Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 31

  • 73 230
  • 962
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 89
Някой дали може да даде препоръка за педиатър - личен лекар ? Има ли разлика в това, че е частна болница в сравнение с това да се запишем в някое дкц, да речем, от гледна точка ползване на пътеки по здравна каса или като цяло се заплаща допълнително за прегледи и тн ?

# 541
  • Мнения: 2 534
Родих юни месец и много исках да ми дадат бебето да го закърмя веднага, но не, трябвало да е 2ч за наблюдение. Веднага след раждането го гушнах и после го взеха за наблюдение. После обядвах и дойде неонатоложката да ми го покаже, и аз го награбих и го сложих на гърда, въпреки протестите ѝ, та засука за минутка, преди да ми го вземе. После ми го дадоха чак на петия етаж, примерно 4ч след раждането.

# 542
  • София
  • Мнения: 2 666
И при двете ми раждания гушнах бебетата веднага. След двучасовия престой една от сестрите ми ги донесе и настояваше да ги сложа да сучат. С първото много ми помогна, защото не знаех какво да правя. Второто ми дете спеше и предпочетох да не го будя. Обясних й че ми е второ дете, че съм кърмила първото и ако имам проблеми ще я потърся. Помоли ме да не го оставям дълго време гласно.  

Но въпреки всичко винаги съм била на мнение, че ако имат консултант по кърмене, който се занимава само с това ще бъде голям плюс за отделението.

# 543
  • Мнения: 6 706
Някой дали може да даде препоръка за педиатър - личен лекар ? Има ли разлика в това, че е частна болница в сравнение с това да се запишем в някое дкц, да речем, от гледна точка ползване на пътеки по здравна каса или като цяло се заплаща допълнително за прегледи и тн ?

Личен лекар от екипа на самата Токуда - няма.
Има външни лични лекари под наем в сградата на болницата, както под наем са оптиката, кафето, т.н.

# 544
  • София
  • Мнения: 7 645
При мен имаше крива само на 3-тия етаж, спука ми вена и не ми разреши да ми донесат храна първата вечер.
После се смениха и всичко беше ок.
Бяха майтапчийки и забавни.

А на 5-ти етаж пък санитарката (беше една и съща) накрая вече се и заговорихме за деца. А неанотологичните сестри (освен една) бяха напълно ок.
Ама може би защото не ми е първо дете, всичко си ми беше ясно ... знам ли
Аз съм мн доволна,  на мен два пъти на ден минаваха да ми предложат гащи, превръзки, подложки, профенид и тнт

# 545
  • Мнения: 55
Момичета, а защо след като вече всичко пише че е събрано на 5тия етаж, ражданията продължават да са на 3ти?

# 546
  • Мнения: 16 871
Защото момичетата, които пишат са раждали преди месец например, когато са раждали на 3 ет.

# 547
  • Мнения: 733
Аз раждах в Токуда преди 20дни и всичко вече е само на 5ти етаж.

Остава само АГ кабинетите да ги преместят.

# 548
  • Мнения: 289
Раждах в Токуда миналия Септември. Даваха ми превръзки, постелки, еднократни гащи и нощници колкото си поискам. Профенид ми носеха сутрин -2бр. Въобще не е имало проблем.
За кърменето също съм на мнение, че им трябва консултант. Първо дете ми беше и въпреки, че бях изчела света се чувствах несигурна да следвам интуицията си, при положение, че ми казват - дръж я по 1 минута на гърда, през 3 часа. Утре по 3 минути. Вдругиден  по 5... Добре че беше една приятелка да ми вдъхне кураж да слагам бебето на гърда, колкото може по-често и да не ги слушам с тези минути. Последният ден направихме пробно кърмене, видяха, че имам кърма и бебето е сукало предоволно, тогава чак ми дадоха някакви адекватни съвети. Та един консултант би вдигнал нивото още повече. Това е единственото, което не беше ок според мен.

# 549
  • Мнения: 109
Аз съм раждала два пъти в Токуда. Първият естествено с предизвикване и имах консултация с анестезиолог предната вечер, второто спешно секцио след 12 часа ест. раждане анестезиолог само ме попита дали са ми слагали друг път упойка и какъв вид, нямаше време за други обяснения. След секциото ми показаха бебчето и след като ме сложиха в стаята ми го доведоха веднага даже го сложих на гърда защото беше много гладен (едва ли е било повече от 40/50 мин след секциото). При всеки нещата се случват различно. Аз съм много доволна от всичко и всички там! Носих си всякакъв багаж, но те ни предоставиха всичко необходимо. Относно подкрепата за кърмене първият път ми помогнаха много, даже акушерката ми каза че имам коластра и да не му давам изобщо добавката. Вторият път вече ми беше ясно, но жената която беше в стая с мен помоли за помощ и специално дойде една акушерка показа и как да сложи бебето и как и кога да се изцежда при нужда.

# 550
  • Мнения: 16 871
Синът ми повърна кървави нишки няколко пъти и заедно с изследванията, които му правиха по този повод искаха да се изцедя, за да видят дали не идва от мен. Аз не успях и без да се налага да моля, една акушерка предложи да ми помогне. За точно 2 мин ми изцеди от гърдите.

Но като цяло към кърменето в България разбиранията са малко остарели. Аз не им се сърдя, защото за неонатолозите и сестрите при бебетата е важно те да са добре, нахранени и да наддават.

# 551
  • Мнения: 126
Здравейте,
Тъй като Д-р Илиев вече не работи в Токуда, има ли някой представа, дали телефона си му остава същия и къде преглежда сега? 🙄

# 552
  • Мнения: 105
Здравейте,
Тъй като Д-р Илиев вече не работи в Токуда, има ли някой представа, дали телефона си му остава същия и къде преглежда сега? 🙄
Здравейте! Аз не се следя при него, но на 34 страница са написали, че се е преместил в Надежда.
Успех!

# 553
  • Мнения: 1 501
В Надежда е, видях, че вече го има и в списъка на лекари следящи в ЖК. Телефона му май си е същия, а и преглежда и в частните си кабинети.

# 554
  • Мнения: 16 871
Аз раждах в Токуда преди 20дни...

Pcr тест искат ли при постъпване в болницата?

Общи условия

Активация на акаунт