СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 14

  • 22 459
  • 753
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 6 925
То и това с удължаването на годината не е много удачно за всички. Училищата, които по време на ДО преподават и сериозно подхождат, ще успеят да преподадат материала в рамките на учебната година и за тях удължаване е излишно и натоварващо. Нямам идея дали е възможно да се постигне равен изход за всички след тази учебна година, но по-скоро не. Въпреки, че и без ДО няма равен изход.
Мисля, че изминалата седмица не е меродавна за ДО по училищата. За всички е ново и тази седмица масово са се ориентирали и от утре ще е по-добре.

# 571
  • Мнения: 4 967
След мъничко по Нова тв в студиото гостува Дарин от Уча.се.

# 572
  • Мнения: 3 048
Мария, пропуснала съм. Разбрах, че добре върви обучението, но и с нов материал ли се върви напред?
Така или иначе се броят на пръсти тези училища, та няма как по тях да равнят всички. Още повече, че се каза без нов материал при ДО.

# 573
  • Мнения: 8 228
Нашите си вземат нови уроци, и седмокласникът и петокласникът.
Надявам се юни да могат да се върнат в училище, пък ще видим.

# 574
  • Мнения: 6 925
Да, при нас върви нормален (дори бих казала по-сериозен, заради добрата дисциплина Simple Smile) учебен процес. Преподава се, преговаря се, упражнява се и се попрепитват. Домашни има, проверяват се. Дори Ния и на школа по химия ходи. И не само тя като класирана, а и всички, които си ходеха и преди. Ходенето на школа не е задължително. В часовете правят проверки, но не за да пишат отсъствия, а за да знаят дали всички са на линия и да почват. Който го няма, му звънят и той се присединява или казва причина, защо не е "в час" и да го чакат ли ако има технически проблем. Обикновено за под 5 минути всички се събират.

# 575
  • Мнения: 11 668
Направо пасти да ядете - ние имаме даже и занималня 😂

При всички случаи ще се съобразят с масата. А повечето карат на съобщения в месинджър, домашни и уча.се 🙂

# 576
  • София
  • Мнения: 9 110
За мен по-неприятен би бил вариантът да отпадне изцяло НВО и да се класират само по успех. Децата от училища, в които пишат по-ниска оценки, ще са в много неизгодна позиция. Ще отидат в някое второразрядно училище заради това, че техните учители са били по-изискващи. Младежът ще има сигурно поне 3 петици по разказвателните, може и по музика. Това ще му прецака шансовете за СМГ въпреки всички усилия.

# 577
  • софия
  • Мнения: 25 448
Класирането по успех от училище е много неравнопоставено, въпреки че за моето дете то би било отлична възможност. Но не смятам, че е честно. Много по-нечестно би било дори и от тъпите матури.

# 578
  • Мнения: 6 586
Подборът може да стане по цвят на очи и коса.

# 579
  • Мнения: 2 022
Според мен материал изучаван в ДО не трябва да участва в НВО. Ситуацуята с него вариара от пълна пародия и хаос до много добре организирани решения, в зависимост от училището и неговата готвност за това. Отделно различните школи прилагат различни мерки, частните уроци също. Тези последните не са задължителни така или иначе. Също и родителските възможности да помагат са различни (едни са на работа, други в къщи, едни могат, други не). Ще бъде несправедливо.

# 580
  • софия
  • Мнения: 25 448
LaughingLaughingLaughing
И при твърде много кандидати с еднакви признаци ще преминем към тези на родителите. Ако и там не става, преминаваме към баби, дядовци, лели, лелки.

Но сериозно смятам, че материал, който някак е бил преминат чрез ДО не следва да се включва в НВО. Към момента, най-справедливо изглежда да е материалът до края на първия срок.

# 581
  • у дома
  • Мнения: 7 141


Но сериозно смятам, че материал, който някак е бил преминат чрез ДО не следва да се включва в НВО. Към момента, най-справедливо изглежда да е материалът до края на първия срок.
Чак само първия срок не,защото ще наблъскат тогава от геометрията  от 6 кл призми,пирамиди и прочие чудеса... Поне раздела основни геометрични фигури трябваше навсякъде да е минат преди ДО-та май предпочитам да има разни ъгълчета от там вместо телата от 6 кл-то не че някой ме пита де.

# 582
  • София
  • Мнения: 7 190
Не мисля, че при текущите обстоятелства и неясно ДО е възможно класиране по успех от училище.
Мисля, че просто ще има НВО под някаква форма. Краен срок за провеждане - първите дни на август. А ако гордиевият възел не се е отплел дотогава, ще сме в толкова тежка фаза, че НВО ще е последното, за което ще ни е грижа.

# 583
  • Мнения: 6 925
Подбор по успех е невъзможен и никой не би го направил. То с това ДО, масово ще има шестици. НВО ще има, ако ще и на 3 дати, ако ще и септември, но няма да отпадне нво. Може да отпадне състезанието на нпмг и да ползват само олимпиадите, но и това е малко вероятно.
И за да избегнат скандали и да мине всичко бързо може да не рискуват да включат материал от втори срок, но пък биха могли да кажат, че по бнт е преподадено, а учителите са били налични за онлайн консултации, ако някой нещо не е разбрал. Съдейки по уроците, от които започнаха да преподават, т.е. до там се счита, че всичко е усвоено.

# 584
  • Мнения: 6 586
Аз залагам на юли месец НВО . И аз мисля, че няма да включат материал от втори срок, даже една дама от МОН го беше споменала като възможен вариант.

Общи условия

Активация на акаунт