На море без тате

  • 1 993
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 298
Хората не са еднакви и харесват различни неща. В семейството понякога правим и това, което не ни харесва, но харесва на другия, и така сме щастливи, че сме доставили удоволствие.
Опитай се да го убедиш, че ти и децата имате нужда от море, може да намерите приемлив и за двамата вариант - отивате, но не задълго, колкото вие да се порадвате няколко дни на морето и него да не го мъчите дълго там ...

# 16
  • Мнения: 2 241
Мисля, че е най-добре да поговорите и да намерите някакъв компромисен вариант - да отидете на море заедно за по-кратко и после където мъжът ти иска, или пък ти с децата да останете за повече сами, ако ви се иска...

Във всеки случай, вземете общо решение, защото ми се струва, че ако заминеш на своя глава, после ще имаш повече проблеми.

Успех!

# 17
  • Мнения: 4 621
Хората не са еднакви и харесват различни неща. В семейството понякога правим и това, което не ни харесва, но харесва на другия, и така сме щастливи, че сме доставили удоволствие.
Опитай се да го убедиш, че ти и децата имате нужда от море, може да намерите приемлив и за двамата вариант - отивате, но не задълго, колкото вие да се порадвате няколко дни на морето и него да не го мъчите дълго там ...
Peace

# 18
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ако проблемът е само в това, че той не обича морето и имате поне 2 седмици отпуск, предложи му да отидете за седмица с децата на море, а после всички заедно на планина или да пообикаляте страната. Ако обича планината може през "самотната" седмица да се запише на някой поход (в туристическите дружества непрекъснато има предложения) или, ако е от типа "от къщи не мърдам", да спретне някое ремонтче докато ви няма (тогава и на море може да дойде Grinning). Но решението трябва да вземете заедно, не да си правите напук.
Иначе няма нищо лошо в това, да идеш без него на почивка - аз също не съм чак такъв фен на морето, повече от седмица трудно издържам, затова татко и щерка вече два пъти ходят на море без мен, ако сме оползотворили отпуската ми за планина.

# 19
  • Мнения: 2 716
да спретне някое ремонтче докато ви няма (
Това ми хареса. Всъщност той с това си изкарва хляба. И нашия де.
Благодаря за съветите.
Малко пояснения:
- не мрънка за гларуса, а въпросът беше по-скоро дали някой от вас не е получавал подобни обвинения след самостоятелна почивка
- нямаме отпуск - ние работим "за себе си", което означава, че практически не можем да си избираме време за почиване. Става когато стане.
- за децата е разбира се /малкото изобщо не е виждало морето/, но ми искам да е ясно, че АЗ съм ЧОВЕК също и искам да отида.
 Никол - и за мен е признак на проблеми и за това се допитвам до вас.  Както виждам, много семейства почиват според случая.
Ще отида на море та ако ще свиня в джамия да влезе. Намерих си евтин хотел. За 1 седмица. Но, под сурдинка, все имам усещането, че татко ни ще ни предвари и ще ни чака пред хотела. /От мои уста в божии уши/

# 20
  • Мнения: 522
Ако едно семейство започне да се дели в такива моменти, за мен е признак за проблеми.
Никога не бих заминала на море (планина или на каквото и да е) без съпруга ми, както и не бих приела той да замине без мен, семейството е затова, за да бъде заедно ...

Ами и аз предпочитам разбира се да ходим с татито,ама като не може той да си остави работата какво...и аз и детето ли да се лишим от почивка?И това не е изобщо признак на проблеми,разбираме се чудесно,дори мисля че е показателно щом си имаме доверие да се оставим сами за цяла седмица примерно.Та и аз така направих - бях на почивка без татито Grinning!

# 21
  • Мнения: 88
Миналата година нашият татко беше много ангажиран и ни изпрати с детето на дълга почивка за два месеца на морето ( намерихме си страхотен апартамент под наем ,  аз бях напуснала предната си работа и имах нужда от почивка ). Прекарахме си страхотно , таткото пътуваше всяка събота и неделя , за да ни види.Но аз по принцип съм свикнала да пътувам сама с детето , когато имам време.Сестра ми например не мърда никъде без мъжа си.

# 22
  • Мнения: 8 917
Така. От доста време не сме ходили на почивка. Нямаме пари. Сега нашият тате даде да се разбере, че ако не са парите,ще се намери друга причина да не заминем на море. Гадно.
1-ви  вариант - не отиваме.
2-ри вариант - без него.
Още се двоумя. Давайте съвети. Нека бъдат различни гледни точки. Или преживени ситуации. Дали да го мъча да си промени мнението?Или да си грабна децата и да се оправям по-късно?  Ще му докривее ли ако тръгнем сами? А ми се ходииииииии.
Тази година отидете без него като не иска пък  Crossing Arms Заради децата отиди...но за пръв ипоследен път Wink

# 23
  • Мнения: 2 723
Ние бяхме 2 седмици на море с малечко без тати. Изобщо не беше почивка за мен, чувствах се по-самотна от всякога и натрупахме фантастични сметки за мобилните телефони. Той дойде за 2 дни, но повече за нищо на света не тръгвам така, а уж беше за добро, за да си разнообразя ежедневието и бебо да поджапа в морето... а бяха най-скапаните 14 дни в живота ми

# 24
  • Мнения: 127
14 год водих сама децата на море-всяка год на 1 юли.Исками се да ги водя още толкова --ма те не ме искат вече с тях.От две год ходим сами с баща им--- newsm78 ми то се уморявам повече от колкото сама с децата.Топло му е--спи му се-дай ми кърпата-дайми хавлията Grinning Тая год взехме и кученце с нас(пинчер тежи 2 кг)ми кво да ви кажа--косата ми беше вечно нагоре все едно съм бръкнала в контакт.
Та имате ли възможност да идете на почивка без бащата--веднага тръгвайте и хич не му мислете Grinning

Общи условия

Активация на акаунт