Предстои ли нова икономическа криза и заради коронавируса? - 2

  • 259 147
  • 5 315
  •   1
Отговори
# 2 490
  • Мнения: 5 681
Ама как, ресторантите са от първа необходимост, затова ги подкрепяме. Изхранват целокупния български народ + разни други хора. Точка. Който мисли друго да чете книги, че важни били. Та така, до изборите.

Както и моловете за психическото здраве на нацията. Психическото здраве на децата дето са затворени от 2 месеца и половина кучета го яли....
Като знам как една голяма част ги "отглеждат" по моловете по принцип сигурно са се върнали към обичайното си ежедневие.

Силно се надявам секторите с обещани 9%, които са основно в сивата икономика, да им се размине тази благинка. Пак ще е за сметка на съвестните да пълним гушите на престъпници.

# 2 491
  • Мнения: 9 942
Ресторантите и хотелите са и двете с код на дейност 15. Защо само едните да са с 9 процента ДДС?
Донякъде, поправиха неправдата.
Ама защо искат да вдигат на хората данъците, това не ме кефи

# 2 492
  • Sofia
  • Мнения: 3 865
Ресторантите и хотелите са и двете с код на дейност 15. Защо само едните да са с 9 процента ДДС?
Донякъде, поправиха неправдата.
Ама защо искат да вдигат на хората данъците, това не ме кефи
Защото дупката трябва да се запуши с нещо, нещото са нашите данъци. Много е удобно така, заради кефа на едни, да плащат всички!

# 2 493
  • Мнения: X
Защо хората от производството да не поемат тежестта на отрудените рентаджии? Нали обещаха пред Боко да изсветлят бизнеса. Не знам в коя нормална държава ще обещаеш да не нарушаваш данъчните закони, ако ти намалят данък, който реално само администратираш. В шах съм.

# 2 494
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 564
Верно страшен аргумент е това, че и открито го тръбят навсякъде. Все едно казват, че държавата е капитулирала в събирането на данъците и се оставя да бъде изнудвана с по-ниски данъци. Хубав проект, но аргументацията му те кара да се съмняваш...

# 2 495
  • Мнения: X
Точно това имах предвид.

# 2 496
  • Мнения: 5 681
Просто основната тежест ще се поеме от кадърните и коректните, а тези, които сега укриват доходи и печалби, ще са още по-стимулирани.
Голяма глупост!!!!

# 2 497
  • Мнения: 1 175
Може и кризата да не се окаже толкова сериозна. По-скоро ми изглежда като спиране на горивото за 2 месеца, което няма да спре движението... с всички уговорки разбира се, че нищо не се знае. България е скачена с ЕС.

https://www.dnes.bg/stranata/2020/05/27/za-pyrvi-pyt-s-covid-19- … -si-rabota.451115

# 2 498
  • Sofia
  • Мнения: 3 865
Вижте, какво са ни подготвили! Мнението не е мое и ако е вярно, лошо ни се пише!
fb-messenger://share/?link=https://m.fakti.bg/mnenia%2F476348-naglostta-im-nama-granici

# 2 499
  • Мнения: X
Страницата е недостъпна.
Редакция
Отворих го с клизма.
Тъпо. Източник Фейсбук. Но къмент

# 2 500
  • София
  • Мнения: 11 538
Вижте, какво са ни подготвили! Мнението не е мое и ако е вярно, лошо ни се пише!
fb-messenger://share/?link=https://m.fakti.bg/mnenia%2F476348-naglostta-im-nama-granici
Какво са ни подготвили, че линкът, който сте дали така или иначе НЕ работи?

# 2 501
# 2 502
# 2 503
  • Мнения: X
Да успях. От ДДС на здравно осигуряване. Нерде Ямбол нерде Стамбул

# 2 504
  • Мнения: 18 710
А къде са го подготвили, освен във facti?

Общи условия

Активация на акаунт