Анатомията на Грей - Тема №26

  • 39 308
  • 749
  •   1
Отговори
# 405
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
1. Всички "завърнали се" персонажи починаха на сравнително ранна - средна възраст. Сега, връщайки ги след толкова години, всички изглеждат стари, напълняли и т.н. Напълно излишно беше това завръщане

2. "Радостта" на Мередит от срещата й с любовта на живота й беше покъртителна. Имах чувството, че ще заспят и двамата, докато си се радват един на друг. Чак си мисля, че не са се рзделили много добре в сезона, когато Дерек умря - много слаба игра.

3. Ковид комата на Мередит би могло да е добра идея, ако това щеше да е последния сезон, в края на който да умре. Но, при условие, че ще остане жива, да я държат половин сезон в кома, обикаляйки по някакъв плаж, е такава глупост, че няма на къде повече. Да не говорим самото заспало темпо на сериала колко нереалистично е, спрямо това, което всички видяхме в болниците по време на пандемията.
Едно към едно мисля същото.
Благодаря, че ми спести писането.

# 406
  • Мнения: 1 993
Всеки има право на мнение, на някои им харесва на други не, просто предполагам защо са решили да връщат стари герои. На мен също не ми харесват много неща, особено новите персонажи и сюжетни линии. Единствено гледам заради лекарските случаи. Връщането на героите за мен беше като приятен спомен какъв беше сериала в началото.

# 407
  • Мнения: X
Аз не разбирам защо за тия " завръщания" не използваха малко CGI. То е ясно като бял ден че тия сцени са били записвани на Green screen, така щеше да има много повече смисъл.
Според мен трябваше Мередит да умре. Да остане Пиърс, да се грижи за децата и и да полудее от скръб по нея.
Да спрат с тази масова скука с любовните връзки и да ни върнат във времената, когато Мередит почти умря заради удавяне в студената вода около Сиатъл.
Тогава честна дума, плаках като дете мислейки си, че това ще е последния сезон.
Честно казано, ако бяха приключили тогава щеше да е вечната и най-велика драма на света.
Но не, те набраха идиотска скорост, че целия свят започна да ги гледа. А сега, буквално, няма смисъл да го гледам. Гледах началото на сезона, някъде 5-6 епизода съм гледал. Нищо повече.

# 408
  • Мнения: X
Шонда не е сценарист на шоуто от години, Криста е главният сценарист. Сцените на брега са си снимани на съвсем истински плаж, а не на зелен екран.
Dania1, от къде ти е информацията за рейтингите, защото официалните такива съвсем друго показват? Анатомията винаги е била златната кокошка на АBC със стабилни рейтинги, често дори и първенец. Този сезон рейтингът падна главоломно и спадът е с около 20 % в сравнение с предишния сезон и въпреки това е остава най-рейтинговият сериал на ABC, но плажът със сигурност не е довел до вдигане на рейтингът. И да, потвърдено е, че ще има следващ сезон.

Последния сезон не съм го гледала, защото ковид тематиката ми дойде в повече.

# 409
  • Мнения: 5 478
Сцените на плажа не са снимани на зелен екран. Повечето си пускаха сторита в Инстаграм от този плаж.

# 410
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Шонда не е сценарист на шоуто от години, Криста е главният сценарист. Сцените на брега са си снимани на съвсем истински плаж, а не на зелен екран.
Dania1, от къде ти е информацията за рейтингите, защото официалните такива съвсем друго показват? Анатомията винаги е била златната кокошка на АBC със стабилни рейтинги, често дори и първенец. Този сезон рейтингът падна главоломно и спадът е с около 20 % в сравнение с предишния сезон и въпреки това е остава най-рейтинговият сериал на ABC, но плажът със сигурност не е довел до вдигане на рейтингът. И да, потвърдено е, че ще има следващ сезон.

Последния сезон не съм го гледала, защото ковид тематиката ми дойде в повече.
Благодаря ти.
Същото имах предвид.

# 411
  • Мнения: X
Аз пък мисля, че са. Защото звука беше прекалено even за да е случайно това. Когато са ги записвали тия сцени са добавили звука на вълните във edit, ако не използват специално за целта set в който да бъде менажирана правилно светлината, наистина ли мислите, че е трудно да се постигне това?
Ако ги бяха записвали на истински плаж там много по-трудно щяха да запишат диалога, звука е менажиран перфектно, това аз го правя всяка седмица по 2 пъти, да добавям допълнителни звуци към картините във клиповете си.
Това е компания на Дисни, наистина ли мислите, че е лесно да се постигне качествена картина, записана на реален сет? CGI е навсякъде, абсолютно навсякъде, всичките специални ефекти, музиката и сцените се записват с помощта на технологии.
Записния материал трябва да е изключително високо качество за да постигне цялост на картината, мека светлина и клип без никакъв noise и  flickering.
Аз се занимавам с видеообработка. Имам някои знания в тази област.
Ако бяха снимали на истински сет, то е повече от ясно че озвучаването ще е много по-трудно, филтрите за картината ще са много повече и ще се забелязва много повече compression на текстурите във видеото.
Тия неща не се записват на реални места. Колкото до story-тата в Инстаграм - фотошоп. Сериозно ли мислите, че такава голяма TV корпорация не го използва....

# 412
  • София
  • Мнения: 11 766
Аз смятам че точно за тази година, всички сериали които изкараха сезони трябва да сме по-малко критични към тях. Направени са зверски усилия за заснемане с дистанция, координиране на екипи и пр. Отделно не само Анатомията, в This is us, имаше даже пропуски ( тест за овулация вместо тест за бременност) и си казаха хората че е било изключително трудно да се снима. Да, сцените бяха пълнеж, ама е доста по-лесно да снимаш двама на плажа отколкото претъпкано студио престорено на болница.

А това  че се е изчерпал сериала , да така е ,ама мен пък не ми се мрънка. За мен си е сантиментален, гледах му рекламите по тв преди да почне в САЩ и много се кефех на песента How to save a life

# 413
  • Sofia
  • Мнения: 265
И аз съм от хората, които спряха да гледат сериала. Само си пускам клипчета в тубата, да съм в час.
Затова пък започнах от 1ви сезон и за нула време вече съм на 6ти. Сериите са забавни, понякога с глас се смея. А Оуен е жесток! Абсолютно с право някой по-напред беше написал, че тотално са съсипа ли героя.
А за Мередит и любовния живот - трябваше да оставят Ригс или да върнат по някакъв начин ветеринаря от първите сезони.
Много ме е яд, че така развалиха този прекрасен сериал.

# 414
  • Мнения: 15 578
Значи не съм сама - и аз пак го започнах от сезон 1. Сега съм в края на 2-ри сезон. Обожавам ги Heart

# 415
  • Мнения: 5 478
Павлин, нямам представа пред кого дойде в темата да си доказваш професионалните умения, но аз не ти говоря за снимки в Инстаграм, редактирани с Фотошоп. Заповядай - https://www.instagram.com/p/CNiBafgsx1C/?utm_medium=copy_link
Ако все още смяташ, че някой ще се занимава за ето тези 2-секунди кадри да ги обработва със специални програми, че видиш ли да заблуди горкия зрител, значи имаш богата фантазия Blush

# 416
  • Мнения: X
Ако не забеляза бяха заснети с друга камера. Background noise се забелязва. Представи си - как записват сцената при такъв background noise. Според мен въобще не е чудно. Нали осъзнаваш, че те, като employees са длъжни преди да публикуват каквото и да е да се консултират с мениджърите на продукцията?  Освен това не е публикувано на личен акаунт, а на страницата на сериала.
Виж, не искам да споря. Казвам това на база лични впечатления, гледал съм как ги правят тези продукции. Ако не си забелязала светлината на сцената, начина, по който са обработени всички изображения, постовете, etc.
Да, има професионални видео едитори които го правят това, дори и да е 1 секунда клип.
Мога да ти разкажа повече, но няма да си демонстрирам повече знанията.
Аз лично считам, че звука и картината са били менажирани във After Effects. Това си е лично мнение.
Това се прави с цел tease на зрителите. Манипулация е, за да имат интерес да гледат. Това е професионална продукция, там всичко е по сценарий. Абсолютно всичко, без изключения.

# 417
  • Мнения: 68
Това трябваше да е финал на целия сериал, не на сезона. Вместо това, всички пак се наредиха на хранилката и чакат да ги свалят принудително вече. Според мен бяха завършили вече всички сюжетни линии, не виждам интрига, не виждам развитие повече.

# 418
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Днес във фейсбук ми излезе ново видео
спойлер
Скрит текст:
сестрата на Мередит се жени, Ричард води церемонията, това какво е и защо на тоя плаж?

# 419
  • софия
  • Мнения: 4 985
 Щом и аз не гледам новите серии значи е е на добре работата. Пък с ковид серииите си толкова да ми дотегнаха, че нямам думи.

Още колко серии остават от този сезон?

Общи условия

Активация на акаунт