Ден 1736 от изолацията (забавната тема)

  • 180 426
  • 2 229
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 2 220
Април имам много празници-имен ден, Великден, рожден ден. Не че ми се празнува де. А и ММ ще си е вкъщи, а много ме дразни.

# 976
  • Мнения: 24 467
Април имам много празници-имен ден, Великден, рожден ден. Не че ми се празнува де. А и ММ ще си е вкъщи, а много ме дразни.

Ами накарай го за подарък да прекара едно денонощие на друго място.

# 977
  • Мнения: 5 832
Ден пореден от " изолацията " - на работа съм уж. От 9 сутринта. в 9:15 вече имам неистово желание за убийства и кръв. Шефът го няма от началото на март. Налага ми се да го заместя в някои ( повечето ) неща. На ден по минимум 10 пъти повтарям на всички колеги да си слагат маските и ръкавиците, защото всички шА Омрем, ама не от Корона, а от актовете на РЗИ, ако влязат. Тук-таме влизат заблудени клиенти, безсмъртни естествено. Без маски и ръкавици, кашлят като бесни, а колегите реагират все едно са под автоматична стрелба с АК-44. Току се чува " Ама господине, моля Ви, кашляте, а сте без маска, излезте навън, ако обичате ! " и отговорът " Спокойно, госпожа, от цигарите е! ". Пред аптеката има опашка от 20 човека и не мога да си купя лексотан, диазепам, валидол и производните им. В 8:45 чаках на опашка пред магазина с тайната надежда да ме пуснат за една белина, която ми трябваше за работа. Дойде моят ред, подадох плахо глава вътре и попитах " Аз може ли да вляза? ", а продавачката изръмжа " Ми като няма никой вътре може ", а аз смутено " Ами щото нали има наредба само хора над 60 ", а тя " Аааа, тва ли, е.и им майката, да не им искам лични карти ". Белина няма! Пореден ден обядвах сандвичи, защото всичко е затворено и вече ми се привиждат джолани, ребра и вратни пържоли, обилно поляти с розе.Нямам сили да готвя след 19, пак ще се яде лютеница с шпеков салам, поне като нямаше белина, купих хляб. Вкъщи ме чакат около 3 перални дрехи, боклук за изхвърляне, хладилник за чистене и Генералът в 19. Шефът се връща в понеделник, нямам търпение, никога не съм мечтала толкова шефът ми да се върне.Какво повече да искам от живота?

# 978
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Скоро започва балета, 8 мин. Виждам хора от Бг 😊, в коментарите.

https://youtu.be/KsujJi-pbag

# 979
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
Аз верно ще взема да запиша една психология.  Едно, че ми е тръпка от ученичка, второ- доста работа ще се отвори след кризата. Кароната не знам дали ще ни гътне, обаче бавно и сигурно изтрещяваме дружно🙄
На мен ми е много интересно да наблюдавам хората около мен, реакциите им, мислите. Да наблюдавам мен самата. Ситуацията е "особена" и човек открива нови неща.(аз съм доста доволна от това, което открих за себе си Stuck Out Tongue Winking Eye)

В тая връзка препоръчайте ми подходящи филмчета за седемодишно. Вчера гледахме Феята на зъбките и мноо му хареса. Нещо от рода за Капан за родители.

Лешникотрошачката, Аладин, Красавицата и звяра.
Зайчето Питър, Ice age, Сам вкъщи 1 и 2 (анимационните, с животинки),Колите 1 и 2. Маша и Мечока са много яки и не мисля, че е голям за тях, аз самата ги харесвам Simple Smile

# 980
  • Мнения: X
Ден пореден
Имах нещастието да слушам новините, докато си върша работата. Ми то всяка втора дума им е за вируса. Даже и в спорта. Нищо чудно, че в съседната тема чакат Апокалипсиса... 🤮
Свършиха мъфините, поне алкохол има в излишък. А, наздраве!

# 981
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Важно съобщение!!!

Правителството на Република България подсигурява безплатни бързи тестове за CoVid-19 за всички желаещи. Не е необходимо да се ходи в болница или лаборатория.

 Достатъчно е да изпратите фекална проба на адрес:  Адрес на Народното събрание София 1169 Пл. „Народно събрание“ №2 (Пленарна зала)

# 982
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Мани, от СЗО обявиха, че алкохолът не помагал в борбата с депресията. Взеха ни последната надежда, начи. Хлъц.

# 983
  • София, Лагера
  • Мнения: 3 004
Наздраве!
Вчера отивам в супера под нас, Т-маркет. Имаше хора, не много, но не и малко. Квартален супермаркет, без кой знае колко строги правила за влизане, ако си с маска.
Загледах се в покупките на хората. Взимат хляб и ... алкохол. Водка, ракия, вино... не мляко, не месо, а алкохол... Grinning

# 984
  • Sofia
  • Мнения: 26 672
Нека пие народът,но с мярка Blush
Аз имам яки запаси от вина и уиски,пийваме си по малко с мм и ни е по-спокойно,уж Sunglasses

# 985
  • Мнения: X
Имаме ние също запаси. Тъкмо поръчахме 20 литра червено вино, сватбена ракия имаме още, както и други алкохоли, предимно уиски. Ще поминем. То трябва и за други доктори да има работа след извънредното положение.

# 986
  • Мнения: 2 180
Ден...пореден от цял месец.
Започнах да ставам преди бебето и да заспивам със зор по 3-4 часа през нощта😶 Седя като кукувица обикновено. През деня толкова ми се спи, а като се стъмни все едно ми включва зарядното някой. Готвих, чистих, чоплих нещо по гардеробите, но не ми задържаха интереса дълго време. Работих, то не , че има много работа.
Като заспаха децата, редом с мъжа ми, направих един чийзкейк. Толкова обикалях около него, чаках , точих лиги. Настаних се на дивана с книга и парче от чийзкейка, насладих се на страхотната тишина и аха да отхапя от тортата, и чувам из зад мен “Хай, мама”😳😕
Нито четох книга, нито ядох. Щерката приспала баща си и бебето, поседяла с тях и слезнала при мен....2ка за татко в ролята на детегледачка😆

Остатъка от деня изкарахме всички, заедно с кучетата на двора. Като по чудо при нас беше доста слънчево и приятно. Изкарахме мебелите за двора. Извадихме маса, столове, дивании....за чадър и шезлонги има да си помечтая поне още 2 месеца.
Добре беше, започнах да свиквам с карантината. Усещам как съвсем скоро ще ме връхлети налудничево задоволство от това да си седим само вкъщи, без да излизаме никъде. При нас няма тоалетна хартия по магазините от 3 седмици вече, хората се бият, като ненормални. Добре, че имахме повече, но вече е на привършване и се редих на онлайн опашка над 4 часа за пакет хартия🙂✌🏻

# 987
  • Мнения: 10 941
Леле и това доживях да чуя.. онлайн опашка за тоалетна хартия... Grinning

# 988
  • Мнения: 2 860
Аз правих чизкейк,и пекох блата.Да ама!!Да не ми се надраска формата,щото ми е нова реших да сложа под блата силиконова подложка.Обаче моята се е съсипала и реших да си отрежа от тая силиконка дето си постилам в кухненските шкафове!Щото съм много умна!30 мин в кукъра под налягане на водна баня!Стана чуден гьон.И режа аз ама яко ,и се ядосвам хич не включвам ,че съм произвела подметка от стопен найлон.Пък и ям! Ами трудно се дъвче ,ама аз се боря,дялкам и от трошеното хапвам.Ей като се усетих.....ходих да повръщам.Ми много гадно беше....ама по добре от промивка в спешното!Чак ме беше яд,и едни кебапчета обядвах...преди десерта!Гледам тоалетната и си викам-е колко вкусно ми беше язък!Голяма драма!

# 989
  • София
  • Мнения: 6 023
Когато и галактиката е под карантина.

Май спешно ще трябва да отварят магазините за дрехи. Grinning


Общи условия

Активация на акаунт