Помагайте - кайма за мусака?

  • 4 477
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 328
Аз правя така:
Разбърквам в купа каймата с вода на рядка каша, прибавям лука, доматите и др. подправки и
изсипвам при нарязаните картофи в тавата. Обърквам добре, ако има нужда доливам още малко вода, ако не - във фурната. Нищо не запържвам, не добавям и мазнина - каймата си пуска достатъчно. Като се изпари водата поливам заливката и допичам.
Научих се от сестра ми да я правя така и ми е по-вкусна и лесна.
Този начин на правене на мусака много ми хареса - определено ще го пробвам при първа възможност Иначе и аз, като повечето момичета, процедирам с водата. Няма грешка!

# 16
  • Мнения: 1 328
Гледах по едно предаване че се намачква каймата с едно като решетеста лъжица, но с дръжката нагоре. Едно време майка ми го ползваше същото за картофи пасирани.  bowuu

# 17
  • Хасково
  • Мнения: 995
jenny_b права си точно такстава!
Това е от  приборите черпаци, решетъчни лъжици вилици за сервиране и т.н. по принцип се води за пасиране.
Слага се парчето кайма и с този прибор /както си го описала ти/ се намачква каймата докато стане на малки парченца и става супер.

# 18
  • Мнения: 244
Гледах по едно предаване че се намачква каймата с едно като решетеста лъжица, но с дръжката нагоре. Едно време майка ми го ползваше същото за картофи пасирани.  bowuu

Точно така, но само ако не пържиш в тефлонова тенджера. Същото се отнася и за вилиците.
Иначе рискуваш тенджерата най-много след две готвения по този начин в нея.
Има и още един начин, макар и малко по-бавен.
Предварително накъсвам с пръсти каймата в една купа и после я изсипвам да я запържа.
Пробвала съм и с вода, но става доста воднисто (това защото в самата кайма има доста вода поради отпадането преди доста време на БДС-то за процентно съдържание на вода в каймата и колбасите) и по-скоро се вари, отколкото се пържи.
В тази връзка - бях приятно изненадана за качеството на каймата в новите магазини Кауфланд. Миналата седмица купих оттам кило кайма за 5 лева и се оказа страхотна - не пусна никаква вода.

# 19
  • Мнения: 3 042
Слагам мазнината да се загрее, запържвам лука, слагам каймата, намачквам с вилица и тогава сипвам малко вода. Определено във водата е хитростта Wink.

 Peace и аз правя точно така. Peace

# 20
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
След като я сложа да я запържа я намачквам с "пасатора", с който правя картофено пюре. Тази джаджа с дупките /дали изобщо някой ще се сети за какво става въпрос? newsm78 ./ Така се разделя идеално!

# 21
  • София
  • Мнения: 7 006
 
Аз правя така:
Разбърквам в купа каймата с вода на рядка каша, прибавям лука, доматите и др. подправки и
изсипвам при нарязаните картофи в тавата. Обърквам добре, ако има нужда доливам още малко вода, ако не - във фурната. Нищо не запържвам, не добавям и мазнина - каймата си пуска достатъчно. Като се изпари водата поливам заливката и допичам.
Научих се от сестра ми да я правя така и ми е по-вкусна и лесна.

Така я правя и аз  Peace

# 22
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Аз правя така:
Разбърквам в купа каймата с вода на рядка каша, прибавям лука, доматите и др. подправки и
изсипвам при нарязаните картофи в тавата. Обърквам добре, ако има нужда доливам още малко вода, ако не - във фурната. Нищо не запържвам, не добавям и мазнина - каймата си пуска достатъчно. Като се изпари водата поливам заливката и допичам.
Научих се от сестра ми да я правя така и ми е по-вкусна и лесна.

И азправя горедолу така омесвам всички продукти в тавата в която ще пека и мятам в печката, като се поизпари водичката, заливам и запичам и после за отрицателно време изчезва в коремите

Общи условия

Активация на акаунт