Бременност по време на корона вирус

  • 32 350
  • 325
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 224
Здравейте дали някой вижда втора чертичка?

# 316
  • Мнения: 7 898
Пак ли да гадаем? Малко информация да беше дала?

# 317
  • Sofia
  • Мнения: 5 948
Аз не виждам. Но гледам от телефона, това може и да има значение.

# 318
  • Мнения: 1
Здравейте,
Бременна съм в края на 6 г.с и съм с положителен тест. Имам само лека температура, звъннах на лекатката ми и каза само парацетамол и да почна аспирин протект, притеснявам се да го пия в толкова ранен етап ? Някой от вас с ковид дс го е пила?
Благодаря

# 319
  • Мнения: 7 898
Кое от двете да го е пила?
Щом лекар ти е казала да го пиеш значи може!

# 320
  • Мнения: 10
Здравейте,
Бременна съм в края на 6 г.с и съм с положителен тест. Имам само лека температура, звъннах на лекатката ми и каза само парацетамол и да почна аспирин протект, притеснявам се да го пия в толкова ранен етап ? Някой от вас с ковид дс го е пила?
Благодаря

Здравейте,

Имам нужда от съвет ии малко успокоение... В 5 г.с. съм, но бях болна от ковид без усложнения. Минах го на парацетамол, аналгин и аспирин. И точно като се оправях имах положителния тест.
Днес се чух с гинеколожката ии ми каза да не се надявам много, защото може Ковид да е увредил плода. Каза ми да ида след 2 седмици на преглед, а до тогава ще се побъркам.

Някой може ли да сподели мнение и опит дали при прекаран ковид без никакви усложнения и антибиотик, може да се отрази зле на плода?

# 321
  • София
  • Мнения: 1 791
То по принцип в 5та г.с. не трябва да се надявате много, но според мен, ако сте нямала висока температура, ковид не би трябвало да навреди.
Две седмици може и да се окажат малко рано. Понякога в 7г.с. не се вижда пулс и може да се притесните още повече без основание. Идете на вагинален ехограф като сте в средата на 8г.с., според мен.

Не се тревожете излишно. Знам колко е тежко чакането между положителния тест и отчитането на пулс. Аз трябваше да ги изчакам тия две седмици миналата година Март месец точно като затвориха всичко и нямаше кой да ме прегледа. А преди да знам, че съм бременна, не бях болна от нищо, но пък бях ходила на минерален басейн, бях пила вино и така пак си беше тревога като се усетих, че може и да съм бременна и направих теста, който го потвърди. Беше ужасно, но всичко е наред. Сега се радвам на красиво и засмяно почти 11 месечно бебе. Кураж и споко.
И не вземайте повече аналгин, не е ок по време на бременност, но и аз взимах няколко преди да разбера.

# 322
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Не съм чувала Ковид да нанася чак такива вреди на плода. Парацетамол и аспирин са съвместими с бременност, за аналгин не знам. При всички положения потърсете второ и трето мнение.

# 323
  • Мнения: 47
Здравейте, мами Simple Smile

Вече боледувалите от ковид ще споделите ли, моля, как се процедира, като трябва да ви се направи изследване или изобщо нищо неотложно, свързано с лечението на вируса? Доколкото разбрах, това става в Майчин дом. Обаждате ли се предварително в болницата, в РЗИ?

Аз съм с положителен тест и от всяка в промяна в симптомите почвам да се притеснявам.

# 324
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Sunnyyy, да за София и аз от познати разбрах, че може да се направи преглед в Майчин дом. Ти как си? По-добре ли си? Да минава бързо и леко при всички!

# 325
  • Мнения: 47
Sunnyyy, да за София и аз от познати разбрах, че може да се направи преглед в Майчин дом. Ти как си? По-добре ли си? Да минава бързо и леко при всички!

Добре съм вече Simple Smile
Ще разкажа как се случиха нещата при мен. За съжаление не мисля, че ще съм много полезна на някоя бъдеща мама, защото така и не разбрах може ли просто да се отиде на преглед.

Имах положителен тест за ковид и бях под карантина. Отидох в майчин дом за преглед-на мен и на бебето, защото си бях правила кръвни изследвания и според лекаря, който ми ги назначи, бяха “притеснителни”. Аз най-вече се притеснявах за бебето, естествено. Иначе нямах сериозни симптоми и се чувствах сравнително добре. Когато отидох там, записаха тоновете на бебето, прегледаха ме с ехограф и ми направиха преглед за разкритие, който много ме озадачи. Никой не ме преслуша и не ми направи снимка на дробовете. Приеха ме в болницата само заради кръвните изследвания и за да съм под наблюдение. Последва 3 дневен простой (толкова е пътеката по здравната каса), през който ми вливаха антибиотик и лекарства и ми мереха температурата. Други тестове и изследвания не са ми правени. Постоянно питах как се развиват нещата, но получавах уклончиви отговори от сорта на “Ми по-добре си” (Аз не съм била зле). Накрая ме изписаха, отново без никакви изследвания, включително и без да ми направят PCR тест. Ако аз не бях попитала трябва ли да пия някакви лекарства, никой нямаше да ми каже нищо. Буквално на вратата ми “предписаха” едни инжекции, за които в аптеката разбрах, че ми трябва рецепта, а такава не ми дадоха.

По препоръка точно на лекарите там, след като ме изписаха, трябваше да ходя за запис на тонове, защото продължавах да съм под карантина и само там това беше възможно при това положение. Последния път, в който отидох, ме посрещнаха с думите да престана да ходя при тях, защото “ние вече нямаме никакъв ангажимент към теб” и разни други любезности. Това доста ме изненада, т.к. тези записи бяха по тяхна препоръка. От това останах с впечатление, че да се отиде просто на преглед, не е възможно.

Цялостното ми впечатление е повече от негативно. Сигурно са заети, но не мисля, че някой се отнесе с внимание, а просто действаха по схема и план, докато изтече пътеката, след което престанаха да “имат ангажимент” към мен. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт