Дубай - тема 15

  • 64 899
  • 898
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 214
Привет искам да попитам някой ползвал ли е xline в Дубай марина, тъй като искам да го разпитам нещо.
Искам да изживея xline и имам въпроси.. важното е да е ползвал xline след преместването му  на Дубай Марина.

# 601
  • Мнения: 98
Мамита, някоя от вас правила ли е ПСР тест на летището в Абу Даби за зелен Ал хосн?
За колко време излиза резултатът?
Може ли с ПСР от БГ, Ал хосн да стане зелен?

Последна редакция: нд, 21 авг 2022, 17:19 от ladydj

# 602
  • Мнения: 265
Здравейте ,
полета ми е на 6 ти септември  с Уиза, обаче  кацаме в Абу Даби .
Резервирах едната нощувка там .Какво може да се види там ,?Джамията и двореца , ясно .Друго  какво ?Била съм в Дубай преди 6-7 години   и ходих за един ден до Абу Даби с автобус .Благодаря предварително !

# 603
  • Мнения: 98
Здравейте ,
полета ми е на 6 ти септември  с Уиза, обаче  кацаме в Абу Даби .
Резервирах едната нощувка там .Какво може да се види там ,?Джамията и двореца , ясно .Друго  какво ?Била съм в Дубай преди 6-7 години   и ходих за един ден до Абу Даби с автобус .Благодаря предварително !

Ferari world, Etihad Towers- Observation Deck at 300 на 74 етаж, Emirates palace, където може да пиете златно кафе, Capital Gate – най-наклонената изкуствена кула в света.

А дали успяхте да си свалите и успешно логнете в Al hosn приложението?
Аз успях да се регистрирам тук и си получих QR кода: https://smartservices.icp.gov.ae/echannels/web/client/guest/inde … /registerArrivals
но за съжаление не мога да си подкарам Al hosn- a

# 604
  • Мнения: 265
Цитат
А дали успяхте да си свалите и успешно логнете в Al hosn приложението?
Аз успях да се регистрирам тук и си получих QR кода: https://smartservices.icp.gov.ae/echannels/web/client/guest/inde … /registerArrivals
но за съжаление не мога да си подкарам Al hosn- a
 

? ?? Това задължително ли трябва ?

# 605
  • Мнения: 98
Цитат
А дали успяхте да си свалите и успешно логнете в Al hosn приложението?
Аз успях да се регистрирам тук и си получих QR кода: https://smartservices.icp.gov.ae/echannels/web/client/guest/inde … /registerArrivals
но за съжаление не мога да си подкарам Al hosn- a
 

? ?? Това задължително ли трябва ?
По последна информация, не качват в самолета без QR кода, който изпращат с регистрация на: https://smartservices.icp.gov.ae/echannels/web/client/guest/inde … /registerArrivals.
Освен това трябва да имате приложението Al Hosn и то в зелен цвят, за да имате право да влизате в ресторанти, молове, и всякакви затворени, публични пространства. Иначе със сив Ал Хосн (без пълна ваксинация и ПСР не можете да влизате в обществени места на закрито). Но не съм убедена от тук ли се активира или когато пристигнете. Под пълна ваксинация разбират 2 дози и ако втората е преди повече от 6 месеца искат и бустер. Ако не сте напълно ваксинирана на 48 часа е необходимо да правите тест.

Последна редакция: пн, 22 авг 2022, 22:01 от ladydj

# 606
  • Мнения: 25
Здравейте, започнахме да организираме екскурзия до Дубай с приятелски семейства Декември месец. Ще пътуваме сами без агенция, макар и изобщо да не сме запознати с нищо.
Най-важният въпрос обаче, тъй като полета с Уиз каца в Абу даби задължително ли е да сме и ваксинирани, и Пср тест за този Al hosn??
Ще съм ужасно благодарна някой да ми разясни, защото е важно за нас, тъй като нямаме намерение да се ваксинираме.
Благодаря ви предварително.

# 607
  • Мнения: 9 436
Здравейте, започнахме да организираме екскурзия до Дубай с приятелски семейства Декември месец. Ще пътуваме сами без агенция, макар и изобщо да не сме запознати с нищо.
Най-важният въпрос обаче, тъй като полета с Уиз каца в Абу даби задължително ли е да сме и ваксинирани, и Пср тест за този Al hosn??
Ще съм ужасно благодарна някой да ми разясни, защото е важно за нас, тъй като нямаме намерение да се ваксинираме.
Благодаря ви предварително.

Флайдубай кацат в Дубай, така че вижте и тази компания. Имат полети сряда и неделя.

# 608
  • Мнения: 98
Здравейте, започнахме да организираме екскурзия до Дубай с приятелски семейства Декември месец. Ще пътуваме сами без агенция, макар и изобщо да не сме запознати с нищо.
Най-важният въпрос обаче, тъй като полета с Уиз каца в Абу даби задължително ли е да сме и ваксинирани, и Пср тест за този Al hosn??
Ще съм ужасно благодарна някой да ми разясни, защото е важно за нас, тъй като нямаме намерение да се ваксинираме.
Благодаря ви предварително.

Ако няма да пренощувате в Абу Даби и няма да влизате на обществени места, не Ви е необходим Ал Хосн.
Той е нужен за влизане в ресторани, молове и всякакви закрити обществени места. Неваксинирани не пускат на много от тях.
Трябва да имате резултат от ПСР тест, задължително с QR код, направен в рамките на 48 часа преди полета.
Задължително трябва да попълните тази форма: https://smartservices.icp.gov.ae/echannels/web/client/guest/inde … /registerArrivals,
на мейла Ви изпращат още един QR код, без който не качват в самолета.
Към момента на обществени места в Дубай за неваксинирани се влиза с резултат от тест, който е направен в рамките на 48 часа, което означава, че там ще трябва да си пускате тест на всеки 48 часа, за да имате право да влизате в затворени обществени места.
Маските към момента са задължителни навсякъде на закрито.
Но до тогава може да има разлика в мерките, следете информацията в официалните сайтове на ОАЕ.

# 609
  • Мнения: 25
Благодаря ви за изчерпателната информация🙏🏼
Имам още един въпрос, може ли някой да препоръча бюджетен, но сносен хотел или апартамент, от който сте останали доволни. Може и някакъв контакт за свързване, ако е апартамент.
Чрез Букинг и Еърбмб ли запазвате обичайно нощувките?
Коя е най-удобната локация за разглеждане и същевремвнно плажуване - Марината ли?
Благодаря ви, сиг въпросите ми звучат банално, но нямам никалва представа

# 610
  • Мнения: 98
Благодаря ви за изчерпателната информация🙏🏼
Имам още един въпрос, може ли някой да препоръча бюджетен, но сносен хотел или апартамент, от който сте останали доволни. Може и някакъв контакт за свързване, ако е апартамент.
Чрез Букинг и Еърбмб ли запазвате обичайно нощувките?
Коя е най-удобната локация за разглеждане и същевремвнно плажуване - Марината ли?
Благодаря ви, сиг въпросите ми звучат банално, но нямам никалва представа
Ако ще пътувате с метро, бих ви препоръчала хотел Citimax Al Barsha. До мол Емирейтс е, на 5 мин от метрото. На плаж можете с метро до Марина и после да си хванете трамвая, много е як Simple Smile не е много пътуването, около 15-20 мин., близо сте и до центъра. Хотелчето е супер прилично за цената си Simple Smile Иначе повечето хотели са супер, тези в Дейра само трябва да оглеждате по- внимателно, но там не препоръчвам за отсядане Simple Smile
Бих Ви препоръчала горещо сафари: http://arabiannighttour.com/tour/MakeTourUISearch.php?Destinatio … lMonth=2022-08-01 - тази агенция е много добра Simple Smile

Последна редакция: ср, 24 авг 2022, 09:45 от ladydj

# 611
  • Мнения: 265
ladydj - Новак
Благодаря за инфото .Ние не сме ваксинирани , ще правя  ПСР тест  преди тръгване , ще попълня и формата , ....обаче , къде аджеба да правя там тестове ???Некво инфо по въпроса  има ли ?

# 612
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
казвате на регистратурата на хотела и от лабораторията идват при вас.

# 613
  • Мнения: 98
ladydj - Новак
Благодаря за инфото .Ние не сме ваксинирани , ще правя  ПСР тест  преди тръгване , ще попълня и формата , ....обаче , къде аджеба да правя там тестове ???Некво инфо по въпроса  има ли ?
Списък за Абу Даби:
https://www.doh.gov.ae/en/covid-19/PCR
Списък за Дубай:
https://www.dha.gov.ae/en/pcr-test-location

# 614
  • Anywhere
  • Мнения: 1 090
Всъщност в Дубай не изискават  ваксинации или ПСР за влизане на закрито. Ние с дъщеря ми пътувахме през юни през Абудаби и наистина не позволяваха да се качиш на самолета без да покажеш зелен сертификат и QR код. Там на летището никой дори не ги погледна.
На закрито в Дубай е препоръчително да бъдете с маска- в мола, в супермаркета и т.н. Но сертификати не са ни били нужни!
Даже служителите в аквапарковете работеха с маска и ръкавици- на открито в 40° жега Flushed

Общи условия

Активация на акаунт