Хипоспадия 7 или деца с урологични заболявания оперирани в Сърбия

  • 37 173
  • 716
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 13
Здравейте,  започнах да мажа бебо с андрактим, но виждам, че той си чеше пишлето, сърби го и е леко зачервено. Не успях да открия в нито една тема има ли такива ефекти, на листовката нищо не пише. Също пише че трябва да избегнем да мажем на лигавицата и на чуствителната кожа, но няма как да го избегнем , защото той няма много предпазна кожичка. Ще съм ви благодарна ако споделите опит.

# 151
  • Мнения: 578
Luf4e,  аз писах на този мейл: sefbolnice@belmedic.com. Беше ми изпратен от Джинович и беше писал да пиша седмица-две преди операцията. Пишете дали целия ден преди операция сте там или, ако тогава пътувате час на пристигане, за да знаят в колко часа да ви дадат час. Педиатърите на Бел Медик са в сградата срещу клиниката.
Велислава, и при моето момче пишлето стана по червено и започна до си го дърпа, но това предполагам е от ерекцията, която получава с мазането. Все пак това е много голяма доза тестостерон за такива малки деца.
Пак ще напиша, че имам доста останал гел андрактим и бих искала да го подаря на някое дете, което ще ходи на операция. Би стигнал и за две деца.

# 152
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 345
Благодаря Gergana5 за бързия отговор. Сега ще пиша, за да запазя час.
Велислава, моето дете също беше със зачервена кожа и стоеше подпухнало пишлето от Андрактима.  Понеже е голям на 11г го разпитвах дали има дискомфорт, болка, дразнене.  Споделяше, че само при къпане му е доста чувствително и леко болезнено. През останалото време нямаше оплаквания.

Последна редакция: пн, 27 юли 2020, 10:27 от luf4e

# 153
  • Мнения: 958
Здравей Simple Smile писахме на Белмедик имат лайв чат. Отговарят бързо. Веднага ни запазиха, обяснихме че сме за доктор Джинович и кога ни е операцията.

# 154
  • Мнения: 8
Относно влизането в Сърбия- от тяхното министерство ми казаха без допълнителни документи, но в БГ после - от здравно министерство ми казаха задължителна карантина или  отр. PCR тест. Някой има ли друга информация?

# 155
  • Мнения: 5 531
Ами това е записано в последната заповед на Министъра на здравеопазването, все още беше Ананиев - не подлежат на карантина транзитно преминаващите от Трети страни - Сърбия, Северна Македония, Албания, Босна и Херцеговина и т. н. Останалите граждани се поставят под 14 дневна карантина. Но в крайна сметка PSR теста е вариант.
mihaela, не се тревожи излишно. По важно е да свършите това за което заминавате. Ситуацията е нестабилна. За мен не е вариант да се отлага  , защото не се знае какво може да се очаква от тук нататък по принцип. Така, че по - добре си оперирайте детето по план, и си направете в Сърбия PSR тестове на прибиране в България. Ние бяхме готови да ги направим два пъти - веднъж заминавайки и веднъж прибирайки се. Просто за наш късмет хванахме промеждутък, в който бяха отменени и за двете страни.
Сега говорих с моя приятелка - гранична полиция - Задължително влизащите от Сърбия са с 14 дневна карантина или PSR тест. Но съвет, от нея ситуацията е нестабилна, постоянно се променя. Не отлагайте операциите. За тези деца, които ще заминават октомври, дори и при затягане на мерките , с нота от Посолството на Сърбия в България, по здравословни причина шанса да ви пуснат е голям.

Последна редакция: чт, 30 юли 2020, 18:17 от marychery

# 156
  • Мнения: 13
Luf4e,  аз писах на този мейл: sefbolnice@belmedic.com. Беше ми изпратен от Джинович и беше писал да пиша седмица-две преди операцията. Пишете дали целия ден преди операция сте там или, ако тогава пътувате час на пристигане, за да знаят в колко часа да ви дадат час. Педиатърите на Бел Медик са в сградата срещу клиниката.
Велислава, и при моето момче пишлето стана по червено и започна до си го дърпа, но това предполагам е от ерекцията, която получава с мазането. Все пак това е много голяма доза тестостерон за такива малки деца.
Пак ще напиша, че имам доста останал гел андрактим и бих искала да го подаря на някое дете, което ще ходи на операция. Би стигнал и за две деца.

А маза ли го с нещо да отшуми дразненето?

# 157
  • Мнения: 578
Не съм мазала с нищо друго. Като мине периода на мазане след 2-3 дни се успокои. Но, ако се притесняваш, прати мейл със снимка на доктора.

# 158
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 345
Luf4e,  аз писах на този мейл: sefbolnice@belmedic.com. Беше ми изпратен от Джинович и беше писал да пиша седмица-две преди операцията. Пишете дали целия ден преди операция сте там или, ако тогава пътувате час на пристигане, за да знаят в колко часа да ви дадат час. Педиатърите на Бел Медик са в сградата срещу клиниката.
Велислава, и при моето момче пишлето стана по червено и започна до си го дърпа, но това предполагам е от ерекцията, която получава с мазането. Все пак това е много голяма доза тестостерон за такива малки деца.
Пак ще напиша, че имам доста останал гел андрактим и бих искала да го подаря на някое дете, което ще ходи на операция. Би стигнал и за две деца.

А маза ли го с нещо да отшуми дразненето?

Не
Вашата операция за кога е? Може би ще се засечем.

# 159
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 345
Има ли дечица в момента в Белград или такива, на които им предстои операция идните 2-3 седмици?

# 160
  • Мнения: 55
Нашата операция е на 3.09. Ще стоим около  20 дни ако всичко е наред.

# 161
  • Мнения: 16
Нашата операция е на 3.09. Ще стоим около  20 дни ако всичко е наред.
Здравей! Нашата операция е на 16.09 най-вероятно ще се засечем 😊
Къде сте си запазили квартира?

# 162
  • Мнения: 5 531
Здравейте,
За всички заминаваща, на този етап за влизане в България се изискват PSR тестове до 72 часа или 14 дневна карантина . Това е уредено в заповедта на новия Здравен министър, доста по - ясно написана от предходните. На 1.08. се очаква нова заповед, ще пиша и за нея като разбера.
Публикувам информация от Олга, за това къде може да си направите в Белград PSR тестове
Здравей Мария,
 
Може да направите PSR теста само в държавната лаборатория Torlak.
http://www.torlakinstitut.com/scc/page/13/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D1% … D0%B0%D0%BA%D1%82
Струва 6000 динара (около 55 евро).
 
С уважение,
Оля"
- допълвам, че Олга не знаеше за колко време става теста, така, че предвидете си това.

Последна редакция: чт, 30 юли 2020, 18:20 от marychery

# 163
  • Мнения: 17
Здравейте, мили родители!
Следя редовно всичко, което пишете и съм ви благодарна, защото именно от вас научих много неща за хипоспадията.
В края на годината предстои да направим операция на сина ми в Сърбия. Започнахме да търсим Андрактим, но в няколко аптеки във Франция искали рецепта, а ние нямаме такава. Бихте ли споделили от къде сте намерили този гел и искали ли са ви рецепта за него, за да знам дали да пиша отново на д-р Джинович. А ако някой е в Сърбия и там има наличност в аптеките, ще съм безкрайно благодарна ако го закупи като ще преведа предварително парите по сметка.
Предварително благодаря на отговорилите и желая на сили и здраве на вас и юнаците ви!

# 164
  • Мнения: 578
Ние взехме Андрактим от Германия. Личния ви лекар да напиша рецепта на мъжа ви, по-четливо. Ние така направихме и нямаше проблем.

Общи условия

Активация на акаунт