Бременност по време на корона вирус

  • 32 335
  • 325
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 302
В София никъде не пускат половинките. Последно бях миналата седмица - даже от чакалнята ги изгониха повечето заради някои конкретни субекти..

# 271
  • Мнения: 488
Здравейте, мами,
аз съм една много шашната и притеснена бъдеща мама, която е съвсем в началото на една желана бременност, но не спирам да се тревожа за какво ли не. Може би е нормално, защото ми се случва за първи път, а може би е и заради времената, в които ни се налага да живеем в момента Disappointed

Търся съвет и кураж от вас как се справяте с тревогите около коронавируса и факта, че сте бременни или пък имате малки бебета. Има ли тук и други, които бременеят по време на пандемия? Моите страхове са, че ако се заразя (въпреки че спазвам всички мерки), не мога да се лекувам, да приемам почти никакви хапчета, страх ме е и как би се отразило всичко това на плода. Аз съм в 6 г.с. Разбира се, страхувам се и за всичките си близки. Та някак не мога да се зарадвам на чудото, което ми се случва, а само мисля някакви неща и се притеснявам Disappointed Relieved

Хормоните също не помагат, а бушуват и ме правят още по-ревлива и емоционална... Та исках да ви попитам как се справяте вие с всичко това и имате ли някакви съвети?

# 272
  • Мнения: 1 355
Изкарах почти цялата си бременност в пандемията. И на мен не ми се отразяваше добре, бях се опсихарила. Но сега просто не ми пука Simple Smile Съветът ми е просто да носиш маска с висока защита, когато се налага, спазвай дистанция, избягвай да ходиш да пазаруваш в хипермаркетите и въобще места, на които има голям човекопоток, спазвай добра лична хигиена и най-важното - не гледай новини Simple Smile

# 273
  • Мнения: 1 625
Забременях мартенски, като за начало на извънредното положение.
Най-важното е, да си спокойна. Не гледай новини, не чети за вируса, опитай се да избягваш темата, НО се пази. Ограничи излишните излизания с приятели, избягвай всякакви затворени помещение, когато можеш.
По възможност пазарувай онлайн или изпращай някой друг, за да не се буташ в магазините. Не излизай по кафета и ресторанти, ако се срещаш с приятели, нека е на открито и на разстояние. Не си пипай лицето, когато си навън, независимо с маска или без. Ползвай дезинфетант.
Не се шашкай, няма много изследвания засега, но изглежда, че не засяга плода. Не забравяй и че около 80% го карат без или със леки симптоми. Шанса млада и без заболявания да го караш тежко е много малък.
Просто се опитай да се радваш на хубавото, но без да сваляш гарда. И говори с най-близките си, да те пазят и те. Най-вече партньорът ти да спазва и той същите мерки. Ако някой в обкръжението ти е склонен да те поставя в риск, говори, изисквай да спазва дистанция и да те пази. Не се срамувай да откажеш среща с някой, който не желае да спазва правилата или те притеснява по някакъв начин.
Аз лично се насочих към гинеколог, който има отделен кабинет, за да намаля ходенето по клиники и болници.

# 274
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен. За кураж на всички, които се притесняват, от днес и аз съм в клуба. Сутринта се появиха заветните 2 чертички и очаквам с нетърпение прегледа при АГ. Успех на всички бъдещи мами, дано всичко се развива добре в този кофти период. ❤️

# 275
  • Мнения: 7 898
Прекалено много го мислите! Бях бременна по време на първата вълна и работих с заразени от Ковид! Нито съм се заразила, нито съм умряла.

# 276
  • Мнения: 15 356
Прекалено много го мислите! Бях бременна по време на първата вълна и работих с заразени от Ковид! Нито съм се заразила, нито съм умряла.
Аз и родих тогава
Сега да не те линчуват само Joy

# 277
  • Мнения: 16 871
Много хубав съвет е даден по-горе - да не се гледат новини. Толкова гадост се излива там, сякаш върлува чума. Вместо да разкажат за оздравелите, да дадат надежда, че не всички ще умрем, много по-лесно е да се набива колко са умряли днес и колко за диагностицирани днес.

Rolling Eyes

# 278
  • Мнения: 15 356
Аз също не гледах новини и брифинги и генерали.И психичното ми здраве и важно.

# 279
  • Мнения: 16 871
Бобчита, то е доста важно. Имаше един период, в който не можех да спя от притеснения. С изключване на всякакви информационни канали си реших проблема. Ако нещо ме интересува - информация бол.
Разбрах, че съм бременна две седмици след като затвориха държават и света. Сега ще раждам баш в разгара на всички грипове + ковид. Егати какви времена доживяхме.

# 280
  • Мнения: 488
Толкова ви благодаря за куража и съветите! Наистина от сърце!:hugs: Може би съм толкова притеснена, защото ми е първа бременност и наред с всички други страхове и неизвестни се явява и коронавирусът, с който ни заливат 24/7 . Наистина ще се постарая да не следя и чета новини и да се отдам на повече любими занимания. По-спокойно ми е, когато знам, че не съм сама, а още доста жени сме заедно в това! Вярвам, че всичко ще бъде наред!:heart: Другото, което ми, тежи е, че заради обстановката таткото не може да идва с мен на прегледи. Дано докато дойде време за раждането вече да може да присъства!

# 281
  • Мнения: 13
Здравейте, аз утре влизам в 9 г.с. след ин витро. Доста се притеснявам за обстановката, с мъжа ми предимно си стоим у дома и започва да ни личи вече. Grinning Не искам да го научавам от първа ръка, но все пак какво се предполага да направим в първи триместър, ако се разболеем. Имам предвид ЖК, фетална морфология и пр.? Simple Smile

# 282
  • Мнения: 7 898
Мийте си ръцете и това е! Другото е излишно шашкане!
Милиони жени минаха през първата вълна и всички оцеляха!

# 283
  • Мнения: 103
Момичета здравейте, имам еден въпрос, а не знам към кого да се обърна АГ не вдига телефона. 😕 Започнахме опити за бебе правене, но от няколко дена ми тече носа и се чудя дали мога да пия Биозин Мама. Пия чайове и джинджифил с мед и лимон, но няма резултат. Моля помагайте

# 284
  • Мнения: 7 898
На листовката кво пише??

Общи условия

Активация на акаунт