Нашите орхидеи – тема 29

  • 29 947
  • 735
  •   1
Отговори
# 255
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Може да ѝ е било проветриво или некомфортно до прозореца. Опитай да я сложиш поне на 20-30 см от него (стига да имаш място).

# 256
  • Мнения: X
Днес си домъкнах 2 орхидеи от баба ми. Много зле ми се видяха горките, засега са изолирани. Незнам какво им има и какво да ги правя дали изобщо имат надежда..

Тази в ляво изкарала едно листи и се вижда още едно тръгнало да расте. Що годе имат коренчета виждат се зелени.

# 257
  • Мнения: 4 408
Здравейте,
Подариха ни орхидея. Прецъфтя, сега зимува.  Но виждам накакви странни бели неща по нея. Може ли да кажете какво е това според вас и как да се справя с него? Имам предположение за вредител,  но това ни е първа орхидея и предпочитам да чуя мнения от запознати:

# 258
  • Мнения: 991
Здравейте,
Подариха ни орхидея. Прецъфтя, сега зимува.  Но виждам накакви странни бели неща по нея. Може ли да кажете какво е това според вас и как да се справя с него? Имам предположение за вредител,  но това ни е първа орхидея и предпочитам да чуя мнения от запознати:


Орхидеята ви има памуклийки/памукови въшки.На първа страничка в библиотеката има материал за тях.Успех!
https://drive.google.com/file/d/1dYx7EZQFpAIG2Aw75wiZTyKV1DTu7FTZ/view

# 259
  • Мнения: 4 408
Sunshine29,
Много благодаря за отговора и за линка. Точно за това мислех и аз, но четох и за още някакви подобни гадинки.
Лесно ли се отстраняват и имат ли склонност пак да се появяват? Сега ще изчета и информацията Simple Smile

# 260
  • Мнения: 991
Като за начало можеш да премахнеш поне тези които се виждат,но без инсектицид няма как да се справиш с тях.Ако следваш съветите и обработиш няколко пъти през определено време е лесно,в противен случай ще се появат отново.🙂

# 261
  • Мнения: 13 811
Аз моята се чудя къде да я сложа.Миналата беше на  перваза на прозорец, но северен,никаква пряка слънчева светлина-в смисъл да я напича .Струваше ми се най-подходящо там..Ама не знам защо и се спаружиха листата и я уморих.Тази съм я сложила в средата на стаята,където слънце няма,но и много светлина няма,в смисъл-на сянка си е...Да я преместя ли пак на прозореца?Какъв е шанса, листата  на предишната да са са спаружели заради мястото на което е била?
Стояла ли е на северен перваз зимата ?от другата страна  има ли остъклен балкон. Отдолу има ли парно?

# 262
  • тук и там
  • Мнения: 11 537
_re_ge,подариха ми я на 08.03. и  за еди месец вече беше се скапала от всякъде.Първо си мислех че е аз нещо съм я преполяла,въпреки че я полях 10 дни поне след като ми я подариха,и корените и бяха сиви,но като шума.И след  още 10 дена,започнаха листата да се спаружват.Корените бяха се кашнали направо.
Мисълта ми е,че не зимувала при мен,и не е студено на северния прозорец.Има парно отдолу,но не се е включвало през периода в който беше у нас. Лепнах я на шкафа за всеки случай.


И да честитя празника на всички с имена на цветя! Да сте живи и здрави,много щастие и късмет!
Естествено ви честитя със  снимка на единствената орхидея,която имам..Simple Smile)

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 16:09 от Kaisia

# 263
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Ама пък е красива.
Честита Цветница, момичета!
И новите ми придобивки:

# 264
  • Бургас
  • Мнения: 2 136
Честит празник и именден!

Ангела много нацъфтели новите ти придобивки, браво много дълго да те радват. Какви орхидеи са, нещо по специално? Питам защото много ми заприличаха на една моя, която скоро цъфна в бяло, с лилавееща нотка. Купих я прецъфтяла за майка ми, но я прибрах да не я умори.

# 265
  • Мнения: 13 811
Кайсия много е красива, невероятна. Розово с оранжево ми е любимото съчетание. Мисля си че растението е било болно изначално. Без значение къде е стояло. Аз имам подарък две фалчета за осми март. Едното е бомба, другото в очевидно с проблем, макар мъжът ми да много опитен в избора си. В момента го наблюдавам. Корените са зле. Обработвано е два пъти. Не знам дали ще оцелее но съм направила всичко зависещо от мен.

Северен прозорец е чудесен за топлите месеци но за зимните е тъмно и студено.

# 266
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Maya, мултифлора са и двете. Те са такива, с няколко цветоноса и с много цветчета, не много големи.

# 267
  • Мнения: 6 294
Честит празник!

# 268
  • Мнения: 15 033
Честит празник.




# 269
  • Мнения: 991
Честит празник и от мен!😊

Общи условия

Активация на акаунт