Португалия - 3

  • 34 900
  • 526
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1
Здравейте!
Някой може ли да ми препоръча рент а кар от Летище Лисабон? Искаме да пътуваме от Лисабон до Порто.Моля, за препоръки от хора, които са ползвали услугите на препоръчаната рент а кар компания и са доволни. Ще съм благодарна и за линк/сайт за резервация.Благодаря!😃

# 436
  • София
  • Мнения: 2 881
В крайна сметка ще се пътува февруари като гледам цените. Аз съм била там през зимата преди години и беше топло и приятно без валежи. Може би си е и до късмет с времето.
Да, ние се прибрахме преди два дена - казаха ни, че тази година е доста дъждовно (дъждовното беше изписва се дъжд за 5 минути като из ведро и после няма и помен от дъжд, след 1 час отново същото Simple Smile ). Впечатленията за времето са ми от Лисабон, Обидуш, Назаре, Фатима и Синтра, тоест тази част на Португалия. Температурата беше около 15-18 градуса. Нормална блуза и ветровка вършат чудна работа. Билетите съм ги дебнала доста време, държа си висока цена, отиване и връщане на Уиз само с ръчен за двама ни излязоха 274 лв. С търсене и чекване става. И да благодаря тук в темата за https://www.viator.com свърши ми чудна работа.

# 437
  • Мнения: 44
В крайна сметка ще се пътува февруари като гледам цените. Аз съм била там през зимата преди години и беше топло и приятно без валежи. Може би си е и до късмет с времето.
Да, ние се прибрахме преди два дена - казаха ни, че тази година е доста дъждовно (дъждовното беше изписва се дъжд за 5 минути като из ведро и после няма и помен от дъжд, след 1 час отново същото Simple Smile ). Впечатленията за времето са ми от Лисабон, Обидуш, Назаре, Фатима и Синтра, тоест тази част на Португалия. Температурата беше около 15-18 градуса. Нормална блуза и ветровка вършат чудна работа. Билетите съм ги дебнала доста време, държа си висока цена, отиване и връщане на Уиз само с ръчен за двама ни излязоха 274 лв. С търсене и чекване става. И да благодаря тук в темата за https://www.viator.com свърши ми чудна работа.

Бихте ли споделили интересни места за хапване в Синтра и Лисабон, които посетихте?

# 438
  • Мнения: 928
Планувам пътуване до Лисабон и Порто през февруари и имам няколко въпроса.
1.Единият ден сме в Синтра , откъде взимате билети за автобусите 434 и 435?
Може ли да се купуват от шофьора и по скъпи ли са? От националния дворец до Кинта може ли да се
отиде пеша?
2.С автобус или влак може да се отиде от Синтра до Кашкайш? Ако е автобус кой и откъде
тръгва? Дневната карта Navigate включва ли транспорт до Синтра и до Кашкайш?

# 439
  • София
  • Мнения: 2 881
Планувам пътуване до Лисабон и Порто през февруари и имам няколко въпроса.
1.Единият ден сме в Синтра , откъде взимате билети за автобусите 434 и 435?
Може ли да се купуват от шофьора и по скъпи ли са? От националния дворец до Кинта може ли да се
отиде пеша?
2.С автобус или влак може да се отиде от Синтра до Кашкайш? Ако е автобус кой и откъде
тръгва? Дневната карта Navigate включва ли транспорт до Синтра и до Кашкайш?
На първия въпрос - билети за 434 и 435 се купуват от автобуса. В едната посока 434 беше 4Е на човек, ако е двупосочен е малко по-евтин. От Пена до Кинтра ми беше план да вървим, пътят е пълен със завои, лентата за пешеходци не е широка и лично на мен ми се видя неприятно за вървене. Взехме тук тук рикша за 5Е на човек и ни закара до Кинтра. Реално ни спести и доста време. Имайте предвид, че всичко като музеи и дворци работи до 18ч. Така, че реално тия 10Е за мен бяха добре похарчени пари.

# 440
  • София
  • Мнения: 10 051
Марджъри пита от Националния дворец, който е в самата Синтра до Кинта де Регалейра дали се стига пеша.
Да не стане объркване - Националеният и Пена са различни дворци.

# 441
  • Мнения: 2 011


1… От националния дворец до Кинта може ли да се отиде пеша? - Да, може. Съвсем близо е.

2.С автобус или влак може да се отиде от Синтра до Кашкайш? - С автобус. По пътя може да слезете на Кабу да рока. На кратки интервали са автобусите. Билети при шофьора. За мен Кашкайш е загуба на време извън сезона.

# 442
  • Мнения: 36
Наминавам през любимата си тема да надникна за нови идеи и да споделя за 180 градусовата промяна при тези студове в БГ. От/до Лисабон и Порто летят и Изиджет, и Райън и има страхотни попадения да усетим лятото през зимата в Мадейра за ден-два. Според моя план това е и чудесна идея обратния полет да не е до Лисабон, а до Порто. Дано е ползено за други като мен, които не обичат да се свъртат на едно място и с един куршум да уцелят няколко заека:)

# 443
  • Мнения: 21
Еднодневен билет (24 часа)   
Карис/Метро   6,80 €
Carris/Metro/Transtejo (Cacilhas)   9,80 €
Карис/Метро/CP   10,80 €
   Много моля ако някой може да поясни как да разбирам еднодневния билет/какво точно включва/.По-точно за сумите 9,80 евро и 10,80 евро.Благодаря предварително.

# 444
  • Мнения: 2 285
За сумата 10,80 включва метро, автобус, трамвай и влак до Кашкайш/Синтра. Докато от 9,80 включва ферибот, а влак не. Поне така ги четох аз наскоро.

# 445
  • Мнения: 21
  Благодаря за бързия отговор.Понеже имам проблеми с ходенето пеш основно ме интересува дали елеваторите/фуникуляри/ влизат в тази сума 6,80 евро.Ще се наложи да ги ползвам често /иначе никакво''мирадуро'' няма да  видя./усмихнато с иронична усмивка човече/

# 446
  • Мнения: 2 285
За билетите от 6,80 се включват асансьорите тип Elevador de Santa Justa и фуникуляри.

# 447
  • Мнения: 21
Благодаря!

# 448
  • Мнения: 12
Здравейте,

Планувам пътуване до Лисабон и Мадейра лятото.
Някой, който е пътувал може ли да даде полезна информация за полети, нощувки и всичко, което би било полезно като информация?

Поздрави!

# 449
  • Мнения: 5 825
И ние планираме, само че до Порто!
Дано някой да даде инфо...

Последна редакция: ср, 07 фев 2024, 10:37 от monii

Общи условия

Активация на акаунт