Бременност по време на корона вирус

  • 32 353
  • 325
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 7 898
Това, че е цитирано изследване на кралския колеж, не означава че съветите са вредни. Ако наистина прочетеш нещата в линка, а не само първите два реда, вероятно ще видиш разликата.

Ако твоята шефка в Англия те кара да работиш, то тук лекарите съветват да си стоиш вкъщи, да работиш от вкъщи, да не ползваш транспорт, да не се събираш с много хора, дори роднини. За мен нещата са коренно противоположни.
В линка се казва само тези които са над 28 седмици да си седят в къщи, останалите на работа.
Ъпдейтите са всеки ден ги получавам всеки ден по мейла.

# 226
  • София
  • Мнения: 7 491
За пореден път се убеждавам, че не четеш:

Цитат
Какво мога да направя, за да намаля риска от инфекция с COVID-19?

Най-важното нещо, което трябва да направите, е да следвате ръководството на Националния кризисен щаб и здравните служби. За бременни жени и останалата част от техните домакинства това включва:

•   Редовно мийте ръцете си със сапун.
•   Използвайте еднократни салфетки, когато вие или някой в семейството киха или кашля. Изхвърляйте салфетките веднага след употреба и след това веднага измийте ръцете си.
•   Избягвайте контакт с някой, който проявява симптоми на коронавирус. Тези симптоми включват висока температура и/или кашлица.
•   Избягвайте използване на обществения транспорт, когато е възможно.
•   Работете от дома си, ако това е възможно.
•   Избягвайте струпване на хора в обществени пространства.
•   Избягвайте събирания с приятели и семейство. Поддържайте връзка с близките си чрез телефон, интернет и социални медии.
•   Използвайте телефонни или online услуги, за да се свържете с личния си лекар.

Пускам пак линка:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1207138

# 227
  • Мнения: 1 355
Защо пък точно 28-ма седмица?

# 228
  • Мнения: 7 898
Смятат, че ако се заразиш преди 28 седмица, имаш по-малък риск, отколкото ако се заразиш след това.
За мен лично риска си остава независимо дали си в 8 седмица или 28.

Делисардели, това са общи препоръки, иначе нямаше да съм на работа до 19 седмица. За здравните работници препоръките са след 27 или 28 седмица трябва да излезнат в 12 седмици селф изолация. За останалите работодателя трябва да намери начин да ги сложи да работят  на друго работно място където няма риск от заразяване, или да работят от вкъщи, което няма как да стане в повечето случаи.

Последна редакция: вт, 21 апр 2020, 23:33 от G.Savova

# 229
  • Мнения: 1 355
Странно, а има ли някаква причина да смятат, че рискът от 28-ма седмица нататък е по-висок?

# 230
  • София
  • Мнения: 7 491
Ти продължаваш да говориш за нещо различно, което е актуално при теб в Англия, и явно има препоръки за след 28 седмица.

За трети последен път пускам линк, актуален за България. Никъде не се споменава 28 седмица!
Ако не искаш да го четеш, поне не заблуждавай другите
https://www.bg-mamma.com/?topic=1207138

Смятат, че ако се заразиш преди 28 седмица, имаш по-малък риск, отколкото ако се заразиш след това.
За мен лично риска си остава независимо дали си в 8 седмица или 28.

Делисардели, това са общи препоръки, иначе нямаше да съм на работа до 19 седмица. За здравните работници препоръките са след 27 или 28 седмица трябва да излезнат в 12 седмици селф изолация. За останалите работодателя трябва да намери начин да ги сложи да работят  на друго работно място където няма риск от заразяване, или да работят от вкъщи, което няма как да стане в повечето случаи.

# 231
  • Мнения: 7 898
Нямам представа и никой нищо не ти обяснява само завоалирани фрази.


Делисардели чети внимателно! Това е превод от английските препоръки.
За тези които са здравни работници, съвета е да излязат в изолация за 12 седмици, след тези 28 седмици.
 “ Ако сте в третия си триместър (след 28 гестационна седмица), трябва да бъдете особено внимателни към социалната дистанция и да сведете до минимум всеки контакт с други хора.”
Обикновено препоръките за здравните работници, се определят от самата болница, така че не очаквай да ги намериш в общите препоръки.
Ако можех да се възползвам от тези 12 седмици, сега нямаше да съм в болничен, а в селф изолация.

# 232
  • София
  • Мнения: 7 491
И това е 2 поста по-нагоре - това е основната препоръка и не виждам ограничение за срока на бременността.

Цитат
Какво мога да направя, за да намаля риска от инфекция с COVID-19?

Най-важното нещо, което трябва да направите, е да следвате ръководството на Националния кризисен щаб и здравните служби. За бременни жени и останалата част от техните домакинства това включва:

•   Редовно мийте ръцете си със сапун.
•   Използвайте еднократни салфетки, когато вие или някой в семейството киха или кашля. Изхвърляйте салфетките веднага след употреба и след това веднага измийте ръцете си.
•   Избягвайте контакт с някой, който проявява симптоми на коронавирус. Тези симптоми включват висока температура и/или кашлица.
•   Избягвайте използване на обществения транспорт, когато е възможно.
•   Работете от дома си, ако това е възможно.
•   Избягвайте струпване на хора в обществени пространства.
•   Избягвайте събирания с приятели и семейство. Поддържайте връзка с близките си чрез телефон, интернет и социални медии.
•   Използвайте телефонни или online услуги, за да се свържете с личния си лекар.

Пускам пак линка:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1207138

Дописвам:
Съжалявам, че си в Англия и за теб правилата на работодателя са други. Това е твой личен избор и няма общо с нас. В България здравната и осигурителната система е по-различна.
В крайна сметка ако не искаш да работиш в тези условия и не можеш да излезнеш в болничен, можеш да излезнеш в отпуск, платен или неплатен. Това е въпрос на личен избор и носи своите предимства и недостатъци.

Не виждам каква е връзката между твойте лични неудачи и съветите, цитирани по-горе.

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 00:15 от delisardeli

# 233
  • Мнения: 7 898
Е да де пускаш препоръките на британския кралски колеж Simple Smile. Човека е превел техните препоръки и ги е пуснал в Бг сайт, защото явно в Бг няма кой да си направи труда да ги напише.
Освен ако в България не са ги заимствали.
Ето ти една малка част от е мейл в който ясно е написано, че здравните работници важат други правила.

П/ с няма никаква връзка, но ти упорито ме караш да чета британските препоръки и ми говориш за България . Simple Smile
Нормално е като ми цитирамш британски източник да говоря за Англия а не България .

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 00:19 от G.Savova

# 234
  • София
  • Мнения: 7 491
Аз слагам линк към препоръките на д-р Румен Велев към бременните жени, акушер-гинеколози и акушерки в България. Той е цитирал британски източник, но доколкото виждам не го е копирал дословно, а го е адаптирал за условията в България.

А ти, като искаш да коментираш препоръките в Англия, що пишеш в български форум? Ходи да пишеш в някой британски форум. Или се оплачи направо на Кралицата, на Министър-председателя си, или на Кралския колеж.

# 235
  • Мнения: X
Здравейте. Бременна съм в 5 седмица +5 дни и доста се притесних като разбрах, слес това положение с вируса. Не знам от психическа нагласа или не, ипизтвам леко парене в гърлото, не е болка, не е постоянно, много леко е зачервено, нямам температура. Личната каза да вземам трахизаб, гинеколога също. При една заразена бременна какво е лечението, ина ли опасност за плода, никой не казва нищо

# 236
  • Мнения: 16 872
Е как никой нищо да не казва?! Отвори сайта на която искаш болница и има информация.  Няколко поста по-нагоре, ако си направиш труда, лично аз сложих линк с препоръки и съвети от АГ.

# 237
  • Мнения: X
Препоръки и съвети, да. Но при евентуална зараза, как се лекува една бременна и то в начална бременност. Просто до преди да разбера, че съм бременна не изпитвах страх от този вирус, но от скоро доста се притесних. И най-вече това парене в гърлото, което имам и то само на моменти.

# 238
  • София
  • Мнения: 2 497
Не забравяйте, че освен ковид, върлуват още десетки вируси и бактериални инфекции, от които сме застрашени.
Бременните са рискова група и заради факта, че множество лекарства е препоръчително да се избягват.

Червеното гърло и паренето ги лекувайте според предписанията на личния лекар и АГ. Пийте повече ВитЦ и не се паникьосвайте. Ако получите други симптоми - звъните и така.
Според мен при адекватни мерки от самото начало и връзка с личния лекар, повечето болести минават бързо.

# 239
  • Мнения: X
Не забравяйте, че освен ковид, върлуват още десетки вируси и бактериални инфекции, от които сме застрашени.
Бременните са рискова група и заради факта, че множество лекарства е препоръчително да се избягват.

Червеното гърло и паренето ги лекувайте според предписанията на личния лекар и АГ. Пийте повече ВитЦ и не се паникьосвайте. Ако получите други симптоми - звъните и така.
Според мен при адекватни мерки от самото начало и връзка с личния лекар, повечето болести минават бързо.
Аг и фармацефт близък и доста добър като специалист, ми дадоха трахизан и да правя гаргара с лайка и сода. Лошото е че попринцип съм пушач, и колкото и гадно да е да получа упреци от много от вас, пуша по две три цигари на ден и след това започвам да усещам парене и дращене в гърлото. Леко зачервено е, но ми казаха слес като нямам температура да не се притеснявам. Моя позната бременна в 4 месец, в началото постоянно е поддържала температура 37.0, 37.2. Но сега с този вирус доста съм притеснена, какво ще стане ако имам някаква зараза и симптоми, като температура и не дай Боже корона вирус😪

Общи условия

Активация на акаунт