СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 14

  • 22 438
  • 753
  •   1
Отговори
# 120
  • софия
  • Мнения: 25 393
Единствено в школо, освен по телефон, имаме комуникация с нашата класна. Тя още в 5 клас отказа да участва във фб група (разбирам мотивите ѝ до някъде). Та от Школо очаквам да видя каква е организацията за дистанционното обучение.

# 121
  • Мнения: 6 924
Мисля си, че централната организация за дистанционното обучение трябва да се обяви на сайта на училището, който не се срива нон стоп.

# 122
  • Мнения: 4 966
Аз това очаквам от Школо: От сайта на Първа АЕГ в София:
ПРАВИЛА ЗА ДИСТАНЦИОННОТО ОБУЧЕНИЕ В ПЪРВА АЕГ

1. Учебният процес да се осъществява според Седмичното разписание.

За седмицата от 16.03.2020 г. до 20.03.2020г. това  e  вариант A.

1. блок.   9.00 ч. – 10.00 ч.

2. блок. 10.15 ч. – 11.15 ч.

3. блок. 11.30 ч. – 12.30 ч.

4. блок. 12.45 ч. – 13.45 ч.

2. В началото на блока учителят изпраща чрез платформата SHKOLO съобщение на учениците от съответния клас за темата на занятието и изисква в рамките на 15 мин. да отговорят, че са на линия и готови за часа. В този интервал може да се изпращат предварително приготвени материали за провеждането на часа. Отсъствията на учениците се отразяват в платформата, като по този начин се дава възможност освен на учителите и ръководството на училището, родителите да следят работата на своите деца ежедневно.

3. Ако учителят използва други платформи, дава указания на учениците как да се регистрират в съответната платформа и провежда часа през нея, но след това попълва нужната информация в платформата ШКОЛО.бг.
..........

# 123
  • софия
  • Мнения: 25 393
От сайта на училището

# 124
  • Мнения: 24 467
Единствено в школо, освен по телефон, имаме комуникация с нашата класна. Тя още в 5 клас отказа да участва във фб група (разбирам мотивите ѝ до някъде). Та от Школо очаквам да видя каква е организацията за дистанционното обучение.

А аз нямам ФБ и не желая да участвам в този цирк.
Смятам, че това не ми е задължение, нито на някой друг. Поради което се радвах много на платформата Школо тази година, че за първи път мога да участвам в специализирана такава и да се свързвам с учителите, да следя информацията /доколкото се попълваше вярно и пълно/, без да ми излизат нечии картинки, "умни" писаници и рекламки.

# 125
  • софия
  • Мнения: 25 393
ФБ група не е задължение и никой не го приема като такова, но е удобен, лесен и бърз канал за комуникация.

# 126
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
Аз съм много ядосана на училището на малката - цялото дистанционно обучение се свежда до указания да си направим акаунт в уча.се с препоръка за 1 месечен абанамент ( учителката не знае, че минималният е 6-месечен) и да си гредаме уроците там, като тя всеки ден щяла да пише в Школо кои уроци да се гледат. Страшно обучение...

При каката поне е по-сериозна работата.

# 127
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Ние не учим, нямат регистрации учениците в Microsoft Teams, уж до сряда ще имат. Пускат домашни в ел.дневник и апелират към самоподготовка. Толкоз. Накарала съм ученичката да си кара подред уроците - първо от учебника чете, после в уча.се., прави тестове и каквото - такова.
Аз работя в държавно учреждение и все още нямаме яснота на дежурства ли ще караме, или ще сме ежедневно на работа. Лошото е ,че живеем с майка ми/тя е с Алцхаймер/ и по никакъв начин не мога да я възпра да стои вкъщи - нито разбира за какво иде реч, нито мога да я заключа...

# 128
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 316
А бе аз ли съм пропуснала нещо или бубчето ми се губи вече от доста време?

# 129
  • Мнения: 6 584
И аз забелязах, че се губи. Дано всичко да е наред при тях!

# 130
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Аз очаквах от школо информация за онлайн обучението.
Госпожите са се ориентирали обаче и по бел,мат и ае  са пуснали в групата на класа какво да се прави.

# 131
  • Мнения: 1 951
А бе аз ли съм пропуснала нещо или бубчето ми се губи вече от доста време?
Да. Надявам се всичко да е наред!

При нас през Zoom на малкия вече започнаха, върви им урок по математика в момента. Някой деца са с включени камери, та е забавно. Апартаментът над нас е купен преди седмица от новодомци и така къртят...тресат се стените, нищо не се чува, малкият много се притесни, че изключи микрофона и сложи слушалки.

При набора  - занимава се по математика през класрум. Добре понесен урок  - признак за еднаквост на правоъгълни триъгълници. И задачи за упражняване на урока.

# 132
  • Мнения: 885
Учителките ни по БЕЛ и Математика провеждат онлайн часове с децата на платформата Zoom. Качват материали в Школо, Гугъл докс и месинджър. Има предостатъчно варианти в днешно време.
Засега не знам другите предмети как ще се взимат.
Синът ми си изчисти стаята чак.

# 133
  • Мнения: 6 924
Апартаментът над нас е купен преди седмица от новодомци и така къртят...тресат се стените, нищо не се чува, малкият много се притесни, че изключи микрофона и сложи слушалки.
Ето, вземи пример:
Готов съм за утре! Ще предавам на живо!

1. Направил съм си прическа.
2. Подредил съм хола (книгите са по височина и цвят, оправил съм картината на стената ... мен не ме дразнеше, ама ме дразни жената, като ми напомня през шест месеца да я оправя).
3. Забърсах листата на фикуса, че на светлината от камерата си личеше къде съм си писал името по тях.
4. Котката е натирена отсега в коридора, за да не ме питат децата:
- защо е синя
- защо е на плитки
- защо има буквата А на челото като капитан Америка ...
5. Може да съм по пижама, ама ризата ще е отгоре ... дрескодът е важен.
6. Говорих със съседите:
- тоя, дето прави ремонт ... ще кърти по време на междучасията
- тоя, дето псува, като гледа повторенията на мачовете, първо каза: "Нека знаят децата" и се наложи да го убеждавам. Обеща да се цензурира, ама ... аз нищо не обещавам.
7. Обещал съм след забраната на жената да и купя обувки, нещо за лятото, да отидем на море и още някакви неща само и само да не влиза по време на час и да ме пита "Ти що не си изхвърлил пак боклука"?

Laughing

# 134
  • Мнения: 1 053
И в нашето училище се обучават чрез платформата Zoom и от днес започнаха онлайн обучението, да видим какво ще стане, довечера като се прибера от работа, дъщеря ми ще разкаже Smirk

Общи условия

Активация на акаунт