако човек не знае и думичка чужд език и се притеснява, че няма да се справи с комуникацията.
Аркадия, ако решиш да действаш сама ще помагаме.

# 416
  • Мнения: 1 054
САЙТА НА КОСТА Е ЗАТВОРЕН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ
незнам защо, но от близо две седмици не пуска нито да резервираш нито да си видиш вече резервиран круиз в профила. Официалното съобщение е да бъдат извинени но временно неможе да се резервира, защо ли?

# 417
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Домино, да не би да променят платформата нещо, ИТ да е проблема? Не вярвам иначе да са фалирали, все  щеше да се чуе. Абе крузината индустрия е много на колене с тоя смотан вирус, изобщо не знам дали ще успеят да се оправят някога.

# 418
  • София
  • Мнения: 1 272
САЙТА НА КОСТА Е ЗАТВОРЕН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ
Нормално ги продават агенциите. Според мен нещо бърникат в системата, подобряват я!:smile:

# 419
  • Мнения: 1 054
нищо не продават и агенциите, навсякъде има неяснота. някой от бг агенциите например контитранс-м, не че им правя реклама но са едни от първите в бг спряха въобще да продават круизи. Другите просто не са им обновени платформите или липсват актуални цени и дати. подобно видях и на вивавояж, че има дадено телефонче и като тръгнеш да правиш резервация получаваш мейл в който ти казват, че техен агент ще се свърже с теб и толкова. А пък, че Коста не са фалирали е ясно защото все пак са част от Карнивиъл корпорейшън, какво правят със сайта незнам но едва ли е реконструкция за толкова дълго време. мисля си че най-накрая решиха да не събират от хората депозити за несигурни бъдеши плавания подлежащи на промяна и прочие. Просто не им оправят положението нашите мижави депозити, да се чудят после как да ни ги връщат с ваучери, промо кодове и незнам още какво. Пълен хаос е в момента при всички. Говорих с познат който ми каза, че най сигурната резервация за круиз е за 2022, хахахах. Ужас, нали? 

Общи условия

Активация на акаунт