Нашите орхидеи – тема 29

  • 29 936
  • 735
  •   1
Отговори
# 150
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Ми то момичето не е виновно, на етикетчето, с което се продават орхите пише да се поливат на седмицата по веднъж да се торят в месеца веднъж и т.н.
Аз вече се ориентирам по корени, когато са станали сивкави и лекота на саксията тогава поливам понякога след 14 дни понякога и след три седмици Hug в монента, лятото ще видим колко често.

Моята Манхатънка пуснала спяща пъпка и точно окапаха цветовете и сега след 3-4 седмици ще чакам нов цвят с колежката на която залагахте кога ще цъфне първия цвят, а да видим моя кога ще цъфне, че ми оредява красотата в градинката:blush:

# 151
  • София
  • Мнения: 1 210
Скрит текст:
Скрит текст:
Вече мога ли да отделя и да засадя бебетата? Коренчетата са към 5 см. Не знам дали двете на стъблото може да се отделят успешно или трябва да избирам едното. И изобщо как най-добре се прави това - режа старото денди, за да освободя корените, или режа и засаждам с част от старото стебло? Или ги отделям някак си без да режа?
Извинете, че застрелвам със 100 въпроса в секунда, но много бързо и точно ми помагате винаги тук Flowers Hibiscus

# 152
  • Assenovgrad
  • Мнения: 60
Това е цветоноса. Нищо притеснително няма. С времето ще тръгне добре ако я поливаш правилно.
А как е правилно да се полива? И да слагам ли течна тор?

# 153
  • Мнения: X
Отделят се с леки въртеливи движения, не режи нищо, защото старото растение не е умряло, въпреки, че пуска кейки.

# 154
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 995
Това, което виждам май не е за отделяне. Ама и не ги виждам много ясно.

Dariss, поливането става когато цвета на корените стане сребристо сивкав. Много зависи какви са условията при които ги гледаш. Трябва да засъхне сустрата. Ориентир е цвета на корените.

Последна редакция: пт, 03 апр 2020, 21:58 от Angela61

# 155
  • София
  • Мнения: 1 210
Благодаря! Ще пробвам да врътна и да отделя, ако не стане-ще режа.
Майката е леко спаружена, но знае ли човек, може да живне като се махнат тези изедници  Grinning

# 156
  • Мнения: X
Благодаря! Ще пробвам да врътна и да отделя, ако не стане-ще режа.
Майката е леко спаружена, но знае ли човек, може да живне като се махнат тези изедници  Grinning

Ами то и моето нобиле беше бая спаружено, че и сцепено на места, ама взе, че цъфна.

# 157
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Аз не разбирам, защо искаш да отделяш кейкито. В саксията се вижда само една голяма псевдобулба (стъбло) и една малка счупена. При дендробиумите няма смисъл да се отделят кейките, напротив, по-добре е да растат заедно, освен ако не държиш да имаш второ растение. Снимах да видиш как са при мен, както и fallon_fallon ти е казала, спаружени са, но не ги отделям.
Скрит текст:




И един дендробиум Бери ода

# 158
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Може ли някоя от вас да ми покаже субстрата, в който е дендробиумът им? Отблизо? Hug

# 159
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
по-дребен, с добавка кокосови влакна.
не са кори като на фалчетата.

# 160
  • Мнения: X
Моето Нобиле е в чисти кори, няма никакви примеси.
Имам Бери Ода и Хибики, мисля да ги пресадя в самополивни с керамзит, ама бая ме е ударил мързелът и съм го отложила засега.

# 161
  • Карлово
  • Мнения: 406
Привет на всички! Надявам се , че в групата има някой биолог, вирусолог с две думи експерт по този въпрос. Имам някакви гадове в орхидеите. Но с тази карантина  е много сложно. Също така във връзка с коронавирусоманията Wink Mask свалих от тавана една самоделна ултравиолетова бактерицидна лампа .Та питането ми е, дали е ефективна и за този тип вредители. Бактерии , вируси и всякакъв вид бубулечки убива.

# 162
  • Мнения: X
Привет на всички! Надявам се , че в групата има някой биолог, вирусолог с две думи експерт по този въпрос. Имам някакви гадове в орхидеите. Но с тази карантина  е много сложно. Също така във връзка с коронавирусоманията Wink Mask свалих от тавана една самоделна ултравиолетова бактерицидна лампа .Та питането ми е, дали е ефективна и за този тип вредители. Бактерии , вируси и всякакъв вид бубулечки убива.

Дай снимка, така наизуст е малко трудно да ти се помогне.
Бактерии, вируси и буболечки са 3 различни работи.

# 163
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
ти си го написала - бактерицидна Wink

# 164
  • Карлово
  • Мнения: 406
Привет на всички! Надявам се , че в групата има някой биолог, вирусолог с две думи експерт по този въпрос. Имам някакви гадове в орхидеите. Но с тази карантина  е много сложно. Също така във връзка с коронавирусоманията Wink Mask свалих от тавана една самоделна ултравиолетова бактерицидна лампа .Та питането ми е, дали е ефективна и за този тип вредители. Бактерии , вируси и всякакъв вид бубулечки убива.

Дай снимка, така наизуст е малко трудно да ти се помогне.
Бактерии, вируси и буболечки са 3 различни работи.
Аз знам , че са различни неща, затова питам дали действа и в други области. А снимка не мога да дам ... фотото ми е много допотопно и не успявам да снимам. Малко около мм светличко, продълговатичко, подскача, на един цветонос намерих няколко миниатюрни капчици роса

Общи условия

Активация на акаунт