СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 14

  • 22 402
  • 753
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 951
3. Забърсах листата на фикуса, че на светлината от камерата си личеше къде съм си писал името по тях.
  Хахаха!
Аз също смятам, че към момента, освен да е забавно и смешно друго не се случва кой знае какво. Може би им трябва време да се адаптират. От включените камери на децата идва и забавата. Влизат майки, бащи, притичват се на помощ за въвеждане на кодове, котки и кучета се появяват в кадър Simple Smile)) Всичко това ги разсейва и разсмива, нали ги виждам. Така, че какво ще научат...но пак е е по-добре без хич.

# 151
  • София
  • Мнения: 946
И в училището на дъщеря ми тази сутрин започна онлайн обучението. В 8,00 с математика. Следват си програмата от училище - 40 мин. час, 10 мин. междучасие. Използват Zoom. По едно време отнякъде се чуваше тракане на чинии и прибори, както и малко дете, но това рисковете на живото предаване Simple Smile
В курса по математика ще са в друга платформа, днес ще разберем.
За немския ще използват Skype и ще започнат от утре. Тук може би ще е малко по-сложно, защото фрау май по-трудно се оправя с технологиите. В началото на април трябваше да им е изпитът, но Гьоте го отложиха.
Иначе децата се вълнуват и като за първи ден им е интересно. Заваляха и домашните, разбира се.

# 152
  • София
  • Мнения: 6 356
в нашето велико училище няма онлайн обучение. не са чували за Teams, не знаят нищо. всеки учител сам щял да се оправя.
получаваме съобщения от учители чрез Школо кои уроци да учат.
пълно безобразие.

в такива моменти лъсва истината за качеството на училищата.

# 153
  • София
  • Мнения: 7 174
По-скоро лъсва истината, че не е имало държавна стратегия и програми за въвеждане на високите технологии във всички училища, както е редно.

# 154
  • Мнения: 11 571
О, Ред, имаше и стратегии, и проекти, и едни пари от еврофондове Wink
Въпросът е кой за какво ги похарчи.

Нашите са успели да изкарат 15 минути урок по биология и ангийски при класната.
Там е било големият смях - класната викала, обаче микрофона ѝ бил изключен, а нашите само са се заливали от смях hahaha

Бисе, питах я за сестра ѝ, каза че тях са ги скъсали от учене, но не знам подробности.
Ще ѝ звънна, но малко по-късно.

# 155
  • Мнения: 5 234
Мисля си, че централната организация за дистанционното обучение трябва да се обяви на сайта на училището, който не се срива нон стоп.
A как да напишат, че хал хабер си нямат какво да правят и са оставили учителите на самотек...

Мария, с Microsoft Teams как се случват нещата?

# 156
  • Мнения: 8 207
Така, първият учебен ден почти приключи. И двамата са в едно училище, ползват си от години Moodle, платформата. Във всеки курс има написани указания за съответни час какво трябва да се прави - име на урок, презентации, външни линкове към уроци или онлайн упражнения, тестове (добре че имаме принтер, без него всичко трябва да се преписва), чат рум. Камери няма включени, но слушах набора в часа му по английски. Добре че сме заредени със слушалки с микрофони. Да живеят игрите.
Седмокласникът нямаше проблеми, но на петокласника трябваше малко да му помагам. При него трябваше да се разпечатва, да се снимат задачите, после да се качат и пратят към учителя. Нямаше да се справи сам.

# 157
  • Мнения: 6 581
Ston, вие верно сте иновативни! Браво!

# 158
  • Мнения: 8 207
Малкият и рисунка направи за часа по ИИ. Трябваше да е пейзаж. Каза "не знам какво ще излезе, но ще е от сърце". Не съм го виждала да рисува вкъщи от години.
В 14ч ще се паркираме с Мрън да гледаме урока на Просвета. Ако успея да го накарам и някои задачи да реши, ще е голяма работа. Не тая голяма надежда обаче.

# 159
  • София
  • Мнения: 3 444
Не съм и очаквала че ще се случи  учебен  процес  и спазване на програмата като в училище.От вчера се разбраха за български математика.И  това да е само- устройва ме.СНощи  написаха и предадоха  домашно по БЕЛ.Днес в 19  г-жата беше на лния, даде им  някаква задача, писа нещо в тетрадката а през това време госпожата проверявала домашните.Имало е опити за лигав саботаж, ама ги е " порязала"  и  се е въдворил  ред в чата.На месенджър действат.ПОсле и линк с упражнение  на Алеко им  прати.След попълване трябва да предадат с отговорите за проверка.В 11 имаше група с математичката.Тя им даде видеоурок за  някакви триъгълници.Изгледа го и си води някакви записки- явно по инструкции на видеото.ПОсле им  снима някакви  задачи  за домашно( 10-ина бр).Очаква  да й ги  изпратят на мейл за проверка. ТОлкова за днес.Класната в трета група им е писала да дадат отчет  кои са били " на училище" и  ги пита как е минало.Каквото - такова.В тъпата  платформа на ел.дневника само съобщения  има за поставените  домашни, за да знаем като родители,както и   от г-жата по БЕЛ  обратна връзка с благодарност за отговорното отношение и предадената домашна работа.Дано децата са сериозни и  се възползват доколкото могат от помощта.Утре ще им дава някакъв текст от 6 клас, за да се възползват да преговарят стария материал.Важно е.Явно  очакват  акцента да е там  на  НВО

# 160
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 661
При нас днес дадоха контролно по математика - материал от 5 клас. Явно ще започват преговор вече Wink

# 161
  • Мнения: 24 467
А при нас самоподготовката си върви. Както си беше през преходните 2 седмици. И горе-долу през изминалите 6 години и половина. От училището - пълно мълчание. Класната, горката, само се обади да ни каже, че се работи в училище и така. То не че зависи от нея нещо. Която платформа й поръчат - нея ще ползва,  ама се моткат с организацията като цяло. Да я бяха възложила на децата, да е станало до сега.
Страшно ми е интересно дали наистина ще се организират и ако го направят, дали няма да стане за някоя друга учебна година...

# 162
  • София
  • Мнения: 3 444
В  14,30 брифинг на Вълчев;)

# 163
  • Мнения: 24 467
Няма да се моря и ядосвам и да слушам тоя човек. Изморили са ме до безкрайност.

# 164
  • Мнения: 6 581
Какво да го слушам и гледам- нито е за слушане, нито е за гледане. Блабализми и нищо конкретно.

Общи условия

Активация на акаунт