Анатомията на Грей - Тема №26

  • 39 823
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 074
Определено съм го изпуснала без да искам. Sunglasses

Много станаха нещо. Grinning

# 691
  • Мнения: X
Някой може ли да ми припомни какво се е случило с Янг и с въпросната награда, че сте обидени.  Нищо не помня.

В 10-ти сезон [сезона, в който Янг напуска сериала] Янг успява да направи една много интересна операция на бебе, което се нуждае от сърдечна артерия, която да се моделира докато то расте. Та, за тая операция номинират Янг за Харпър Ейвъри. Само че в деня на награждаването не награждават Янг а някакъв друг лекар от друга болница. Постфактум Ричард Уебър отива да се види с бъдещата си жена, която е председател на въпросната фондация [Катрин Ейвъри]. Той я пита защо Янг не печели наградата и се оказва, че понеже Катрин Ейвъри е акционер в болницата, в която работи Янг и Уебър [Грей-Слоан Мемориал, или бившата Сиатъл Грейс] и поради тази причина борда решава да даде наградата на Янг, но председателката не допуска тя да я получи, заради ситуацията с акционерите в болницата. Един вид конфликт на интереси презентират, на кратко казано. Абсурдното е, че в 14-ти сезон Мередит Грей печели същата награда. Затова считам, че историята с Янг е просто безсмислица, защото все пак няма логика в цялата работа. Ако правилото важи за Янг защо не важи и за Грей, след като са били в една и съща болница по онова време.


Аз харесвам донякъде историята между Янг и Хънт. Но Хънт е доста подобен като характер на Бърк според мен, защото и при двамата се наблюдава користолюбие във връзките им.

# 692
  • Мнения: 31 872
Какви неща помните.
А защо Кристина нямаше да получи наградата ако беше останала в болницата?

# 693
  • Мнения: 10 904
Заради конфликта на интереси.
Който магически изчезна след някой индруг сезон,  за да я спечели Мередит Joy

# 694
  • София
  • Мнения: 17 815
Да, той беше сърдечният хирург, обаче този път го видях като супер психологичния насилник.
И Дерек не остава по- назад. Изключително токсичен персонаж, не знам защо е всеобщата еуфория по него.

Харесвах много Адисън и тогавашната Амилия.

# 695
  • Sofia
  • Мнения: 1 773
Сигурно съм единствената, която така и не хареса Кристина като персонаж. Бърк беше ужасна личност.
За наградите ХА - мисля, че когато се случи самолетната катастрофа и станаха част от собствениците на болницата потърпевшите, имаше някаква промяна във връзка с тази награда.

# 696
  • Мнения: 31 872
Защо Бърк и Дерек ги смятате за токсични?
И Хънт май споменахте.

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 1 773
Бърк - себичен, надменен и егоист.

# 698
  • София
  • Мнения: 17 815
Дерек - грандоман, манипулативен и страхлив.

# 699
  • Мнения: 6 889
Кристина в крайна сметка не взе наградата, макар че както казах, аз не смятам, че причината да напусне е тази. Когато интервюираше кандидати за нейната позиция, отделиха специално внимание на един, който се интересуваше силно от това дали ще спечели и дали тя напуска заради това и тя му каза, че той никога няма да я получи, независимо къде работи.

А на Меридит смятам, че я дадоха в духа на "ето, на, поучихме се от грешката си".

Оуен ми беше отвратителен, когато убеждаваше Кристина против аборта, как той щял да гледа детето, тя един вид само да го роди и да и ще и се махне от главата и че нейният живот няма да се противи. Същевременно пък ми беше доста нелепо - тя, топ талант, гений, хирург от световна класа, забременя два пъти "без да иска". Един път - добре, ама два... Така или иначе, ужасно е някой да е притиска да имаш дете. Ужасно е и да не иска, но тогава къде се буташ, като създаването на семейство ти е на върха в списъка с приоритети.

Аз Дерек си го харесвах. Много даже.

# 700
  • Мнения: 10 904
Бърк беше ужасен,  като не му харесваше нещо, което Кристина мисли или направи, я наказваше като не й даваше да оперира и й мълчеше, толкова пасивно агресивен беше, че тръпки да те побият.

При Хънт от първото му появяване бяха мачо-глупости, ама хайде травма бяха решили да показват при него.

Дерек ме загуби още при историята с Адисън, което беше доста рано Simple Smile но и после, държеше с Мередит ужасно, а колко гадни обиди отнесе от него тя... и почти винаги омаловажаваше уменията й.
Никакво развитие нямаше при него, уви, никакво.

За разлика от при Марк и Карев, там се справиха далеч по-добре сценаристите.

Честно казано добре, че при пандемията го изгледах целия, защото като тръгна гледах до към 5-ти сезон и спрях. А за мен стана по-добър тогава.

# 701
  • Мнения: 15 654
Мен пък Мередит и Кристина ме дразнеха в началото. Мередит с нейната постоянна нерешителност - обичам го, ама не го искам, искам го, ама не сега, избери мен, ама не мога да се обвържа сериозно, ела да живееш при мен, ама май още не съм готова и т.н. Два сезона правеше една крачка напред и две назад във връзката си с него. Буквално го въртя на шиш.
Кристина ми беше също доста странна във връзката си с Бърк - обича го, ама не достатъчно, че да се премести при него. Всяка крачка, която правеше Бърк в някаква посока да се развие връзката им, срещаше сериозен отпор от нейна страна.
Марк е голяма изненада за мен - голям коцкар, а за отрицателно време се влюби в Лекси и нещата там си вървяха съвсем леко и лежерно. Много ги харесвам, като двойка
Адисън ми е много любима - страхотна жена от където и да я погледне човек. Другата ми любимка е Кали. Доста се измъчи с Джордж, заради постоянното бутане на Изи между тях, но после с Аризона ги харесвам, като двойка, защото и самата Аризона е много приятна и свежа.

# 702
  • Мнения: 31 872
Кои бяха Марк и Лекси?

# 703
  • Мнения: 2 074
Ооо Марк и Лекси са ми една от любимите ДВОЙКИ, даже да не кажа любима. Наскоро минах епизода със самолетната катастрофа винаги ми става тъжно като го гледам.

# 704
  • Мнения: 15 654
Кои бяха Марк и Лекси?


Скрит текст:
МАРК СЛОУН - най-добрия приятел на Дерек, който спа с жена му Адисън



ЛЕКСИ ГРЕЙ - полусестрата на Мередит




Двамата умряха в самолетна катастрофа. Серията със смъртта на Марк беше много силна

Общи условия

Активация на акаунт