Бременност по време на корона вирус

  • 32 388
  • 325
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 791
Може биозин мама.

# 286
  • Мнения: 13
Момичета здравейте, имам еден въпрос, а не знам към кого да се обърна АГ не вдига телефона. 😕 Започнахме опити за бебе правене, но от няколко дена ми тече носа и се чудя дали мога да пия Биозин Мама. Пия чайове и джинджифил с мед и лимон, но няма резултат. Моля помагайте

Аз в 6 г.с. се простудих и личната ми лекарка ми изписа Авирон Рапид, а в момента превантивно пия Биозин мама. Имам един ситен обрив и се надявам, че не е него. Но не съм го коментирала с лекар, предложиха ми го в аптеката.

# 287
  • Мнения: 44
Надничам да вдъхна кураж на момичетата, които тепърва са разбрали или ще разберат, че носят живот в себе си.
Разбрах, че съм бременна в най-тегавия период от началото на пандемията, когато хаоса беше пълен, работих с поток от клиенти няколко месеца, докато изляза в болничен- оцелях😊и аз, и много други бъдещи мами в същото положение. Спазвайте мерките за лична безопасност доколкото е възможно. Не се вглъбявайте прекалено. Бебета се раждат и ще се раждат винаги, всеки ден, всяка минута- независимо обстоятелствата. Да, факт е, че преминаваме през нещо, което ще помним и вероятно ще разказваме след години, но няма как да живеем в непрестанен страх цели 9-месеца. Помислете от тази гледна точка, че около предпазването от Ковид, неусетно се предпазваме и от много други вируси, бактерии, настинки, които също не са за пренебрегване. В една обичайна обстановка, щеше да е много по-вероятно бременна да се разболее от грип да речем, понеже никой не слага маска, дезинфектант, камо ли спазване на дистанция- сега поне е общо прието.
Пийте си Биозина и по-спокойно. Останете здрави и усмихнати! Всичко ще бъде наред. 🍀

Последна редакция: чт, 12 ное 2020, 06:32 от <Розичка>

# 288
  • Мнения: 15 356
Именно.Света е оцелял и след сто годишната война и след световните,и след испанския грип и след бубонната чума.И под бомби са раждали хората.И аз родих в първата вълна,но си запазих психиката.Успех на всички!
Не сме чак толкова кекав човешкия вид.

# 289
  • Мнения: 103
Благодаря момичета, имах нужда от малко кураж. Бъдете здрави и се пазете 🤗

# 290
  • Мнения: 581
Момичета здравейте, имам еден въпрос, а не знам към кого да се обърна АГ не вдига телефона. 😕 Започнахме опити за бебе правене, но от няколко дена ми тече носа и се чудя дали мога да пия Биозин Мама. Пия чайове и джинджифил с мед и лимон, но няма резултат. Моля помагайте

Когато бях бременна и то в началото на бременността точно биозин мама ми изписаха. Това беше не отдавна в края на миналата/началото на тази година.

# 291
  • Мнения: 2 243
Аз съм бременна и пия Биозин мама от един месец вече някъде. Бях болна и определено ми помогна да го изкарам доста леко. Така че може да си вземете, не е вреден.

# 292
  • Мнения: 19
Здравейте! Аз съм с корона вирус бременна в 7 г.с (мъжа ми ме зарази).Гинеколожката ми изписа два вида антибиотик и куп други, притеснявам се понеже съм в първия триместър,  но късмет 😶

# 293
  • Мнения: 555
Здравейте, доста отдавна сте писала, как мина вируса при вас и съпруга ви. Доста често се споменава, че той протича доста леко при бременни, при вас как беше и как ви се отразиха лекарствата.
Здравейте! Аз съм с корона вирус бременна в 7 г.с (мъжа ми ме зарази).Гинеколожката ми изписа два вида антибиотик и куп други, притеснявам се понеже съм в първия триместър,  но късмет 😶

# 294
  • Мнения: 19
Здравейте, доста отдавна сте писала, как мина вируса при вас и съпруга ви. Доста често се споменава, че той протича доста леко при бременни, при вас как беше и как ви се отразиха лекарствата.
Здравейте! Аз съм с корона вирус бременна в 7 г.с (мъжа ми ме зарази).Гинеколожката ми изписа два вида антибиотик и куп други, притеснявам се понеже съм в първия триместър,  но късмет 😶
Здравейте, все още не съм напълно излекувана , но при мен мина по-тежко.При съпруга ми имаше повече усложнения и в момента е с двустранна пневмония в болница.

# 295
  • Мнения: 268
Може би превантивно трябва да си набавяме повече полезни вещества. Аз лично все повече се навивам да си взема витаминозен бустер.

# 296
  • Мнения: 555
Valia 19, пожелавам ви всичко да е наред с вас и бебчето и дано вече да сте се подобрили и вие и съпруга ви.💗

# 297
  • Мнения: 486
Здравейте момичета много е възможно е да съм бременна.Има седмица до теста. Днес  съм с положителен тест за COVID .Възможно ли е ако съм забременяла  да има някакви усложнения и увреждане на плода ?

# 298
  • София
  • Мнения: 1 791
Не.
Добре е плодчето Hug успех!

# 299
  • Мнения: 1
Здравейте!

Очаква ме раждане края на Май месец и можете ли да ми препоръчате в София болница, в която при естествено раждане (силно се надявам да родя по естествен път, макар че е рано да се каже), дават бебето на майката веднага  след раждането, не й го взимат  за часове, а е пред погледа й през цялото време, ако всичко с бебето е наред, не го хранят без нейно знание с адаптирано мляко и не я задължават да ражда с маска на лицето докато трябва да диша и да се напъва. Също приемът да е само с антигенен тест, а не с PCR и да не ти вливат задължително окситоцин по време на раждането, просто за да го забързат. Извинете ме, ако бъркам някъде, но ми е трудно да се ориентирам къде и как се случват нещата, а за мен тези конкретно неща са важни. Предполагам, че едва ли има болница, която като практика да отговаря на всичките ми условия, но ако може да ме ориентирате къде как се случват тези неща и да споделите своя опит, ще съм ви много благодарна!

Последна редакция: нд, 28 фев 2021, 14:17 от Lilyana Nqkoq

Общи условия

Активация на акаунт