Италия 153

  • 65 080
  • 1 007
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 6 334
Аз реших за една кратка Лигурия в първите дни на септември. Прежалих се, от мен да мине, така да се каже. Simple Smile)))

# 406
  • IT
  • Мнения: 3 704
Момичета, за гражданство ИТ  искаха свидетелство за съдимост и акт за раждане нали? Трябва да са преведени и с апостил така ли беше? За изпита знам, даже проверих той някъв странен В1, бая лесен де и нямащ много общо със стандартния B1

# 407
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 767
Момичета, за гражданство ИТ  искаха свидетелство за съдимост и акт за раждане нали? Трябва да са преведени и с апостил така ли беше? За изпита знам, даже проверих той някъв странен В1, бая лесен де и нямащ много общо със стандартния B1
Аз никакъв изпит не съм правила. Само много се смях, и май писах и тук, че актът за раждане трябва да е "прясно" изваден. Щото ако е отпреди година не можело...Абе Талянски си работи.
С апостил всичко...

# 408
  • IT
  • Мнения: 3 704
Данилу, а с апостил само в България ли може да се прави или може и през посолството. Б@си този вирус ми обърка всичко. Актът за раждане естествено ще е дубликат  де, което е смешно да е нов, човек един път се ражда 😂

# 409
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 767
Данилу, а с апостил само в България ли може да се прави или може и през посолството. Б@си този вирус ми обърка всичко. Актът за раждане естествено ще е дубликат  де, което е смешно да е нов, човек един път се ражда 😂
аз моите ги правих в БГ. Но в посолството трябва да ги правят с апостил. Обади си се. Хич не са любезни, ама дават информация.
Ясно,че е дубликат. Но защо трябва да е изваден преди не повече от два месеца!?
Аз след като се опитах да се справя сама, отидох при адвокат, и направихме,/той де,всичко онлайн. Чака се две години за да те одобрят:joy: Успех

Последна редакция: сб, 22 авг 2020, 15:28 от danilu

# 410
  • IT
  • Мнения: 3 704
Благодаря много Данилу. Сега срока е удължен до 4 години. Аз в посолството вече ходих веднъж за на детето червения паспорт и попълвах 5 пъти бланката 😂. Сега мисля че се подава много лесно онлайн. Аз исках като си отида в България да си извадя, да си взема и преведа дипломите, но уви. Сега се ядосвам, че не си отидох като можеше.
Вчера за първи път в бюлетина за Лацио се споменават и трима българи с вирус.

# 411
  • Мнения: 2 603
Здравейте момичета, Фей, радвам се, че се разписа. Аз съм на твоето мнение, тази година пътуването в чужбина не е много препоръчително, че не се знае каква промяна ще изпраскат междувременно.

Ние в момента сме във Форли, сетих се за Лени, жалко че не пише повече.

# 412
  • Мнения: 723
Здравейте момичета, Фей, радвам се, че се разписа. Аз съм на твоето мнение, тази година пътуването в чужбина не е много препоръчително, че не се знае каква промяна ще изпраскат междувременно.

Ние в момента сме във Форли, сетих се за Лени, жалко че не пише повече.
На една рака разстояние. Аз съм в Чезена

# 413
  • Мнения: 6 334
Как сте, банда?

При нас днес започна училището (малко предварително от календара, понеже е частно) и нещата седят горе-долу точно така:

Simple Smile)))
Но поне ще ходят на училище всеки ден! Засега.

В един от лицеите тук вчера направо ги разбиха с решението, че единствено паралелките от 1° почват присъствено, всички останали класове директно 100% онлайн. Neutral Face

# 414
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 767
И при нас е всичко пълен хаос. Нямаме достатъчно място. Шефката рече, че ще делим класовете на две!:scream: И това значи ли, че ще работя двойно!? И според нови инструкции от министерството трябва да комбинираме дидактиката с часове на присъствие и тези онлайн. Добре че съм в болнични си края на месеца! И че нямам деца да ги мисля:hugs:

# 415
  • IT
  • Мнения: 3 704
При нас почват на 18 в нашето училище и после се връщат на 23. Понеже в момента са 19 деца са успели махайки шкафове да има достатъчно чинове за всички да стоят поотделно и така няма да са с маски вътре. Салонът е класна стая ще правят гимнастика навън. Има една майка която само пита ма и зимата ли за всичко свързано с навън, проветрение и въздух 😂

# 416
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
При нас целодневните дни са вторник и четвъртък - от 08:30 до 16:30 като ще мерят температурата сутрин и ще може да се влиза от 08:10 до 08:30. Излизането пак ще е в интервала от 16:10 до 16:30. Поканиха ни на виртуална родителска среща на 10.09 за повече информация.

# 417
  • Мнения: 6 334
Как сте, момичета, какво правите?
Аз реших тази седмица да се юрна по изложби, преди да започнат пак да хлопват кепенците. Simple Smile)))
Че тая година дотук все Корона, а никаква кОлтура...

# 418
  • IT
  • Мнения: 3 704
Аз лично започнах пак да тренирам, детето тръгна на плуване и пиано. И имаме вече два пети класа в карантина. Да направят тампон е невероятна драма, защото се чака над 5 часа минимум. Гледам да не пия кафе с майки от училището, защото ми надуват главата. Аз където искам да отида да погледна нещо(картини)трябва да ползвам градски транспорт, което в момента не ми се прави.

# 419
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 767
Аз все още съм затворена в къщи,след счупен крак и после счупена китка. Голям карък тази година. И ако пак започнат да затварят ще изперкам съвсем.
Дано да ни се размине! 
Какви интересни изложби има за разглеждане, Barbabeau! Разкажи! Така малко да се разсея...и да се насладя на изкуството от разстояние!

Общи условия

Активация на акаунт