Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 31

  • 73 653
  • 962
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 7 645
Мисля че пакета без ехографиите е 400лв, а с тях - 600. Но няма как да не се плати нищо.
Реално тук в Токуда тези две неща са разделени, а в другите болници са включени в една цена.
Никоя болница не прави тези ехографии.

# 76
  • Мнения: 16 906
За жалост да, никоя друга болница не предлага тези доп.изследвания.
Дори в Надежда и кръвна картина и група не пускат, което е разочароващо.
Така че, навсякъде си има плюдове и минуси.

# 77
  • София
  • Мнения: 7 645
Да, в Надежда ако не видят проблем не пускат нищо...
Предполагам ако майката има някакви усложнения или пренатално се е видяло нещо, ще направят всичко необходимо.

Аз с моя ГД, сумати неща станаха дето после трябва да гледат на бебето. Глюкозата,  бъбреците, сърцето, белите дробове и тнт ...

# 78
  • Мнения: 16 906
Значи на правилното място си. Аз съм мн впечатлена от неонатологията и лекарите там. Правиха изследвания на сина ми при възникнал проблем, интересуваха се, въобще нищо лошо не мога да кажа. Много ги гледат бебетата.

Колева ли ти дава дози за витамините?

# 79
  • София
  • Мнения: 7 645
Колева можеше и да ми даде ако сама не си бях дала Simple Smile Тя иска да ги следим, но гледа референтните за лабораторията, което пак е по-добре от нищо. Нямаше да съм с дефицити със сигурност.

Оценява, че искам да ги следя и че го правя (явно не всички хора го правят заради различни причини).

Иска да смъкна б12 сега, ама то и аз искам.
Беше станало 1200, сега е 800, ще го смъквам до 600.
Интересното е, че не съм променяла дозата, явно по някое време бебето вече не го ползва толкова. За разлика от Б6, който с една и съща доза ми намаля.

Иначе за бебето много се надявям да е така и с моето, апък защо не и да се окаже че е пушка като се роди Simple Smile Но който лекар е сериозен и чуе за гестационен диабет се отнася с доста внимание, защото явно си има особености. Аз не знаех за тях и сега виждам колко е важно след като родя всичко да се провери.

Знам, че викат Маринов като консултант ако нещо ги притеснява (той ми каза), каза че са мн светнати и ако кажат, че няма проблем, наистина няма.
Бебето има и лека дилатация на единия бъбрек, което е уж физиологично ама ще се провери и следи, няма как.
Заради ГД е хубаво да остане в мен колкото може повече, за да е сигурно че дробовете са ок.
Аз мислих, че Колева е фен на по-ранното вадене и малко ме учуди.
Мен пък ме гони параноя да не стане нещо в последните седмици на чакането ...
Абе ... луда работа Simple Smile

# 80
  • Мнения: 16 906
Брайда, а кой ти ги следи витамините и назначава дозите?

Иначе неонатологията много изпипват нещата и са доста взискателни.
Моят син беше с разширено легенче, много се притесних, но го израстна, така че това не го мисли. Всичко ще се нареди.
Ти как отключи ГД? Или си имала и преди това?

А какво мисли Колева относно секциото? Имаше една мама от провинцията, бяха назначили дата в последния възможен момент.

Случайно да си повдигала въпроса за т.нар и толкова засягани джобове?

# 81
  • Мнения: 5
Здравейте, каква е цялата сума за раждане в болницата? На 1 място виждам 2700,на друго 3500...
1600лв. раждане
700лв. Неонатологичен пакет на бебето
130лв. Двойна стая
250лв. Единична стая
Проверено преди три дни, предстои ми секцио, обясниха че деня преди операцията и деня на операцията не се заплаща леглоден!

@AnitoBankova, Цената на стаята е на вечер така ли 😂😂 струва ми се че съм била в 5-звездни хотели с по-евтини стаи, но какво да правиш, все пак който не може няма да ходи там и така. Просто са прекалили с цените, а има и една административна такса мисля че беше 40лв на ден, накрая ти я слагат на сметката, понеже са ме приемали там в АГ за 1 ден помня, че имаше скрити таксички.
Цената е на ден, като мисля, че три дни се заплащат при петдневен престой.

# 82
  • Мнения: 2 549
Брайда, 800 си е супер стойност, чак пък да го смъкваш умишлено...

# 83
  • Мнения: 294
Здравейте, включвам се и аз с няколко въпроса. Аз съм от малък град, тук се и следя основно, но имам намерение да раждам в София и конкретно съм се насочила към Токуда. Притеснено ми е и съм малко неориентирана. Исках да попитам кога е най-удачно да си избера АГ за проследяване до края и съответно към коя г.с е най-удачно да го направя това.  Също така гледам за здравно осигурени лица нормалното раждане излиза горе долу 2700,  но не разбрах тази цена включва ли епидурална упойка или тя е допълнително заплащаща се "екстра" хах. Благодаря ви предварително 🙂

# 84
  • Мнения: 3 959
Включва се упойка. За израждащия - точна седмица не мога да кажа, но е хубаво да си запазите час доста по-рано, защото за някои специалисти няма свободни месец напред, а в тази ситуация, може и два месеца.

# 85
  • София
  • Мнения: 7 645
Брайда, а кой ти ги следи витамините и назначава дозите?

Иначе неонатологията много изпипват нещата и са доста взискателни.
Моят син беше с разширено легенче, много се притесних, но го израстна, така че това не го мисли. Всичко ще се нареди.
Ти как отключи ГД? Или си имала и преди това?

А какво мисли Колева относно секциото? Имаше една мама от провинцията, бяха назначили дата в последния възможен момент.

Случайно да си повдигала въпроса за т.нар и толкова засягани джобове?

Мисля, че не ми трябва лекар, за да следя Б12, Д, фолат и Б6 да са ми в нужните стойности Simple Smile аз половината си ги следя от преди забременяването Simple Smile Само за Б6 е малко по-специфично. Тя ги следи, но те са ок от началото, констатира че са добре и така. Ако не бяха, щеше да ми ги коригира.

Иначе да, тя смята че трябва бебето да седи максимално много в мен особено сега и особено с ГД. Ще е секцио защото и предното ми беше, следи ми белега и той бая изстънява, мен лично ме е шубе от нормално след секцио.

Отключих го в 10-та гс. От преди това имах ИР.
Иначе 800 знам, че е добра стойност, но мисля че няма как да я задържа. Ще се смъкне малко, после ще се двигне пак. С минимална доза ми се вдига в момента. Аз и ям много протеини и то и от храната сакаш расте Simple Smile

Не сме говорили за джоба все още.

# 86
  • Мнения: 2 855
Аз съм говорила с нея за джобовете. Каза, че напоследък били много модерни, но всъщност били рядкост и се виждали на ехограф. Да не мисля за глупости и да си гледам живота.
И каза, че има много меркантилни колеги, които оперират несъществуващи неща. Особено джобове.

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 09:22 от the doors

# 87
  • Мнения: 16 906
Брайда, радвам се, че не са ти нужни. На мен ми беше нужен лекар, защото не знам как бих си назначила инжекции при необходимост.  Иначе преди бременност и аз си ги следях сама.
Интересно ще ми е да споделиш за джобовете след разговора.

Дорс, може и да са рядко срещани, а ппосто тук да са се събрали пишещите с такъв проблем.

# 88
  • София
  • Мнения: 7 645
За инжекции, Колева би назначила веднага, говорили сме си и за вливане на желязо и белтък ако се наложи.

Просто аз като забременях бях с доста ниско Б12 (маалко го бях пренебрегнала, защото не вярвах да забременя) и започнах да взимам по 2-3 хапченца на ден. В началото не се ползва толкова, колкото към 12-13седмица и наваксах стойностите. Чета доста информация. Знам, че тука в БГ лаборатории, горната граница е доста снижена, същото се отнася и за вит. Б6.  Тя в началото ми казваше да взимам по 1 таблетка на ден и ако се наложат по-нататъка инжекции. Но аз наваксах и не се е наложило.
За Б6 никога не го бях пускала докато тя не ми каза, че ще го "проверим", беше към 10гс, пуснах го и излезе дефицит. Почнах да го взимам както си пише на опаковката на шишенцето, тя така ми каза също - виж дозата от опаковката. Покачи ми се дори и над горната граница, но после почна да пада...

Държи много да пия омега и пробиотик, като не ми е рекламирала марки, каза ако не мога да избера сама да я питам. Аз ползвам продуктите на здравис - витамини, вит. Б6, омега и пробиотик, а вит. Д ползвам на Doctor`s best, a B12 ползвам на Natural factors.

При нея ако кажеш, че искаш да се следят всички тия витамини, тя се кефи и го оценява доста. Намеква го ако не го кажеш, но не е задължително и ако не държиш, няма да ги изписва, защото разбира че товарят бюджета. Аз на месец давам по 250лв за изследвания, отделно по още поне толкова за добавките, защото са скъпи.

ако имаш здравно осигуряване е супер, пише ти ги на амбулаторния лист, пускаш си ги и после се изплащат, но аз имах само 400лв за бременност и тнт... които свършиха супер бързо.

Според мен за джобовете наистина не е толкова масово, колкото се пише тук. Има наистина стотици хора, които не са писали никога тук. Познавам доста родили в токуда и то по 2-3 пъти секцио при различни лекари и не са имали такива проблеми.
Дано и ние не попаднем в лошата статистика.

# 89
  • Мнения: 16 906
Брайда, аз бях останала с впечатлението,  че се ограничава само до референтните тук, а те са занижени доста. Това, което казваш е хубаво.
Още повече, че Колева дори по ЗК преглежда.
Докато бях бременна много четох за тях и слава Богу, че моят аг ги следеше. Благодарение на това имах супер показатели след секциото.
Б6 е много важен и моят го изледвах още към 8 гс. Бях в супер дефицит, някъде към 0.  Иначе и аз от предлаганите в здравис, но от щатите ги взимам.
Голямо перо е в бюджета, като се сетя - преглед на частно, клексан, витамини, изследвания и накрая ти се завие свят.

Скрит текст:
Докато бях бременна ми се появи кожен проблем и кожин лекар веднага ме диагностицира с розацея. След като започвах прием на В6 веднага ми се оправи кожата, съответно диагнозата беше тотално грешна. Та много са важни.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт