На пазар във Варна - тема 56

  • 25 696
  • 732
  •   1
Отговори
# 390
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Lan, зърното, което се отглежда масово в БГ е фуражно, нали знаеш? Какво ще ядем от царевица само например?Нямаме такъв обем животновъдство, който  да го поеме. За трети страни вече не може да се изнася. Но ако забранят и вътрешно-общностните доставки- Европа ще умре гладна, буквално! Проблем за новата реколта ще е липсата на торове, защото в чужбина много заводи са затворени.
Заповедта на РЗИ е написана срамно неграмотно!

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 13:45 от Blue Turquoise

# 391
  • Мнения: 10 699
Точно, че е фуражно ! Дано да се усетят земеделските производители и животновъдите. Сега е момена да си възстановим селското стопанство - овце, крави, говеда, свине .... Имаме ли такова родно производство, цените на месото ще паднат. Предпочитам да купя нашенско, отколкото замразено в голяма магазинна верига, за което не се знае чий военно временен запас е било и от коя година !
В месарските магазини на Чаталджа, Пазара и по кварталите видях българско агнешко. Сега проучвам какво става с козунаците за Великден.

# 392
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Основен проблем в земеделието са безбожните ренти, които се изплащат. Баба ми получаваше за земите си пакет олио и брашно, а сега, ако не вземат по 100-120 лв/дка, се бунтуват. Но това е мафията на някои земеделски Кооперации. Свиневъдството го капалдисаха миналата година с измлслената чума по свинете, плюс един “случаен” пожар във ферма в Добричко. Ако се върнем година/две назад и си нахвърляме някои събития, ще сглобим пъзела на днешната ситуация, който нито зависи от нас, нито можем да овладеем. Това не са конспирации, а събития, които се случаваха с всички нас, но забързани никой не обърна внимание.

# 393
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Леле - леле колко глупости.   - "безбожни ренти 100 лева".....мъкаааааа

# 394
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Дано да организират пласмента. Не ми е ясно откъде ще купуваме родно производство? Риболовът бил забранен. Непонятно, но факт.
Не е ли забранен както всяка година, заради хвърлянето на хайвера?

Забраниха вноса на  сезонни плодове и зеленчуци които се произвеждат по българските оранжерии и прочие през април и май месец!
Ха, не знаех че са го приели. Има ли го някъде публикувано? Искам да го прочета официално.

# 395
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Ами всичко зависи от годината, това няма как да бъде константна величина. Проверете колко по-малки земеделци продават стопанството си, защото не могат да издържат, за сметка на големите фондове, вкл. някои от тях са собственост на китайци.

# 396
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Момичета, имате ли представа къде има бурата?

# 397
  • Варна
  • Мнения: 14 541
Без субсидии от държавата, няма да се развие родното производство. ЕС дава субсидии именно за фуражни култури, за да внасяме техни храни.
Ако някой пазарува в централната част, да даде храна и лепта на бездомник.(прилича но дядо Добри) Намира се точно пред Санита, до централна поща. Не съдете думите му, огорчен е. Само му помогнете....

# 398
  • Мнения: 236
Здравейте,знаете ли дали Елитис Чаталджа е добре зареден? Интересуват ме най-вече различни видове бои и обезцветители. И дали са намалили работното си време?

# 399
  • Мнения: 8 759
Добре е зареден, според мен .
Работят до 19.30.

Аз искам да попитам как са КПП посока Бургас .  Трябва да стигна до Несебър, а досега не съм излизала откакто е въведено това положение.
Налага ми  се тази седмица да го направя и се притеснявам  дали се чака много, дали има вероятно да не ме пуснат ?
И колко декларации да си приготвя ?

# 400
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Някой Пепко в града работи ли?

# 401
  • Мнения: 236
Добре е зареден, според мен .
Работят до 19.30.

Аз искам да попитам как са КПП посока Бургас .  Трябва да стигна до Несебър, а досега не съм излизала откакто е въведено това положение.
Налага ми  се тази седмица да го направя и се притеснявам  дали се чака много, дали има вероятно да не ме пуснат ?
И колко декларации да си приготвя ?

Благодаря за отговора.                А понеже виждам ,че никой не е отговорил на въпроса,ако мога с нещо да съм полезна ще кажа,че преди няколко дни излизах,но към друг град. На КПП-то излизайки от Варна не ни спряха (спираха избирателно). На входа на другия град проверяваха всички. Вземат декларациите без да ги погледнат и продължаваш. На връщане във Варна по същия начин ги взеха само , без забавяне.Бяхме сложили декларациите на предния прозорец. За всеки случай имахме по две за отиване и две за връщане.Предполагам ,че сега през работните дни на всякъде ще е така,но към края на седмицата,когато започнат празниците ще спират всеки и ще обръщат повече внимание на самите декларации.

# 402
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Някой Пепко в града работи ли?

Вчера посетих този на Чаталджа.

# 403
  • Мнения: 77
Здравейте, откъде ще купувате козунаци? Пармаксъзов на Мусала дали работи?

# 404
  • Мнения: 311
Някой Пепко в града работи ли?

Вчера посетих този на Чаталджа.

Къде точно на Чаталджа е магазина?

Общи условия

Активация на акаунт