Хипоспадия 7 или деца с урологични заболявания оперирани в Сърбия

  • 37 094
  • 716
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 17
Ние взехме Андрактим от Германия. Личния ви лекар да напиша рецепта на мъжа ви, по-четливо. Ние така направихме и нямаше проблем.
Благодаря за бързия отговор. А вие я изпратихте в оригинал или в ел. вариант, понеже ние чрез приятели търсим гела, които са си там.

# 166
  • Мнения: 578
В Германия я искаха в оригинал. Изпратихме рецептата с бърза поща. Там се поръчва и се изчаква две седмици да се достави. Изпратиха ни гела с препоръчана поща и дори го доставиха до вратата. Но последното предполагам, че беше заради пандемията( беше март месец).
Но не пречи да я снимате и те да пробват така да го купят.

# 167
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 345
Здравейте, мили родители!
Следя редовно всичко, което пишете и съм ви благодарна, защото именно от вас научих много неща за хипоспадията.
В края на годината предстои да направим операция на сина ми в Сърбия. Започнахме да търсим Андрактим, но в няколко аптеки във Франция искали рецепта, а ние нямаме такава. Бихте ли споделили от къде сте намерили този гел и искали ли са ви рецепта за него, за да знам дали да пиша отново на д-р Джинович. А ако някой е в Сърбия и там има наличност в аптеките, ще съм безкрайно благодарна ако го закупи като ще преведа предварително парите по сметка.
Предварително благодаря на отговорилите и желая на сили и здраве на вас и юнаците ви!

Здравейте!
Намира се и във Франция, но без рецепта няма как. Бях поръчала 2 - едната мога да Ви я дам. Ако искате пишете на лично.

# 168
  • Мнения: 17
В Германия я искаха в оригинал. Изпратихме рецептата с бърза поща. Там се поръчва и се изчаква две седмици да се достави. Изпратиха ни гела с препоръчана поща и дори го доставиха до вратата. Но последното предполагам, че беше заради пандемията( беше март месец).
Но не пречи да я снимате и те да пробват така да го купят.
Благодаря отново за информацията! Беше ми много полезна! Успех ви желая и всичко да е наред с малчо Simple Smile

# 169
  • Мнения: 19
Здравейте, мами! И моето мо ченце има хипоспадия, но от най-леките форми. Ние сме от Пловдив. Тук професор преди една година ни каза, че няма нужда от операция поне засега, но да го следим и да отидем на контролен преглед след година, година и нещо пак. Тези дни мислим да отидем пак, понеже се забавихме с корона вируса. На мен обаче ми се струва, че има нужда от някаква лека операция, която да оформи по-добре главичката- нещо като обрязване, защото кожата е някак разтворена и все едно в повече на върха. На мен не че ми се иска да правим операция, но все пак мисля, че ще е по-добре. Така че искам да намеря поне още едно мнение в София. Може да пиша и на Джинович. Та, искам съвет. При кой да го заведа в София? Изпрочела съм почти всички статии тук още преди година и доколкото разбирам няма някой от докторите, от който да сте много доволни. Но все пак май се насочвам към Минова да си каже мнението. Вие какво ще кажете? И според това какво ще каже професора в Пловдив и тя, ще решим дали да не отскочим до Сърбия за преглед при Джинович, че ми се стрував, ч, е със снимки няма как да се разбере хубаво. Просто на нас ни казват, че дупчицата е изместен а само един милиметър или най-много два и ако пък всички кажат, че няма нужда от по-сериозна операция- да не правим или да не ходим чак до Сърбия. Но пишлето му е доста грозно горе, така че искам и мнения на няколко специалиста. Кажете обаче кои и какво е вашето мнение?

# 170
  • Мнения: 5 531
Здравей LIia,
Ти вече си изчела темите. Аз ходих години по бг. уролози, оперирах упорито детето  2 пъти в България. Моят личен съвет - пиши на д-р Джинович.
Принципно той не отказва преглед - но в сегашната ситуация с коронавируса, не ми звучи сериозно да "отскочите до Сърбия". Ще ти обясня и защо - заради забавянето и многото отложени операции в момента се налага д-р Джинович и асистентите му да работят постоянно, без почивка, да започват работа час по - рано т. е в 6.30 - 7 сутринта. Освен това, ходенето до Сърбия сега ще ви струва 3х55 евро. или 14 дневна карантина. Принципно Белград е очарователен, има много места за посещение, а д-р Джинович наистина не отказва прегледи, стига да му пишеш предваритвлно. За съжаление ситуацията в момента е неприятна. Разбира се това е личен избор. Така че снимай пишлето, направи клипче как датето пишка, къде е отвора, направи няколко хубави снимки. Хипоспадията има много форми и видове, понякога е само изкривяване, друг път изместване на канала - малко, повече или дори в основата. Знам, че е добре да се коригира, защото проблема не е само във външния вид на пениса (което с израстването на момчето всъщност е проблем). След двете операции на моето дете, нещата бяха визуално зле. В България години наред ми обясняваха как му няма нищо, и че той сам трябва да се възприеме, било въпрос на възпитание. Но реално се оказа, че не е така и, че не добрата операция ще възпрепятства нормалния полов живот. т. е добре направената операция е гаранция освен за физическото и за психическото здраве на момчетата ни.
Всичко което ти пиша е с най - добри чувства.

Последна редакция: пт, 31 юли 2020, 00:03 от marychery

# 171
  • Мнения: 578
Подкрепям горното мнение. По-добре се свържете с Джинович, преди да отидете при някое "светило" в София, което до ви обясни как детето ви никога няма да е нормално, както на мен. По-добре да му направите операция, докато е малък, а не след като порастна и разбере, че нещо не му е наред. Ще го преживее много ро-трудно.

# 172
  • Мнения: 5 531
Имам днес нова информация за  заминаващите - от вчера има нова заповед на Министъра на здравеопазването. Аз говорих току що и с лекар там. От вчера Не се зисква PSR тест и карантина за влизащите от Р. Сърбия.
Вчера има семейство, което се е прибрало без проблем.!

# 173
  • София
  • Мнения: 5 727
Имам чувството, че всички лекари, за която и да е хипоспадия казват, лека козметична операция. За наистина леките хипоспадии, казват че даже може да не се оперира, но изцяло пренебрегват психологичния момент след години, за тези деца. Нашия син е с лека, забелязвам, че има и стеснение на кожата, може би фимоза се води, не чета по въпроса, чакам края на есента да определяме дата за операция при Джинович. Сигурно и наще ще направят операцията на детето, но мен ме интересува и резултата, ако ще си личи от самолет, че е опериран, не искам да го пипат, отделно ужаса БГ болница и нерви с персонала предпочитам да си го спестя.
Аз се чудя при кой доктор да ходя септември за епикриза, за удължаване на Телка, дадоха ни за 1г,изтича ноември. При подпечатване на решението ме предупредиха 2 месеца по- рано да отида за документи за удължаване.  Което ме подсеща, как се процедира- отново ли трябва писмо от ЛЛ, което се носи в картотеката.

# 174
  • Мнения: 5 531
Не. Отива се в районния Телк в съответния град, и само с копие на предишното решение и твоя лична карта  подаваш молба. До 1 м. трябва да имаш определена дата за явяване пред комисия, в момента по документи. Това е.

# 175
  • София
  • Мнения: 5 727
Не. Отива се в районния Телк в съответния град, и само с копие на предишното решение и твоя лична карта  подаваш молба. До 1 м. трябва да имаш определена дата за явяване пред комисия, в момента по документи. Това е.
Благодаря ти за отговора. Ти как мислиш Минова ще издаде ли епикриза за Телк, тя само в Пирогов ли преглежда или има и частен кабинет?

# 176
  • Мнения: 578
Отново трябват същите документи: писмо от педиатър, преглед от уролог, декларация, която педиатъра може да разпечата, или да попълните в картотеката. Копие от стария телк. При нас нямаше други изисквания за документи. Но от началото на тази година писмата и декларацията (за нея не съм сигурна) са подновени. Така че кажете на лекаря да провери на страницата за последните изисквания. Подайте си документите на първата възможна дата. Ние минахме по документи без преглед, само по телефона ни попитаха дали е правена операция.
Идете при който уролог има свободен час.
Но все пак звъннете в картотеката да попитате. Винаги може да има промени.
Минава май е на Луй Айер в детско здраве. Би трябвало да ти даде, кажи че подновяваш ТЕЛК.

# 177
  • София
  • Мнения: 5 727
Отново трябват същите документи: писмо от педиатър, преглед от уролог, декларация, която педиатъра може да разпечата, или да попълните в картотеката. Копие от стария телк. При нас нямаше други изисквания за документи. Но от началото на тази година писмата и декларацията (за нея не съм сигурна) са подновени. Така че кажете на лекаря да провери на страницата за последните изисквания. Подайте си документите на първата възможна дата. Ние минахме по документи без преглед, само по телефона ни попитаха дали е правена операция.
Идете при който уролог има свободен час.
Но все пак звъннете в картотеката да попитате. Винаги може да има промени.
Минава май е на Луй Айер в детско здраве. Би трябвало да ти даде, кажи че подновяваш ТЕЛК.
Това за София ли?

# 178
  • Мнения: 5 531
Принципно са две различни неща.
1. Подаваш молба за удължаване на Телк с копие на предишния телк и попълване на молба. Получаваш входящ номер. До 1 месец се определя дата. Михаил е с 4 удължавания, писмо от ЛЛ носихме само при първото подаване на документите.
2. Събираш всички налични документи за заболяването - епикриза ако имаш, лист от преглед при уролог , понякога се изисква стерилна урина, и каквото още иска комисията.
Да д-р Минова може да издаде лист за Телк.

# 179
  • Мнения: 578
За София е това. Аз дадох всички документи в картотеката и от там ги изпратиха в болницата, към която ни е ТЕЛК комисията. Така не ни се наложи да плащаме документи по пощата. А писмо от тях не съм получавала нито първата, нито втората година. Обаждах се в картотеката да питам къде са документите и от там казват в коя комисия са.
На мен ми направиха забележка, че писмото от педиатра не е от новите, но все пак го приеха.

Общи условия

Активация на акаунт