Нашите орхидеи – тема 29

  • 29 951
  • 735
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 103
Момичета, отново ви благодаря. Ще седна да си запиша какво е казала всяка за отделните орхидеи, че се обърках, не съм добра явно в отглеждането им. Този конденз май няма да изчезне скоро. Живея на остров Тенерифе, аз също го казвам неслучайно, за да се има предвид, че температурите са постоянно високи, само лято. Sad Ето това имам, купувала го бях за едно алое навремето.

# 511
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
На Канарските все пак са поносими и сравнително с не големи амплитуди температурите. Аз съм в Мадрид комунидад и ела да гледаш какво става лятото, че и на високо под покрива.
За фунгицид и инсектицид ползвам препаратите на Compo, като фунгицида ми се вижда слаб, но може и аз така да си мисля. Инсектицида обаче е супер.
Фунгицид:

Инсектицид:

# 512
  • Мнения: 103
Angela61, да, амплитуди в температурата няма. Но това слънце като ми пекне в прозореца, от обед до вечер е жега. Да, ще отида до цветарския и ще взема този, виждала съм го тук. Благодаря.

# 513
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Момичета, днес видях едно фалче миди жълтозелено с охраво в средата. Цената около 30€ с кашпа барабар. Огледах я и имаше няколко цвята съвсем увяхнали, но и зелени пъпки неотворени, както и отворени хубави цветове. Корените бяха горе-долу. Някои зелени, другите на път да вехнат.
Та питането ми е дали си заслужава да се купи. Беше единствена, нямаше други от тоз вид. Изобщо сега се вижда, че няма зареждане, но подготвяха като за ново попълнение. Очаква се на 11/05 да отворят и другите магазини.

# 514
  • Мнения: 6 388
Няма смисъл да се сравняват цените в различните държави, т.е. няма как да се прецени дали покупката си заслужава само по този показател. В България съм виждала орхидеи от около 10 докъм 50 лв. При мен тръгват от равностойност на 15-20 лв. и стигат до над 100 за аранжировка с няколко растения, кашпа и джуфки.
Така че критериите според мен са най-вече харесване, състояние на конкретното растение, свободно място, още едно цвете за отглеждане и полагане на грижи, и т.н.

# 515
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Анджела, ако има увяхнали цветове, отиваш с нея до касата и казваш за колко могат да ти я продадат в такъв вид. Щом е и последна, ще ти я намалят с повече от 5% поне. Опитай.

# 516
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Анджела, ако има увяхнали цветове, отиваш с нея до касата и казваш за колко могат да ти я продадат в такъв вид. Щом е и последна, ще ти я намалят с повече от 5% поне. Опитай.
Тази е намалената цена, но не толкова цената ме вълнува ( само е ориентир, цената в този чагазин варира от 6€ за фал с 1 цветонос до 30€ за по-различните фалчета), а дали си заслужава при положение, че е горе-долу в добро състояние да се вземе и после да се лекува евентуално. И я камилата, я камиларя. Интересен цвят е. То е малко като преразказ по картинка, но не ѝ направих снимка. И да, имаше фантифлюшки освен кашпата, дето после ще се хвърлят.

# 517
  • Мнения: 991
Момичета,този звер,моят стар приятел г-н Трипс ли е?

# 518
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Мда, трипс е. И аз се боря с едни, но мойте са черни почти.

# 519
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Леле... как правите такива снимки - браво! А и как ги виждате тези дребните гадинки.... Поздравления!

# 520
  • Мнения: 991
Предположих,че е някакъв вид трипс,но не бях сигурна.Аз уж ги различавам,все пак 2 пъти се борих с тях.Заради цвета се зачудих,че и моите бяха черни.Да ви разкажа от къде изскочи този звяр.Почвам да готвя аз,беля глава лук,подложила съм си парче кухненска ролка и какво да видя нещо се движи.Вадя телефона и правя снимка.Тъй като е много дребно и не се вижда хубаво изрязах снимката и така се получи тази хубава снимка.😉

# 521
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Тоз трипс прилича от тези дето ходят по другите растения. Дано не е по твойте отхита!

# 522
  • Мнения: 2 028
Памуклийки от растенията и дърветата в парковете, трипси от зеленчуците...ужас, няма спасение. Човек да не смее нито да си купи ново цвете, нито да си вземе зарзават. Joy Шегата на страна, ноаз лично наистина се притеснявам ужасно, когато ми подарят или си купя ново цвете, защото мога да си представя с какви гадини ще ме обзаведат.

# 523
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Една от дилемите ми днес с орхито (дето и вас занимавах) беше тази за разните гадинки, че тази година ми идват в повече. Между другото преместих орхитата, които бяха в керамзит отново в сустрат. Май е по-добре. Ще видим.

# 524
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
Ще покажа моята любимка ,дето я пресадих в субстрат за орхидеи.Не е в добра форма,започна да вехне ..Дано се оправи,че иначе много ще ме е яд.Корените и те не са зелени,а преди три дни я поливах(когато я пресадих).
Скрит текст:
   

Тук си личи че цветовете взеха да вехнат. Anguished


А беше такава хубавица преди..

Общи условия

Активация на акаунт