НОВА седмица-НОВ късмет! 7.08-13.08

  • 3 400
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 841
Привет и от мен  Grinning, аз малко съм ошашкана, следобед ще ходя на ехо, че в събота имах зацапване и сега нещо гипса не ме пуска, искам да си видя човечето да мърда и да мирясам, болят ме яйчниците и ужасно много кръста Sick, това от мен
Ва честито за зета
Аya и Момиче Wink, вече официално и на вас
На всички останали успешна седмица  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 4 017
Бан, честито ти жилище!
Ние сме на квартира и мен това адски ме подтика – ни дом, ни бебе, ни нищо, Cry Sad
.....писна ми вече и от огледи и от брокери и от родителски (на другата страна, обаче) капризи и изисквания и опасения и пр.

Жабче, много си смела – наистина и аз не бих  чакала нито миг, но засега настина е по-хубаво при нас да се потърпи малко (пък току виж ни застигнал късмета на Херка на Мини (дали е случайност, че и двете сте от Ст. Загора?) Blush

На бременните момичета пожелава да се пазят и дано има тук сред нас момичета, които още не знаят, но вече някъде по пътя някой борбен сперматозоид е стигнал до където трябва!
  baby_neutral

# 17
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Синеочке при нас не откриха проблем т.е. нямаме предписано лечение  Cry Лекарите казаха че няма какво да направят... Така мога вечно да си чакам и пак да няма подобрение при мъжкия ми фактор. А и сме разделени - 250 км ни делят, колкото по-бързо стане бебето, толкова по-бързо ще сме отново заедно. Та и късмета няма как да ме споходи - то без кекс бебета не стават  Embarassed Естествено ще видим какво ще ни кажат и лекарите - ако кажат да изчакаме, ще чакаме. Но то така или иначе за решението на НЗОК се чака няколко месеца... ако ни одобрят ще действаме, ако ли не - ще чакаме още.

Милена  Praynig стискам палци

Последна редакция: пн, 07 авг 2006, 13:27 от Жабче

# 18
  • Мнения: 902
Ая, официално честито за бебоците. Ти си поредното потвърждение за лятната серия близнаци при Стаменов.
Милена, стискам палци всичко да е наред.

# 19
  • Мнения: 1 419
да не си и ти от нея?  Laughing

# 20
  • Мнения: 1 441
Благодаря ви за честитките, момичета!  Hug На всички желаещи за жилище им пожелавам най-скоро да се сдобият с такова - усещането е много вълнуващо Grinning Иначе за дизайни все още само огледаме - по списания, по интернет, но нещо не можем като цяло да се въодушевим от нищо - тук харесваме едно, там друго... Мъж ми някъде видял, че цените на дизайнерите започвали от 10 лева на квадратен метър. До колко стигат - един господ знае  newsm78. Но имаме време още - чак ноември ще се нанасяме.
Blueeyes - аз бих предпочела повече бебето, но като стана първо жилището викам си: "Хайде сега пък, няма да го върнем Mr. Green "
Жабче, вие какво обзавеждате сега - ние сме на тема кухня и баня. Ако си в тон - пиши на лични.
Дарилче, ти таз Италия на махала я обърна  Mr. Green, ама дай боже всекиму. И аз чакам снимки  Whistling
Таня, от твоята уста в божиите уши Praynig

# 21
  • Мнения: 4 324
И аз се присъединявам към обзавеждането. Славо богу сме на най-финалната линия. На етап кухня сме. Двамата най-важни мъже в живота ми (татко и съпруга ми (колко неестествено звучи)) се заеха в ръце, измислиха проекта, аз харесах цвета и утре живот и здраве ще сглобяваме Simple Smile

Бан - за банята си приготви хууубава сумичка - на мен там най-много средства ми отидоха за ремонта.....

# 22
  • Мнения: 1 320
Банче, честита ти собствена къща! Знам, че усещането е страхотно! Пожелавам ти съвсем скоро да я напълните с деца Simple Smile
За обзавеждането-трябва да я направиш така, както ще се чувстваш най-добре в нея. Не забравяй за функционалността на кухнята-това е най-важно. В моя апартамент кухнята е в синьо и естествен цвят на дърво, така ми се връзва с хола, който също е в синьо. В къщата на милия кухнята е само в цвят на дърво. И на двете места ми харесва Simple Smile
Моята баня е в бяло и червено с много весел, шарен фриз-първо харесах него, а след това издирих подходящите плочки към фриза. Банята на милия е зелена Simple Smile. В следващата къща една от баните ще ни бъде вероятно бяло, черно и червени макове-много си харесах едни плочки в Бриколаж. Изобщо, аз много си падам по интериорен дизайн и винаги имам идеи Simple Smile. За съжаление, обаче, така и не съм снимала собствения си апартамент, така че на този етап снимки не мога да покажа.

Танче, не смея още да се хваля, не смея даже да се зарадвам. Нека ми кажат, че всичко се развива както трябва, пък ще си пусна темичка като му дойде времето Simple Smile

# 23
  • Мнения: 415
Малко късно включване от мен, но все пак да Ви пожелая весела и късметлийска седмица  Simple Smile
Банче, честита ти къща  Simple Smile Много щастие и любов в нея и да я напълните с дечица  Simple Smile
И ние сме в ремонт, но аз вече не съм толкова ентусиазирана, то при нас се проточи прекалено дълго. С банята приключихме, но и на нас ни предстои да правиме кухня. Аз мойта вече съм я измислила - синя ще е, но кога ли?  Mr. Green
Жабче възхищавам се на смелостта ти, аз с мойта работа едвам се справям, за втора не си и помислям.
Специално стискам палци на Ая и Миленчето  fingerscrossed
Още веднъж успешна седмичка, момичета   bouquet  bouquet  bouquet

P.S. : Ах, аз змийче съм си измътила, ма то друго не се и очакваше  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 029
БАН, честита ви къща!Хайде там и второто желание да ти се сбъдне! Hug
Ва, честит ти зет...стискам палци снахата вече да идва!Весело доизкарване! Peace
Светли, най-добре преди ову, за да видите и фоликулчета, евентуално!Хубави новини! Wink
Таничка, успех със кухнята и да почерпиш мъжете после за труда! Grinning
Ая, нормално е миличка...изчакай до другата седмичка! Praynig
Момиче,  Praynig!
Аз съм с кашлица вече 4 седмици...лекарите казаха, че още ще ме държи и май ще отложим лапарото...за съжаление...може пък да отидем на море, ако стане така...
Стискам палци на всички, които имат нужда!
Успешна седмичка!
  bouquet

# 25
  • Мнения: 1 329
Дани,
я вземи си почини, че то другото няма да избяга Hug

Аз тъкмо се замислих да си подготвям докиментите за инвитро, те хората в отпуск излезли. Явно няма да мога да се класирам тази година newsm78. Четох че от септември пак ще приемат документи, но наля трябва да имаш направени всички изследвания...
Задължително ли е да имаш направено лапаро, за да те одобрят през НЗОК?

# 26
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Дари и мен ме вълнува въпросът за документите. Щом септември ще има евентуален прием може би трябва да са подготвени от по-рано документите, все пак изследванията отнемат време... но пък клиниката почива  newsm78 За лапарото не знам, ние сме с мъжки фактор.

Дани
и аз съм на мнение да си починеш  Hug Иди на моренце, тъкмо ще се напечеш и току виж избягала кашлицата.

# 27
  • Мнения: 939
КРИТЕРИИ ЗА ВКЛЮЧВАНЕ НА ЗЗОЛ В ПРОГРАМАТА

Тези процедури се явяват като метод за лечение на стерилитета  без алтернатива при:

1. Двустранна, пълна или частична обтурация на маточните тръби, доказана с ХСГ (хистеросалпингография) или ЛС (лапароскопия).
2. Мъжки фактор с наличие на поне два от следните критерии във всяка от задължително две спермограми в два различни центъра и направени от ембриолог със съответната квалификация:
  -   обем на еякулата 1 ml и по-малко;
  -   20 млн./ml и по-малко сперматозоидна концентрация;
  -   40% и по-малко прогресивно подвижни сперматозоиди;
  -   14% и по-малко с нормална морфология сперматозоиди по стриктните
       критерии на Крюгер;                                                                                               
-   хеми-зона тест 35 и по-малко (HZA);
-   доказани спермоантитела (при мъжа и/или жената);
-   липса на сперматозоиди в еякулата и доказани витални при биопсия на тестисите;
3. ЛУФ-синдром, доказан поне 3 цикъла с ултразвук и приложено принтер разчитане;
4. Тежка форма на ендометриоза (III – V ст.), доказана с лапароскопия  (или –томия ), деструктирала в значителна степен аднексите и лекувана медикаментозно;
5. Стерилитет  с продължителност една година и шест мeсeца при възраст на жената 34 години и по-малко и неуспех от други конвенционални методи за лечение на стерилитета в продължение на 12 месеца;
6. Стерилитет с продължителност шест месеца при възраст на жената 35 години и повече и неуспех от други конвенционални методи за лечение на стерилитета в продължение на 6 месеца;

# 28
  • Мнения: 939
НЕОБХОДИМИ МЕДИКО-ДИАГНОСТИЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ В ХОДА НА ЛЕЧЕНИЕТО

Набор от изследвания, предхождащи контролираната овариална хиперстимулация и пункция на фоликули

При жената:
-   преглед и преценка за лечение;
-   клинико-лабораторни изследвания (кръвна група, ПКК, СУЕ, показатели на хемостазата, биохимия);
-   определяне на влагалищната чистота;
-   изследване на базални серумни хормонални нива;
-   ехография на малък таз;
-   разширени изследвания и консултации по индикации;

При мъжа:
-   изследване на еякулат;
-   разширени изследвания и консултации по индикации;

При двамата партньори:
-   HIV, Wass, HBsAg, HCV;

В хода на процедурата се изследват нивата на гонадотропните хормони.


НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ

1.   Молба (свободен текст) до директора на РЗОК на територията, на която ЗЗОЛ е направило избор на ОПЛ
2.   Епикриза от оперативната интервенция (лапароскопия или лапаротомия), доказваща обтурацията или липсата на маточни тръби и/или хистеросалпингография, доказваща същото
3.   Експертно становище за необходимостта от лечение с дадения лекарствен продукт
4.   Две спермограми в два различни центъра и направени от ембриолог със съответната квалификация, при наличие на мъжки фактор. При нормални параметри е достатъчна и една.
5.   Направени всички предварителни изследвания, посочени по-горе в програмата
6.   Принтерни разпечатки за липса на руптура на фоликула (за три цикъла) при наличие на ЛУФ-синдром
7.   При наличие на ендометриоза – всички документи изисквани от НЗОК при ендометриоза, както и експертно становище за нейния стадий и документ за проведено лечение преди започване на процедурата по асистирана репродукция
8.   “Протокол за предписване на лекарства, заплащани от НЗОК/РЗОК” – обр.  МЗ-НЗОК №1
9.   Декларация за съгласие с изискванията за лечение по програмата

# 29
  • Мнения: 939
Прочетох, че се вълнувате от изискванията за изследванията. Това са извадки от програмите на НЗОК за лечение на различни заболявания. Ако се интересувате - ще ви копна целия текст на програмата за ин-витро. Това е от началото на годината, предполагам, че няма да има промяна в изискванията след възобновяване приема на документи, който се очаква следващия месец

Общи условия

Активация на акаунт