Бременност по време на корона вирус

  • 32 354
  • 325
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 7 491
Тя не говори за България, спокойно.

# 211
  • Мнения: 572
Тя не говори за България, спокойно.

Нека тогава се уточнява къде, за да не се объркват бременните и съответно да се стряскат.

# 212
  • Мнения: 759
Какво значение има къде е, родилка е починала, дали в България или в Англия, все е трагедия. Разбира се, не можем да мислим все за лошото, но то съществува и се налага да го приемем.

# 213
  • Мнения: 16 872
Разбира се, че не трябва да си заравяме главата в земята. Но все пак малко повече и по-точна информация нямаше да е зле да се спомене.
Ей така от нищото и бааам починала заразена родилка. До преди дамата да го напише в световен мащаб, според това,което съм чела - починала родилка или новородено не е имало. Няма достатъчно изследвания,  но аг са оптимисти.
Ето, колко дни я чакаме да отговори на въпросите ни, няма включване. Тази родилка имала ли е съпътстващи заболявания или не, и разни други такива уточняващи.

# 214
  • Мнения: 7 898
До колкото знам от една от акушерките, жената е дошла за раждане и е дошла болна. Била е изолирана докато ражда и не е имала никакви заболявания.

# 215
  • София
  • Мнения: 7 491
Аз доколкото чета, има два случая, първият е на бременна акушерка без придружаващи заболявания, вторият е на родилка с диабет. И двата случая са в UK
https://www.theguardian.com/world/2020/apr/15/pregnant-healthcar … ovid-19-frontline
https://www.theguardian.com/world/2020/apr/17/uk-woman-dies-from … birth-salina-shaw

# 216
  • Мнения: 7 898
Освен тези случаи има и друг случай, за който говоря. В момента правят разследване.

# 217
  • Мнения: 16 872
Мисля,  че има полезна информация  ;
https://m.bg-mamma.com/?topic=1207138

# 218
  • Мнения: 7 898
Чела съм я информацията, но нещо не ме топли и не ме интересува, че видите ли бременните не боледували по- тежко от останалите!
По тази логика, защо спряха консултации и инвитро процедури?
Май ще им дойде по нагорнище, ако болниците се напълнят с бременни. Когато една жена е бременна и стигат неразположенията които изпитва, че отгоре на това и да боледува от нещо, което е толкова опасно.

# 219
  • София
  • Мнения: 7 491
Женските консултации у нас вече са разрешени (от днес), инвитро процедурите - частично.

# 220
  • Мнения: 7 898
Това ни най- малко ме успокоява, а и за женските консултации се минава обикновено през друг вход и не ги смесват с болните. Няма как да ме убедят, че е ОК бременните да боледуват от корона и че нищо няма да им стане, сякаш говорят за нормална настинка.
На някои наистина няма да им стане нищо и могат да я прекарат лесно, но кой може да ми гарантира, че точно така ще протече и при мен?

# 221
  • София
  • Мнения: 7 491
Савова, никой не може да ти даде гаранция че няма да се разболееш, не знам откъде го заключи това. Бременните са рискова група и именно затова се препоръчва максимум социална дистанция.

Верче, много полезен линк  Simple Smile

# 222
  • Мнения: 7 898
Ами нали точно това казвам, че никой не може да ми гарантира нищо, така че съветите на кралския колеж по гинекология и обстетрикс не ме топли, независимо какво казват.
Тя и моята шефка се водеше по тях и за това ми казваше, че няма проблем да работя в интензивното, при условие че няма достатъчно предпазни облекла и имам над 10 колеги, които вече са заразени ( това е до преди 2 седмици, в момента със сигурност са повече).

# 223
  • София
  • Мнения: 7 491
Това, че е цитирано изследване на кралския колеж, не означава че съветите са вредни. Ако наистина прочетеш нещата в линка, а не само първите два реда, вероятно ще видиш разликата.

Ако твоята шефка в Англия те кара да работиш, то тук лекарите съветват да си стоиш вкъщи, да работиш от вкъщи, да не ползваш транспорт, да не се събираш с много хора, дори роднини. За мен нещата са коренно противоположни.

# 224
  • Мнения: 16 872
Информацията в линка не е нещо ново, припокрива абсолютно всичко, което съм чела и от СЗО, btw. То няма и какво ново да се каже, просто защото вирусът е нов и няма достатъчно изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт