подсече ни се гушката :(

  • 2 254
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 272
И на нас ни се случи,но мазахме с Пенатен цреме.Страхотен е!Бързо възстановяване!







-----------
Пишете на кирилица!!!

Последна редакция: вт, 08 авг 2006, 12:29 от Аурелия

# 16
  • Мнения: 5 391
В тези жеги, които до скоро ни моряха, синът ми се подсече на повечето нежни места, мажа го с крем против подсичане на Шпириг и минава много бързо.

# 17
  • Мнения: 286
За толкова видове мазила ти написаха ... аз си мажа бебето със зехтин, мажа го целия след баня и кожата му е невероятна. Сега в жегите пак си го мажа, но съвсем мъничко слагам. Почиствай добре гушката с водичка постоянно, и покрай вратлето да няма дрехи. т.е. яки и др. подобни, и на въздух ще се оправи, мазвай малко зехтинче за да омекотява.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз мажа с Бюбхен крем за подсичане, когато се подсече някъде и съм много доволна.

# 19
  • Мнения: 298
Препоръчвам ти крема на Mustela за дермо - възстановяваща грижа  Stelatria , от серията Dermo-pediatrie. Той е специално за подсечена и раздразнена кожа. С него всичко ни минава. На няколко пъти в жегата се подсичаше по гушката. Преди да си го купя, беше нещо страшно. От както го открих леко да го видя, че се е подсякъл, веднага го мажа и на другия ден - няма нищо.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 877
добри новини Simple Smile
всичко беше много изсветляло до розово след една нощ с крема desitin , страхотен е явно!!
ние веднъж единствената пъпчица на дупето досега , която се беше явила, я оправихме пак за през ноща с него.
тази сутрин почистих и пак намазах  е напълно бяло Simple Smile
мерси на всички!!!!!!!!  bouquet

# 21
  • Мнения: 1 878
Предлагам да отворим отделна тема " Бочко - лекува всичко" .
Момичето е писало , че гушката на бебето е подсечена   Close - какъв Бочко , какви 5 лева ...
Това , че е евтин и масово достъпен , а също така и доста прехвален , не го прави универсален лек за всичко . Това си е най - обикновен крем против подсичане , а това не значи , че ще помогне при вече подсечено . Да не говорим , че тя е написала , че вече е намазала детенцето с крем против подсичане .
Бебето е малко и е добре да го види лекар !И има разлика между зачервяване и подсичане !
newsm10

При нас миналото лято ситуацията беше същата, а бяхме на 1 месец даже  ooooh! Помогна ни Мустела за силно подсечена и чуствителна кожа от бебешката лечебна серия обаче. Скъпички са, но пък е икономично, защото действа бързо - при нас за 4 дни отшумяха обривите, които апропо бяха стигнали до сълзене и почти на рани  Confused Сега още имам от вълшебното кремче и продължаваме да се спасяваме при нужда.

Успех в борбата с подсеченото и скоро да се похвалите с розова кожа  Hug

# 22
  • Мнения: 1 701
А личицето с това кремче на Мустела за силно подсечена и чуствителна кожа може ли? И изобщо с какво се поддържа лицето на бебетата?! newsm78 До момента я почиствам само с преварена вода, но кожата е много суха и даже над нослето се е напукала, а не смея с нищо да мажа... и едни пъпчици... Confused newsm45

# 23
  • Мнения: 1 878
За личицето ползваме хидратиращи кремчета и не само на Мустела (но аз наистина съм много доволна от сериите им за бееб), като искам да подчертая че ползваме козметика само при нужда, иначе оставям кожичката сама да се справя и адаптира към външната среда. Мустела можеш да намериш само в аптеките, поискай си каталог безплатно и разгледай какви са възможностите - има за всичко.

# 24
  • Мнения: 296
А личицето с това кремче на Мустела за силно подсечена и чуствителна кожа може ли? И изобщо с какво се поддържа лицето на бебетата?! newsm78 До момента я почиствам само с преварена вода, но кожата е много суха и даже над нослето се е напукала, а не смея с нищо да мажа... и едни пъпчици... Confused newsm45

Неее, личицето в никакъв случай с това кремче,то е п/в подсичане, има един друг на Мустела за личице,казва се Хидра бебе, аз лично личицето си му го мажа ,откакто се е родил с почистващото мляко на Чико,използвам го само за лице и има невероятна сладка и сочна кожа Wink

# 25
  • Мнения: 298
На това кремче, което цитирах пише, че става за лице и тяло. Но то е само за раздразнена кожа  Naughty, а не за всичко. Naughty

# 26
  • Мнения: 1 701
Току що се върнахме от педиатърката и според нея лицето не трябвало да се маже с нищо /най-много с преварения зехтин, с който мажем след баня/ заради риска от алергии... Знам ли вече...  Confused
А пъпките от претопляне от самосебе си ли минават? newsm78

# 27
  • Мнения: 742

Току що се върнахме от педиатърката и според нея лицето не трябвало да се маже с нищо /най-много с преварения зехтин, с който мажем след баня/ заради риска от алергии... Знам ли вече...  Confused
А пъпките от претопляне от самосебе си ли минават? newsm78
Гушката на Криска много често се подсича в това горещо време, но винаги гледам да е много добре подсушена и я мажа само с "Baby tan"- много ефтино ,но страшно ефикасно кремче на цинкова основа. Имаше веднъж и обрив от претопляне - при него  първо туширах с Фуксин и отново с това кремче.
Опитай - при нас помага!
Успех!

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 14 068
Предлагам да отворим отделна тема " Бочко - лекува всичко" .
Момичето е писало , че гушката на бебето е подсечена   Close - какъв Бочко , какви 5 лева ...
Това , че е евтин и масово достъпен , а също така и доста прехвален , не го прави универсален лек за всичко . Това си е най - обикновен крем против подсичане , а това не значи , че ще помогне при вече подсечено . Да не говорим , че тя е написала , че вече е намазала детенцето с крем против подсичане .
Бебето е малко и е добре да го види лекар !И има разлика между зачервяване и подсичане !

Щом съм писала, че се оправяме с Бочко след като Приси е подсечена значи съм имала предвид точно това, а не , че е била само зачервена. Никой не прави фен клуб на крема, просто хората са доволни от него. А споменаването на достойнството "евтин и масово достъпен" едва ли е на място - никой не пести от здравето на децата си. Не е нужно човек да е богат, за да иска и да прави най-доброто за тях. И никой няма да си остави детето нито болно, нито подсечено за сметка на някой лев икономия.

# 29
  • Мнения: 4 668
А личицето с това кремче на Мустела за силно подсечена и чуствителна кожа може ли? И изобщо с какво се поддържа лицето на бебетата?! newsm78 До момента я почиствам само с преварена вода, но кожата е много суха и даже над нослето се е напукала, а не смея с нищо да мажа... и едни пъпчици... Confused newsm45
Не , това кремче е за вече подсечено , съдържа изсушаващи съставки и цинк , за вашият случай не става . 
Лицето на бебето се маже с хидратиращи бебешки кремчета , но щом е суха и напукана кожата задължително трябва да вземеш мерки . Кремът на Мустела Стелатопия е за чувствителна , суха кожа , помага и за пъпчиците .  Peace
Марти от както е роден го мажа с такъв крем и съм изключително доволна , пъпки няма никакви , ако се появи някоя го намазвам и изчезва !. Струва 25 лв. но е туба от 200 мл. и се използва дълго .
Чико също имат такъв - от серията за атопична кожа - 15 лв. за 100 мл.
Сигурна съм , че за един ден ще се оправи детенцето с крема на Мустела !  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт