Баба Марта бързала, две чертички вързала ! ~бебеправене 371~

  • 27 039
  • 736
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 48
Здравейте!Честито благовещение! Въпроса ми не е много за тук, но някой може ли да ми даде линк към тема с термин Декември 2020?Благодаря предварително! 😊😊😊

# 226
  • Мнения: 2 120
Честито Блавещение, момичета! Нека всяка да чуе благата вест много скоро! Богородица да е с нас, да ни благослови, да ни дава сили и да ни закриля Two Hearts

Последна редакция: ср, 25 мар 2020, 14:16 от Jаsmin

# 227
  • Мнения: 385
Еха, днешният ден на благи вести не остана празен. Весела радост на Адрестеа и Desy_Stz - чертичките ви са отлични, хайде веществените доказателства за тях да си растат тихо и кротко в коремчетата!

Диди, и аз минавам с плонж под твоя прашец - никога не съм имала предпочитания за пол, така че каквото излезе - само да излезе Simple Smile Благодаря!

Знаехме си ние - почват карантинните бебета, по един или друг начин Simple Smile Оу, йе!

# 228
  • Мнения: 2 487
Привет и от мен. Благодаря на момичетата, които ме подкрепиха. Днес ми дойде, очаквано разбира се. Закъсня ми с един ден, но вероятно е заради Дуфастона.

Ходих на рентгенова снимка, за жалост белият ми дроб не се е възстановил от пневмонията и явно се заражда нова инфекция. Вече съм на антибиотик.

Ще си починем един месец, като ще се постарая да изместя фокуса на ежедневието ми и да спра да мисля за бебета и тн. Дано скоро се подобри положението и да възстановят процедурите.

Половинката е пратил на Кацаров последната СГ по имейл. Казал му е да приема още 3 месеца добавките и тогава чак инсе. Пропуснахме да споменем, че заместихме добавката му с друга. Дано има ефект.

Скоро няма да има нищо ново при нас, така че май няма да има смисъл да се включвам в темата.

rave Не ти ли е време за тест?

# 229
  • Мнения: 624
Здравейте, момичета. Как сте?
Честито на новите забременяли, всичко да е наред и с един пухкав финал Hug
Аз този месец сътворих една страшна глупост, та реших да стопирам опитите на този етап. Нито ми беше до секс, още по-малко до опити за бебе. И сега дилемата.. за цял месец само веднъж сме го направили с мм, и то няколко дни след предполагаема о. Попринцип цикълът ми е по-къс 26 дни, като да речем 2 пъти в годината е малко по-дълъг. Трябваше да ми дойде на 23ти, но цикъл още няма. Не смея да си направя тест за сега. Започнах да допускам, че точно този месец ще е от по-дългите и реално още да нямам закъснение. От друга страна, ако е от дългите може и да сме нацелили о. Най-вероятно е от стреса, който сама си причиних този месец и ще изчакам поне до събота. Честно казано за първи път от много време се надявам да ми дойде, колкото и да съжалявам да го кажа. Оплаках се.

# 230
  • Мнения: 2 120
Ето я темата за бременни  с месец декември https://www.bg-mamma.com/?topic=1194245
Пожелавам ви от сърце да се запишете в нея Two Hearts

# 231
  • Мнения: 91
Здравейте! Simple Smile

До сега не съм участвала в такава група, нито пък знаех, че има нещо такова.. до днес.. Simple Smile Историята ми е дългичка, но ще ви разкажа само ключовите моменти до сега - преди почти 3 години родих едно прекрасно, умного и мнооого енергично момченце (което сладко спинка в момента). Завладяни от невероятното усещане да бъдем родители, с мъжа ми решихме да се пробваме отново няколко месеца след появата на нашето Слънчице.. 9 месеца нямахме успех, докато най - накрая не видях двете чертички отнво.. Този път обаче.. нещата не вървяха както трябва - още на първия преглед ни казаха, че точицата ни била по - малка от очакваното за седмицата.. На втория, бяхме при специалист, който потвърди, че всичко е наред (бях някъде в 5г.с).. Но на 3тият преглед... всико приключи.. бебенцето беше спряло своето развитие.. Последваха месеци изпълнени с колебания "дали сега е моментът или не...?" и така до преди 2-3 месеца, когато с нови сили ние започнахме повторно опитите за второ детенце Simple Smile 

Записвам се да ви следя и се надявам когато е писано (скоро) и нашето второ Чудо да се случи!

Желая здраве на всички! Heart

# 232
  • Мнения: 4
Честито Благовещение на всички.Ние опитваме за бебче от февруари месец,от Сливен сме,той на 39,аз на 28,малко късничко се решихме,но не и прекалено късно. Миналия месец овулацията ми съвпадна с тестовете,този съм много объркана,вчера ми се привидя положителен,но днес е отрицателен определено.


Нищо, ама съвсем нищо, не може всъщност да ти каже, подскаже, загатне дори колко прекрасна е новината за новия живот. Вътре в теб. Миниатюрно създание. Всичко му предстои. Абсолютно всичко. Дори превръщането в човек.

Никога няма да забравя точно онзи един микрон от секундата, в който видях двете чертички на теста за бременност. Моят почти на шега купен и поне толкова с лекота използван тест. Шокът беше огромен; огромен, но неосъзнат. Първото, което направих беше да се обадя на бащата – моят прекрасен, разкошен мъж, който от този миг нататък вече беше нещо много повече. Баща.
Той се прибра, аз го хванах за ръка, показах му теста. После седнахме прегърнати и просто гледахме. Малкото парченце пластмаса, което казваше всичко. Взирахме се в него сигурно с часове. И, да, тогава дойде шокът. Най, най-красивият шок.

Както казах, никой не знае какво означава тази новина. Че ще си имаш дете. Каквото и да си представяш, каквото и да изчетеш, изгледаш, изговориш, изслушаш… нищо не може да те подготви за първия поглед, за първата прегръдка, за съсипващата крехкост на това дребничко същество, което е живяло в корема ти толкова време, а сега, сега е навън, сега е родено, сега вече не можеш да го пазиш, както когато бяхте едно цяло, сега искаш да го защитаваш даже повече… секунда след секунда, час след час, ден след ден.

А днес е денят, в който всички жени трябва да празнуват своята блага вест. Денят на майката. На този ден почитаме Дева Мария, Божията майка, на този ден тя е разбрала, че в утробата й е приютен Спасителят.

В моето семейство традицията повелява да си сложим нещо новичко – каквото и да било, яке, чорапи, кърпичка само. Да ни върви на ново, на хубаво. В народните вярвания денят е магически; всяка отрова е безсилна, всяка рана зараства по-бързо, изпълняват се обредни ритуали с прочистваща и прогонваща мощ, излизат самодивите и самовилите…
Магии… А аз ви предлагам да си направите една собствена, дребничка магия. Във вихъра на често изтощителния маратон на родителството, нека започнем този ден с няколко минути спокойствие – спокойствието, което дължим на самите себе си, спокойствието, в което да се потопим и да си откраднем съвсем малко късче време, за да си спомним онзи толкова далечен и толкова близък момент. Моментът на благата вест. Ти си бременна. Ти носиш живот. Ти ще бъдеш майка. Ти си създала. Сега то ще създаде теб.

Защото всяко детенце е Спасител.


Ето да видите тестовете,да кажете мнение:
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 25 мар 2020, 17:50 от TanyaAngel

# 233
  • Мнения: 590
Ето ме и мен след дъъълго НЕписане в темата .
Честито на всички момичета видели 2-те чертички , бъдете здрави и се пазете ! ❤
Много се развълнувах на теста на Маги , все едно видях своя тест за бременност . (Тя беше една от първите ми любимки от както започнах да пиша в темата - май 2019) .
Честито и на момичетата със заповедите ! Дано в по-скоро време се случи и вашето чудо , стискам палците и на краката ! ❤🤞
Докато кажа на новите момичета "Добре дошли" , те са вече в отчетни ! Време е и ние по-старичките в бебеправенето да се изнасяме! 🤗
Миналия месец пак си ми дойде,  и този месец няма да бъде нещо по-различно,  сигурна съм .
Вчера разбрах ,че една моя близка приятелка е бременна,  но не иска детето и смята да го махне . Казвам ви тотално се побърках , опитвам се да я разубедя,  но ако е решила , няма как да я спра. А пък онзи ден разбрах , за една не чак толкова близка приятелка ,че чака близнаци , зарадвах се от сърце . Абее 5-6 момичета които познавам са бременни , само аз не съм . Нещастие след нещастие се случва в моя живот . Заради този проклет коронавирус не се знае дали ще имам и сватба , а знаете от колко време се подготвям за нея . Объркаха ми се плановете тотално . Цикъла ми се скъси драстично , миналия месец ми дойде на 21-вия ден , О би трябвало да е на 8-мия ден (ЛФ ми е 14-15 дни), да ама май закъснях с тестовете за О , трябваше да ги започна от 6-тия ден , а аз ги започнах направо от 8-мия, защото не можах да се наредя до аптеката) . Следователно трябва да не ми дойде след 2 дни. Поста ми е хаотичен , съжалявам за което .
Не съм пропускала да ви чета , но просто не ми се пишеше .

# 234
  • Мнения: X
Мислех и аз да пиша за първите си симптоми още преди закъснението. С удоволствие отговарям!

Първото беше....газове....от момента на предполагаемото зачеване...RelaxedRelaxedRelaxed Срам, не срам си казвам!

Второто - умиление, чувствителност. Много жалост човек съм, лесно се натъжавам, сега тези усещания бяха засилени.

Третото - глад! За месо! А бях чела, че повечето жени са точно обратно - не искат месо. А аз тичах за кайма, за вратни пържоли...

Четвъртото - имаше усещане, че нещо се случва.

Петото - онова повръщане ден преди датата на цикъла.

На самата дата вече се почна с желанието за кисело, забелелязах и промяна в зърната.

Продължавам да ви следя и пожелавам след този прекрасен ден да дойдат повече благи вести!

Редактирано: как можах да забравя! Болки в кръста. Бях решила, че имам дискова херния 😁

Много цветни, разбообразни и реалистични сънища.

Бяло течение!

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 09:55 от Анонимен

# 235
  • Мнения: 4
Мислех и аз да пиша за първите си симптоми още преди закъснението. С удоволствие отговарям!

Първото беше....газове....от момента на предполагаемото зачеване...RelaxedRelaxedRelaxed Срам, не срам си казвам!

Второто - умиление, чувствителност. Много жалост човек съм, лесно се натъжавам, сега тези усещания бяха засилени.

Третото - глад! За месо! А бях чела, че повечето жени са точно обратно - не искат месо. А аз тичах за кайма, за вратни пържоли...

Четвъртото - имаше усещане, че нещо се случва.

Петото - онова повръщане ден преди датата на цикъла.

На самата дата вече се почна с желанието за кисело, забелелязах и промяна в зърната.

Продължавам да ви следя и пожелавам след този прекрасен ден да дойдат повече благи вести!
    Амин

# 236
  • Мнения: 91
Здравейте,

Снощи до късно навасквах с темата Simple Smile Честито на всички с прекрасни новини! Heart

Аз от няколко дни имам болки в гърдитe, което е неестествено за мен, но не мога да преценя дали това е от късна овулация или защото нещо се е получило. Последният ми МЦ започна на 05.03 и по календарче ову трябваше да бъде на 19ти.. Не ми се иска да се пренавивам, че после ще ми е по - гадно...
Поне не мога да избързвам с тестовете Grinning MM винаги ме е съветвал да изчакм закъснение и чак тогава да се тествам.. А пък в момента само той ходи до аптеки и магазини, така, че ще си чакам поне още 9 дни, докато не успея да го накарам да ми вземе тест Grinning

Един въпрос от мен, пиете ли кафе? Simple Smile

Успех на всички и се надявам и днес да има много по много желани червени II (sun)

Последна редакция: чт, 26 мар 2020, 07:41 от Eeyoreeeee

# 237
  • Мнения: 666
Да, пия кафе, както винаги - сутрин и след обяд. Едно от най-големите ми удоволствия! Не съм пушач, но пък ми харесва вечер чашата с вино! Wink Общо взето живея си както винаги. След + тест виното само ще го мириша 😞 Simple Smile Кафето не ми е пречело през бременностите ми, някои имат непоносимост. Когато не се прекалява с него и се чувстваш добре не виждам проблем.
Мен пък не ме болят гърдите, което е странно. Накъде ли не ги мачках! 🤣
#дваднидоМ#

# 238
  • София
  • Мнения: 302
SsSa - надявам се че каквото и да се е случило- няма страшно и всичко ще бъде наред - стискам палци.. дръж ни в течение
Пълнолуние - съжалявам да го чуя, но един месец не ем ного  - най-=важното е да се погрижиш за себе си и да си в добро здраве при бременност!
lara-lara - и в София е снежно - през зимата не сме имали толкова сняг
Believe - много се радвам за теб,това си е крачка напред! Стискам палци да се похвалиш и за резултатите на ТМ. По-добре наистина да проследите ОВУ няколко месеца, да провериш наистина пролактин и някои др неща, да провериш тръбите ако вече не си (не помня извинявам се) и след това към инсеминация - това все пак се води леката артилерия - като точно таймиран секс и съкратен път за плувците, пак нищо не е сигурно, но ето при Диди как се получи от 2я път. Доколкот чета все пак СГ трябва да е добра да не кажа отлична за да се получи - и аз се надявам на инсеминация, но тепърва трябва тръбите да се проверяват, а и не се знае моят док какво ще препоръча... трябва да видим и какво е към тогавашна дат положението на СГ.
Маrgolota звучиш ми в добро настроение,което ме радва ! ( много са смотани твоите шефове ) Simple Smile
Eeyoreeeee TanyaAngel добре дошли в нашата уютна тема, дано не се задържате много както последно присъединилите се няколко момичета и направо към отчетни! Simple Smile
Eeyoreeeee стискам палци, ТМ право говори че по-добре е да изчакаш до деня на М поне, знам че нямаш търпение. За кафето - знам че не е полезно да се пие по много заради кофеина, което ще рече повече от 2 или 3 на ден(от което съм чела), та аз съм останала вече на вариант с едно на ден, ама това просто щото търся под вола теле и защо не става толкова време Pensive иначе не бива да се ограничаваме и вторачваме във всичко и да си живеем нормално(както и Чери казва) ама на аз и с горещите душове внимавам даже след ОВУ, алкохол не пия много, ама и на мен ми върви по половин - една чаша вино или бира -  За повечето неща ги водят че трябва да се спра на 100 процента след установяване на бременност... може би някое от другите момичета може също да каже.
TanyaAngel  - въобще не сте се решили късно - какво говориш Simple Smile
Текстът за Малкия Спасител ме докосна - много ми хареса... как ми се  иска ...
За ОВУ тестовете - като гледам ми се струва на 24ти е бил положителен, което значи че на 25 или 26ти ти е била/е овулацията, но и преди съм казвала тези тестове дават само някаква ориентация - най-добре направи проследяване на Овулацията при твоето АГ ( 3 поредни мес най-добре) за да добиеш представа какво кога се случва,колко са и дълги фазите, а след това с тестовете се следи.
Пожелавам много положителни пролетни тестчета скоро!
Dreamer Heart ех много съжалявам да чуя че си в такъв период...но пък винаги след много злополучия едно след друго следва да почне серия от хубави неща, така че дано - може точно това объркване на цикъла и всичко да донесе хубава вест! прегръщам те. надявам се вирусната ситуация да отмине,  - за кой месец бе планирана сватбата- не беше ли юни (не помня извинявай)?
Adrastea - благодаря за подробния пост Grin
Mrs. Cherry Simple Smile хааха стискам палци да е на късмет това мачкане.

# 239
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
О без кафе не мога със сигурност.Не съм ви разказвала,но като отидох да ми вземат кръв за ПРП-то бях гладна и жадна.Мислех и други изследвания да правя и затова.Е да,ама лаборантката ме боде и няма кръв,ама никаква.А за ПРП трябват 20 мл.Казах ѝ,че ще пия вода и кафе щом няма да ми взема кръв за друго.Изпих около 1 литър вода и едно много силно кафе и кръвта тръгна без проблем.А и кръвното ми бе под 90 на 60,което също може да е причина да не тръгне кръвта,а с любимата напитка се оправи веднага.Та при бременност ако много не ми се гади ще пия по едно-две по-слаби кафенца.

Общи условия

Активация на акаунт