Хипоспадия 7 или деца с урологични заболявания оперирани в Сърбия

  • 37 182
  • 716
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 22
Някой да има отговор от д-р Джинович в последните 2 седмици?
Пиша всяка вечер, но.. 😔 Ще продължавам, де.. До отговор


Снощи малко след 23:30,писах на д-р Джинович за регулярните снимки и клип които му изпращам вече през 6м(операцията беше преди почти 1 година) и тази сутрин имам отговор от него. Незнам дали има значение, часа в който изпращам имейл, пробвайте по това време.
Успех и скорошен отговор.

# 211
  • София
  • Мнения: 1 369
Благодаря на всички, които ми писаха. Явно като се "оплача" тук и той отговаря. 😃 Сутринта имах мейл от него.
Продължаваме комуникация, но все повече клоня, че е нужно да идем на място за лична среща, изследвания ТАМ (а не тук) и така. 😊

# 212
  • Мнения: 5 531
За съжаление вече и Сърбия иска PSR тест за влизащите от България и то направвн до 48 часа преди влизането в страната.
https://nova.bg/news/view/2020/08/14/296491/

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 20:11 от marychery

# 213
  • Мнения: 98
Вчера сестра ми ме свърза с нейна приятелка, чието дете е оперирано от д-р Емил Атанасов. Детето е било с перинеална хипоспадия. Катетъра на детенцето е бил с тръбичка от корема. Доктора всеки ден лично е сменял превръките. Детенцето се е оправило с една операция. Има ли някой тук мнение за д-р Атанасов?

# 214
  • Мнения: 98
Амазонка,
всеки бг.уролог ще ти каже , че всичко е ок и ще оправят детето ти. И после, ще си на опашката като нас - с уж леки хипоспадии, но с по няколко операции. Освен това, операциите на Момчилов са едни от най - лошите и неуспешните.  Момчилов вече е на години, безумие е да му се довериш. Естествено, ти имаш лична воля и личен избор. В други теми ще прочетеш, че Момчилов е светец. Но, ако поговориш с родители на деца с хипоспадия, на които той е правил операциите, никога няма да вземеш решение той да оперира детето ти.
След като си изчела темите, мисля, че имаш и отговор на въпроса си - свържи се с д-р Джинович.
Като цяло - операците на д-р Двинович са много по - щадящи за детето, възстановяването е буквално за няколко дена, децата са активни още от втория ден.
И по повод на въпроса ти, направих и описание на операциите от хипоспадия в България и Сърбия, с уточнението, че моето дете е с Първа операция в Токуда при доста прилични битови условия.
Методи на лечение
Възстановителен период
Етапи на операцията
Кой метод е по-щадящ

Ще опиша начините на операция на хипоспадия  в България и Сърбия от гледна точка на пациент.
След операцията в България – болничния престой е между 6 -7 дена. Катетъра е изведен от върха на пениса, от където излиза и урината. Към катетъра има и торбичка (която за 6 дневния престой не е сменена нито веднъж). Пенисът е изцяло превързан. Превръзката се сменя веднъж за болничния престой.
След премахване на катетъра, детето трябва да може да уринира спонтанно. По време на операцията се очаква: да бъде изправено изкривяването на половия член, изгражда се нова уретра до върха на главичката, оформя се препуциумът.
След проведените операции в България реално детето беше с:
1.   Недобре оформена главичка на половя член – разкъсвания и назъбвания, видим голям разрез на главата, не на място позициониран меатус,(впоследствие стеснен след първата операция), вентрално изкривяване на пениса, липса на юздичка, лошо оформена кожа, нашита около главата на пениса. Липса на каквато и да е пластика и естетика.
2.   След втората операция меатуса е разширен, но отново не е изведен на мястото на върха на главата на пениса. Препуциумът е намален, но отново лошо оформен. Изкривяването на пениса не е коригирано.
3.   И не на последно място лоши условия в единствената детска урология в България, липса на условия за достоен престой на детето и майката.
След проведено оперативно лечение в Сърбия, Клиника Bel Medic и опериращ лекар д-р Радош Джиношич:
Болничния престой е 1 ден. Децата се проследяват през ден през следващите 15 дена. Децата са с къс твърд катетър, в пениса (около 1 – 2 мм над върха на пениса), който не пречи на нормалното им движение. Дренаж, който не позволява задържане на течност (премахва се на 3 - 4 ден след операцията), цистофикс – тънък катетър поставен прецизно през коремната стена директно в пикочния мехур (диаметъра на разреза е плътно по тръбата на катетъра), от който изтича урината и е допълнително подсигурен с укрепващ конец.  Първия ден е свързан с торбичка в която се събира урината. Тази торбичка се сменя на всеки 2 часа. При изписването торбичката се заменя от тапа, което от една страна стимулира усещането за уриниране, а от друга, не пречи на децата в ежедневното им придвижване.
Пенисът е с превръзка, която не покрива изцяло главичката. Освен това, около него има поддържащи го изправен превръзки.
В етапите на извършване на превръзки, през ден, постепенно се намалява и размера на превръзката, като междувременно, в зависимост от състоянието на всяко дете се нанася и мехлем Станицид, който подпомага по – бързото възстановяване на следоперативните  рани.
След проведените операции в Сърбия реално детето беше с:
1.   Добре оформен гланс, извеждане на уретрата на върха на пениса, коригиране на вентралното изкривяване, добре оформен препуциум.
2.   Естетически и козметично добре оформен пенис – скриване на белезите и разкъсванията от предходните операции.  – това е изключително важно за психическото състояние на децата и нормалното израстване на детето като мъж.
3.   И отново не на последно място – много добри болнични условия – самостоятелна стая за всяко дете, добри условия както за детето така и за майката, изключително внимателен и загрижен болничен персонал.
Операциите в Сърбия се извършват на един етап, с изключение на тежките форми на Хипоспадия.
Успеваемостта на операциите на д-р Джинович е над 90 %. В 3-4 % от случаите, има възможност за усложнение, както при всяка друга операция – получаване на фистула или стесняване на канала и т.н. Обикновено при наличие на фистула се изчаква тя да се затвори спонтанно, или се третира с Йодасепт. Ако това не се случи фистулата се коригира с минимална интервенция в рамките на 10-15 мин. ( В България обикновено фистулата подлежи на цялостна нова реконструкция и операция).


Много благодаря за изчерпателния отговор. Притеснението ми е, че не говоря чужд език. Лесно ли можеш да се оправиш в такъв случай, или е необходимо да бъде нает преводач? Също така каква е приблизително цената на операцията.

# 215
  • Мнения: 5 531
Езикова бариера почти няма. Преводач въобще не ти е необходим. Цената на операцията се определя от д-р Джинович според вида на хипосоадията и вида операция.
Що се отнася до вида на хипоспадията за детето за което пишеш, лично аз не вярвам, че е този вид хипоспадия е оправен с една операция. Оставам на родителите, чиито деца са с такава хипоспадия да ти опишат защо.
Аз не пиша тук за да убеждавам някой в правотата си и кой лекар да избере. Пак казвам, въпрос на личен избор е. В темите назад всичко е описано подробно.  Винаги можеш да опиташ в България. На нас детски хирург в България ми каза след първата операция на Михаил, иди при д-р Джинович. Аз извадих куп аргументи - и това съм описала назад, защо и как оперирахме и втори път в България. Той тогава ми каза - ами ок, оперирай тук, винаги ако не се получи можеш да отидеш и в Сърбия....

Последна редакция: пт, 14 авг 2020, 20:19 от marychery

# 216
  • Мнения: 22
АМАЗОНКА
За мен езиковата бариера също беше голямо притеснение, да не кажа повече и от самата операция. Още повече като не можахме да се свържем с Оля, която помага на отседналите при нея в болницата при прегледите и срещите с докторите.
Но сега вече минала през това, най-отговорно ти казвам че това изобщо не е проблем Без да знаем нито сръбски, нито английски е нямало ситуация в която да не разбирам какво ми казват.
Други майки като ми го казваха това преди да заминем, си казвах даа ама те сигурно са знаели повече от мен. Гледах интервюта с Джинович в интернет и си казвах етоо аз не разбирам какво готово ри, как ще се оправим😆
Но в болницата като знаят, че си от друга държава, говорят така, че да разбереш за какво става въпрос,с по-малко думи, бавно и ясно.
Стана доста разтегнато, но мисълта ми е, че за мен това наистина беше голямо притеснение и щом при нас мина без проблем значи всеки може да се справи.
Не ти трябва преводач, трябва ти само вярата, че всичко ще е наред и че това е най-доброто за детето.
За цената вече са казали, че наистина е много индивидуално, но аз бих казала като наистина груб ориентир ако е степен която ще се оправи с една операция е около 4000 Е(по мои наблюдения).

# 217
  • Мнения: 18
Здравейте,има ли детенце което ще се оперира този месец в Сърбия? Има ли някакви изисквания в болницата заради коронавируса освен носенето на маски?Имаме дата за фистула на 04.09 предвид промените със задължителните PSR тестове много се чудя какво да правим.Тестовете за влизане и излизане от Сърбия ще ни струват около 1000 лв.

# 218
  • Мнения: 18
Това което успях да намеря за влизането в Сърбия е ,че деца до 12 год. Нямат нужда от PSR тест , това е линка https://www.mfa.bg/embassies/serbia/news/26205

# 219
  • Мнения: 27
Здравейте Simple Smile искам да разкажа за нашето голямо търсене и съответно доста притеснение и изникващи въпроси, които настъпиха с търсенето на Andractim гел. Та ще се радвам да споделите мнения. По напред във форума една майка сподели, че го е закупила във Франция. Тъй като от месец и половина живеем там, взех от педиатъра ни тук в бг рецепта. В няколко аптеки категорично ни отказаха да ни го дадат. Разпитваха ни доста и като разбраха, че е за дете, почнаха обяснения , че е твърде опасно за употреба. В други ни искаха френска рецепта. Извадихме такава този път на името на таткото. Но отново ударихме на камък - в две аптеки звъняха на лекаря, който ни го изписа и пак ни отказаха. Все пак накрая успяхме да го купим. Очевидно, че крема е доста силен - имали ли сте някакви странични ефекти освен приплакването на детето. Доста се притеснявам да ен му окаже влияние бйрзият растеж след време? Има ли майки отказали да мажат с него?
Също така на 8ми септември имаме ваксина (която се пада три седмици преди операцията), но по това време вече ще мажем с крема. Отлагали ли сте зваксина заради операцията или не? Днес следобяд ще говоря с педиатърката ни, която каза че не е проблем минимум три седмици преди операцията да я сложи, но вече започвам доста да се притеснявам с нацлижаването на датата.

Ако има майки, които октомври ще са там, ще се радвам да се видим Simple Smile

# 220
  • Мнения: 27
Също така ми изниква още един въпрос Simple Smile кога започнахте да мажете гела и кога го спряхте? В мейла д-р Дженович е писал - един месец преди операцията. Попаднах на пост във фейсбук на болницата от преди три години, в който се обяснява, че трябва да се маже 6 седмици преди това и 2 седмици преди операцията да се спре, за да се избегне прекомерното кървене. Та сега се чудя дали не съм закъсняла. Sad

# 221
  • Мнения: 228
Също така ми изниква още един въпрос Simple Smile кога започнахте да мажете гела и кога го спряхте? В мейла д-р Дженович е писал - един месец преди операцията. Попаднах на пост във фейсбук на болницата от преди три години, в който се обяснява, че трябва да се маже 6 седмици преди това и 2 седмици преди операцията да се спре, за да се избегне прекомерното кървене. Та сега се чудя дали не съм закъсняла. Sad
За мазането на нас ни беше писал точно така. 6 седмици преди операцията  да започнем да мажем и 2 седмици преди операцията  да спрем. Октомври ще стане една година  от операцията.

# 222
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 345
Също така ми изниква още един въпрос Simple Smile кога започнахте да мажете гела и кога го спряхте? В мейла д-р Дженович е писал - един месец преди операцията. Попаднах на пост във фейсбук на болницата от преди три години, в който се обяснява, че трябва да се маже 6 седмици преди това и 2 седмици преди операцията да се спре, за да се избегне прекомерното кървене. Та сега се чудя дали не съм закъсняла. Sad
И на нас др Джинович ни беше писал - 6 седмици преди операцията започвате да мажете, като се третира 4 седмици и 2 седмици до операцията се почива.
Относно страничните ефекти - няма лекарство, което да няма такива и да е безобидно. Но в случая е изписано от лекар, който е преценил необходимостта от него. В чужбина вземането на лекарства без рецепта е почти невъзможно и не се разрешава. Затова и контрола е толкова строг.

Последна редакция: вт, 25 авг 2020, 14:56 от luf4e

# 223
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да попитам дали на някое детенце скоро му предстои операция на хипоспадия в пирогов.Благодаря предварително🙂

# 224
  • Мнения: 2
Здравейте искам да попитам как стоят нещата с парите.Трябва ли да се декларират на границата?Все пак не са малко

Общи условия

Активация на акаунт