Защо хората не отслабват: 8 причини

  • 7 350
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 684
Мисля, че при мен храната замества нещо, което ми липсва. Някоя приятна емоция, но още не съм измислила с какво да я заместя.
Пълнея и от липсата на движение.

# 16
  • Мнения: 4 406
нуждата от шоколад когато организма е в стрес или при лошо настроение е на хормонална основа- затова хапваме калории, които едва ли бихме поели в нормална ситуация

# 17
  • Мнения: 164
Аз лично пълнея,когато изпадна в такова състояние,в което не се интересувам от нищо,криво ми е,незнам как да го опиша.Нещо като депресия в лека форма.Тогава дори да си хапвам нормално- пълнея.

# 18
  • Мнения: 953
Така...дотук-ясно ! Пълнеем,защото ядем. А защо не отслабваме? newsm78
ПАК ЗАЩОТО ЯДЕМ.

# 19
  • Мнения: 217
Точки 2, 5 и 7 са меко казано смехотворни.   hahaha

# 20
  • Мнения: 1 254
Причина 3: Обикновено пропускате закуската.
Изследванията показват, че 35% от хората пропускат сутрешното хранене, защото смятат, че по този начин ще намалят количеството приемни калории. Практиката обаче показва, че пропуснатото сутринта количество храна се наваксва в течение на деня и в резултат на това се изяждат много “по-нездравословни” продукти, отколкото би трябвало.
Освен това да се закусва е полезно – неслучайно повечето специалисти твърдят, че това е най-важното хранене през деня.
От друга страна, най.много се пълнее, когато се яде преди сън.
Затова, вместо да бързате за работа с празен стомах, си пригответе овесени ядки или мюсли с мляко, изяжте някакъв плод или изпийте чаша сок.

Еее, да, но вече има не една система на хранене, която противоречи на сутрешното хранене. Май за всичко си има "за" и "против". Вероятно, при равни други условия, умереност във всичко му е майката, но ....
А теорията за вечерното хранене пък я обори диетата на Д-р Ори Хофмеклер, така че ....  Wink

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт