КРУИЗИ /Тема 15/

  • 48 606
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 054
чете си договорите, преди да подпишите или просто купувайте директно от сайтовете на круизните компании, макар че МСЦ не продават на българи директно от сайта. Това е и едната причина да не пътувам с тях. Относно Коста кроичере си канселирах по собствено желание отплаване от Савона за 18 април с неустойка само 50 евро на пасажер, като за децата не ми беше удържано. Върнаха депозита по кредитната карта с която бях платил след приспадане на 100 евро, но при положение, че бях по такава тарифа иначе и те имат тарифи с по високи рестрикции. Относно полетите, имах с Уиз и ми ги канселираха, като върнаха със 120%сумата под формата на кредит за бъдещи пътувания. Дано обаче не фалират докато стане подходящо време за пътуване. Но стига негативизъм. Дайте да започнем да търсим нещо изгодно за по-натам във времето, вие какво откривате? За кога смятате да резервирате. Всъщност няма страшно да се губят пари при резервация ако е по съответната тарифа и е все пак изгодно, нали? Хайде давайте линокве за изгодни плавания. Няма да е все така, нали? Нещата ще се оправят на лято, хахах но кое това или следващото?

# 76
  • София
  • Мнения: 133
Преди малко получих на мейла това от Бг тур оператор, но това би следвало да важи за всички Бг агенции:

Намираме се в безпрецедентна ситуация и в момента туризъм няма буквално в целия свят. Това прави ситуация нещо повече от обичаен форсмажор - тя блокира дейността на хотели, превозвачи, екскурзоводи и съответно и туроператори. Поради тази причина една от приетите мерки в Закона за извънредното положение е отмяна на чл. 89 от Закона за туризма, който позовава, че при форсмажор и невъзможност за изпълнение на услуга, сумите по договор трябва да се възстановят на потребителя в 14-дневен срок. Това цели да се защитят правата на двете страни - ПОТРЕБИТЕЛ и ТУРОПЕРАТОР. Ако туроператорите трябва да изпълнят задълженията си по този член, то това автоматично ще доведе до техния фалит и поемане на задълженията от застрахователя (по застраховката Отговорност на туроператора), който в условията на извънредно положение ще откаже изпълнение на задълженията си, а и при масови фалити на туроператори и в невъзможност да изпълни тези задължение и негов фалит. С отмяната на чл. 89 се защитават интересите на всички, защото се дава на туроператора възможност да изпълни задълженията си към клиентите си, но в по-късен период, когато няма да има забрани и опасност при пътуване.

Във връзка със Заповед № Т–РД-16-76/17.03.2020г. на Министъра на туризма на Република България прекратяваме изпълнението на договорите по всички туристически пътувания и свързани с тях туристически услуги за срока на нейното действие.

Съгласувано с позицията на Министерството на туризма и на Комисия за защита на потребителите, на всички туристи с резервации в периода, в който трае Извънредното положение, а и такива извън него, които се отказват от пътуванията си по собствено желание при настанявания до края на месец май, ние предлагаме следните опции:

Вариант 1: За туристи, които имат резервации през месеци април и май, предлагаме възможност за прехвърляне на резервацията по същата дестинация и хотел за месец октомври 2020 или за същия период през април-май 2021 при същите ценови условия.

Вариант 2: Презаписване за нов период по програма, дестинация, хотел избран от туриста. Прехвърлянето става по текущите цени за конкретния избор.

Вариант 3: Внесените до момента авансово суми по резервации остават под формата на ВАУЧЕР за усвояване по услуги на ....... до 31.12.2021 г. Туристите могат свободно да изберат програма, дестинация и хотел, по които да се запишат в този период.


В този ред на мисли, ако все пак анулирате и загубите по 50 евро от МЦС, Бг агенцията не би следвало да си удържи и тя 150 евро както беше написала ти, по-горе.

Попитай ги...те може и да си спестяват някой неща, защото сега са в много неприятна ситуация.


 
И ние трябваше да платим остатък за круиз с Мсц, тръгващ 19 май от Венеция, до 18 март на бг агенция. Попитах, веднага ни изпратиха нов договор, в който пише, че остатъка трябва да се плати до 22 април. Поне се надявам да има някаква яснота до тогава. Може би и вашата агенция би отложила плащането Thinking

Здравейте, незнам дали е редно да Ви попитам коя е БГ агенцията? За мен наистина това е най-коректното към момента да се удължи срока до някаква яснота. Ще оставя все пак и имейл ако решите там да споделите за името на бг агенцията rosi_kostova@mail.bg
Хубав и усмихнат ден:)

# 77
  • Мнения: 1 054
заспа темата, няма круизи в момента, но и май никой не планува такива?

# 78
  • Мнения: 5 490
заспа темата, няма круизи в момента, но и май никой не планува такива?

Еми...ние си чакаме май, за да видим дали ще трябва да се отказваме от августовския ни круиз...зависи от това, какво ще се случи с Европата....нищо не се знае и нищо не се прави по въпроса да се узнае. Британците вече успешно си градят колективния имунитет, а ние пък сме отличници само с 276 човека заболели....та така.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 269
Аз все още имам мъъъъъъничка надежда за круиза ни в края на май и мнооооооого голяма за круиза ни през декември.
Понеже не съм писала след круиза ни на Кариби в края на февруари с Дивина да ви споделя, че съм приятно впечатлена от еМеСЧи. Последно пътувах с тях през 2015 и ги отсвирих - не си струваха парите.
Сега ми хареса на Дивина, но дали защото беше Кариби, или просто са си повишили нивото - не мога да преценя.
Питах преди да тръгнем за водата в основния ресторант - на европейските круизи не сервират вода от кана, т.нар. "тап уотър", трябва да си купиш. Е, вече знам, че това не е така на Кариби - уведомявам ви и вас.
Помечтах си днес за един круиз Австралия и Нова Зенландия през 2021 - има супер цени до там с катарците - 712 евро двупосочен София-Сидни.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
И аз се целя в Австралия и Нова Зеландия, даже ваучер имам за Катарците, но си мисля, че цените могат да паднат и още.
Круизът е капариран.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
явче, защо ми палиш фитила сега с тази Австралия 😱 супер цена и томот София. На мен повече ми се ходи в момента отново в Нова Зеландия, но без круиз, с круиз бях, имаме някои неща да правим на място. Австралия ме дразни тъпата виза, първия път я взех много лесно, но сега не ми се занимава. Обаче са затворили за 6 месеца в момента и какво ще е след тях, един господ знае. Много ме сърбят ръцете, хора... Между другото, в момента всички предложения, които ми идват за круизи, са края на тази година и лятото на следващата. Смятам, че хората дълго време ще ги е страх да се качат на кораб, как ще се отрази това на индустрията, един господ знае.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 269
...
Круизът е капариран.
Сподели, моля те - кой кораб, кога, добра ли беше цената и т.н.!

luba_rizova, сетих се за теб, защото помня как не ти беше харесало толкова много и то с един от любимите ми кораби - Овейшън оф дъ сийс. Аз пак него избрах - повечето пристанища са в Нова Зенландия ( всъщност само едно не е - Тазмания). Първо трябва да вземем визи, че старите изтекоха. Сега и за НЗ има някаква виза и такса.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Явче, не ми беше харесала исновно храната на кораба, от другото бях доволна. А не ми хареса, щото очаквах храната да е като на Хармони, а не беше. Разбира се, няма място за сравнение с Коста или МСЦ. Иначе "визата" за Нова Зеландия е някакво он лайн разрешително, дават го веднага и струва 7 или 15 долара, до колкото помня, целта е уж да влизат пари в природата. Не е точно виза в истинския смисъл на думата,няма документи и прочие. Цена от 700 Евро до там си е нищо. Обаче знам ли ги дали Катарците няма да фалират, да му се не види, до зимата. Авиокомпаниите не знам как съществуват в момента.
П. С. Дай линк към НЗ круиз, явно е с друг маршрут, щом има и Тасмания.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 269
...
П. С. Дай линк към НЗ круиз, явно е с друг маршрут, щом има и Тасмания.
Любка, виж във Вивавояж Овейшън от 24.02.21-15 нощи. Айде навивай половинката и да ходим заедно! Wink

# 85
  • Мнения: 5 490
...
П. С. Дай линк към НЗ круиз, явно е с друг маршрут, щом има и Тасмания.
Любка, виж във Вивавояж Овейшън от 24.02.21-15 нощи. Айде навивай половинката и да ходим заедно! Wink

Може ли и ние да се включим? Много ми се ходи...

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
Мравче, на Paul Gauguin е круиза, маршрутът е из Френска Полинезия, януари 2021 г. Не знам каква цена е добра за този кораб и район. За нас не е евтин, но пък се надявам да си заслужава.

Австралия и Нова Зеландия мисля да пообиколим преди и след това. Имаме визи за Австралия, но ни пръснаха от документи. То не бяха служебни бележки, договори, актуални състояния, фишове за заплати ... Американските визи ми се видяха песен направо 😂

# 87
# 88
  • София
  • Мнения: 1 269
Може ли и ние да се включим? Много ми се ходи...
Разбира се! За мен ще е удоволствие да сформираме групичка!

# 89
  • Мнения: 5 490
...
Круизът е капариран.
Сподели, моля те - кой кораб, кога, добра ли беше цената и т.н.!

luba_rizova, сетих се за теб, защото помня как не ти беше харесало толкова много и то с един от любимите ми кораби - Овейшън оф дъ сийс. Аз пак него избрах - повечето пристанища са в Нова Зенландия ( всъщност само едно не е - Тазмания). Първо трябва да вземем визи, че старите изтекоха. Сега и за НЗ има някаква виза и такса.

В момента разпалвам огъня у мъжо, като го гледам, може и да го навия. Ти какви цени намираш, Мравче? Аз намирам $2400 за балкон...корабът хубав ли е?

Общи условия

Активация на акаунт